NOĆ NAD BOKOM...... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

NOĆ NAD BOKOM......

Oceni ovaj blog
Noć je obavila Kotor čežnjivom slikom izgubljenog raja.
Mesec-pastir goni svoje zvezdano stado i narcisoidno se ogleda na staklenoj površini nepomične vode.
Zatreperi na pučini,s vremena na vreme,žmirkavo oko svetiljke bešumnog ribarskog čamca...
To traje ponoćni lov nad ovom blagoslovenom vodom.
Agave i aloje šapuću kroz tišinu vrele tame..

Osećaj usamljenosti nikada nije tako stvaran kao u ovoj nemoj noći koja miriše na so,ribu i akacije nad peskovitom plažom.
Čudnovata tama caruje nad morem,noć koja svojim mirom podseća na starozavetnu,Bogojavljansku..

Poput dragog kamenja svetluca nebo nad Jadranom,nad Bokom...

Kotor...16.08.`10

...

Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na Facebook Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na Google Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na My Yahoo! Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na Live Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na MySpace Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na Twitter Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na Digg Pošalji "NOĆ NAD BOKOM......" na del.icio.us

Ažurirano 16.05.2011. u 08:40, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Emin@ (avatar)
    Gde si Lejla,bas si nedostajala ovde

Lepe reci....
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio lelavi
    Gde si Lejla,bas si nedostajala ovde

Lepe reci....
    Zahvaljujem na dobrodošlici i zagrljaju Lela..evo me još sanjive od morskog plavetnila.
    Drago mi je da sam nekome nedostajala ovde,jer su neki od vas i meni nedostajali,draga..
  3. Aribi (avatar)
    Svidja mi se opis. Najezila sam se, jer su mi poznati ti mirisi i svetla i o svemu tome sada samo sanjam i secam se....pozzz
  4. MPMcB (avatar)
    Wellcome home
    Lepo si pogodila,
    tako je izgledao bar meni
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Svidja mi se opis. Najezila sam se, jer su mi poznati ti mirisi i svetla i o svemu tome sada samo sanjam i secam se....pozzz
    O tome se najviše sanja kada krene obesna košava u Beogradu,sa prvom golomrazicom koja kida već polumrtvo lišce.
    Ledenim vazduhom zapleše prva kristalna pahulja,a mi navucemo glavu dublje u kragnu kaputa,dok nam hladnoća polako ulazi u kosti..
    I onda u sklopljenim očima prizivamo sliku vedrog letnjeg neba osutog zvezdama,koje se ogleda nad nepomičnom toplom vodom Bokokotorskog zaliva..
    Ušuškamo se u toplinu pokrivača,dok zvuci "Mesečeve sonate" ispinjavaju prostor unutar samotnih zidova.
    Sećanjem pokušavamo da obojimo svakodnevnicu monotonog življenja,da damo smisao našem postojanju..

Zahvaljujem,Aribi...tvoje blogove čitam sa zadovoljstvom.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    Wellcome home
    Lepo si pogodila,
    tako je izgledao bar meni
    Thank you,MPMcB.
    Moj notes čuva mnogo slika-impresija sa ovog područja koje volim..