CEZNJA

Ah ta noc,cini ti se da se sme sve sto se ne sme,
pozelis da se prepustis nekim ocima punim zelje,
da poverujes u lepe reci koje cine da se osecas posebnom,
da osetis dodire koji bude cula.
Jos ako imas muzicku podrsku u vidu neke melodije koja mami na ples,gotova si,spremna za romansu.
Zatvaras oci i vidis vas kako plesete,cak osecas i miris koze,koji se mesa sa reskim mirisom muskog parfema
i mozes da zamislis usne koje se spustaju na tvoje golo rame.
Opasna je noc,treba biti jak,da joj odolis.
I dobro je ,ako si tada sama,mozes samo da mastas,
ususkana u sigurnosti svoga doma,pokrivena pesmom...



 
DUNJA W;bt104731:
Na svetu uvek postoji jedna osoba koja ceka nu drugu,bilo nasred neke pustinje ili nekog velikog grada..........I kada se te osobe sastanu i nihovi se pogledi ukrste,sva proslost i buducnost gube svaki znacaj i samo postoji taj trenutak i ta neverovatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista RUKA.Ruka koja budi ljubav i koja je stvorila jednu dusu bliznakinju za svaku osobu koja radi,odmara se i trazi blago pod suncem.Jer bez toga. nijedan san ljudske rase ne bi imao nikakvog smisla.

kaput%20od%20ceznje.jpg
Od kad celinu razdvoji na polove,počev od svetlai tame,zivot nastade i traje dok se suprotnosti traze i privlače a sila koja svet drzi i obnavlja jeste ta čeznja ljubavna.U tebi je puno ima ,uzivaj jer ona svetu daje sjaj i ponekad je i nama,kao večeras,daj.:heart::heart::heart:
 
zxy;bt104769:
Od kad celinu razdvoji na polove,počev od svetlai tame,zivot nastade i traje dok se suprotnosti traze i privlače a sila koja svet drzi i obnavlja jeste ta čeznja ljubavna.U tebi je puno ima ,uzivaj jer ona svetu daje sjaj i ponekad je i nama,kao večeras,daj.:heart::heart::heart:


NIsam bila tuzna nocas,samo ceznjiva...DA,u meni je puno ima,i kad je vec nemam gde utaziti,onda je ''rasipam'' kroz pisanje,slike,muziku...I uz druzenje sa mojim dragim virtuelnim prijateljima...:heart:
 
Poslednja izmena:
Sanjaš

opet sanjaš

što će ti sva ta prostranstva

ljubav neznana

što će ti jad poslije svega

prozor otvoren u nigdinu

zrela pahulja snijega

sanjaš li sanjaš

budalo nepopravljiva

tragaču sreće

Željko Krznarić
 
''život i sve na zemlji, pa i zemlja, a možda i sami kosmos sazdani su od razaranja... i onda ponovnog rađanja ili stvaranja života...

zato možda i jesmo stranci... sazdani od djelića iste ''materije'' težimo kompletnom sjedinjenju, ali ona je toliko isparčana da teško nalazi novi put ka sebi... i onda ta težnja ranjava i boli... i onda se opet razara nadajući se da će iz te nove ''eksplozije'' djelići naći sami sebe i nanovo se sastaviti... i tako u nedogled... i možda smo zato stranci, pa i kad izgleda da se uklapamo...''
 
Nedostojan ja sam, nedostojan svake ljubavi,
Od nje izgaram, ali za nju ne znam.
Ja sam bljesak, munja, vatra iz oblaka,
Ja sam vjetar, oluja, ja sam melodija…

Ja samo uzimam ljubav
I upijam njenu slast,
Suze me vječno prate,
Jer vjeran nisam nikom, nit ikom pripadam.

Odan sam samo svojoj zvijezdi
Koja me na uništenje priziva,
Koja moj užitak u mučenje pretvara
A koju moje srce ipak voli i slavi.

Čarobnjak i zavodnik, to je moja sudbina!
Sijem gorka zadovoljstva što traju tek tren,
Gospod moj i vođa je smrt.


H. Hesse
 
U nekim maglovitim, besanim noćima,

Kad mi drhtaji čežnje ne daju mira,

Želim vidjeti svoj odraz u njegovim očima

No tražeći drago mi lice, ruke i dodire

Nalazim samo hladnu prazninu postelje.



Pojavljuje mi se u snovima

Kakav i u stvarnoj zbilji jest –

Nasmijan, riječit, poželjan, lijep;

A kad njegov lik nesta s naletom jutra

Promotrim ga kratko na fotografijama.


Izdržavam razdvojenost trudeći se da ne mislim,

Ali ne mogu se zavaravati da ne osjetim

Blizinu njegovog krasotnog tijela,

More poljubaca, osjećanja, uzdisaja,

Premda ga kraj mene fizički nema.



Radostan našim ponovnim susretom,

Mogao bih mu kazati bezbroj riječi osmijehom

Znajući da bi svaka govorila jednako –

Koliko mi je mio, koliko ga volim i osjećam,

Koliko sam njemu potpuno predan; iako



I tada se znatiželjno zapitam

Da li se između nas razvija

Fatalnost ljubavi slobodne,

Putenost žudnje čiste

Ili oboje - u izrazu ljubavne požude.

noel leon
 
Au Dunja bre,drugi put u takvoj noći,javi,ja ću ti u društvo doći,sa tobom kruz sve to proći,sa čeznjom tom zaplesati,uzavrelu krv umiriti , utvare noći ukloniti,zanosom srca se opiti i tako jutro dičekati:ok::heart:
 
zxy;bt104807:
Au Dunja bre,drugi put u takvoj noći,javi,ja ću ti u društvo doći,sa tobom kruz sve to proći,sa čeznjom tom zaplesati,uzavrelu krv umiriti , utvare noći ukloniti,zanosom srca se opiti i tako jutro dičekati:ok::heart:


Drzim te za rec,nemoj posle da trazis izgovore...:whistling:
 

Back
Top