ЈАКОВ ПРАВЕДНИ

12.Ученици рекоше Исусу: Знамо да ћеш отиће од нас. Ко је тај ко ће бити велик над нама? Исус им одговори: Где год да сте приспели, отићи ћете Јакову Праведноме, ради кога су створени небо и земља




Погрешна интерпретација горе наведеног наслова, довела је до погрешног тумачења и идеологије,која је са собом носила филозофију и религију.
Тада постављена идеологија,филозофија и религија Јакова Праведног, донела је зло човечанству кроз векове и дан-данас га наносећи.
У борби за наметање те идеологије, као и за очување традиције и крвне лозе, у Исусово име је побијено на стотине милиона људи.
Идеологија коју је поставио Јаков Праведни, Исусов најстарији брат по оцу, старешина кумранског манастира, се оденула и заогрнула плаштом хришћанства.
Тада изговорене Исусове речи су попримиле погрешну интерпретацију.
Шта је Исус поручио својим следбеницима?
Међу Апостолима, осим Томе, Марије и донекле Матеје, сви су били полуписмени и неуки.
Исус је спознао Истину док је био на крсту, у коми, и видео је шта ће се догодити. И коме је могао да упути Апостоле?
Јакову Праведном, јер је желео своје следбенике да сачува од прогона и хајке, која се вршила над њима.
Видео је да су „небо и земља“ створени због Јакова, и видео је ко је Јаков.
Јаков је био тај који је у материјалном свету, због кога је материјални свет и створен.
Јаков је то и потврдио својим (не)делима и својом идеологијом.
Цело човечанство је у протеклих 1604.године (2010) испаштало због те идеологије и „вере“.
Човечанство је у материјалном, а не у духовном и материјалног се тешко одриче.
10.Исус рече: Бацио сам ватру на свет, и гле, чувам је док он (свет) не буде у пламену.
Када се повеже наслов са овим Исусовим речима све добија смисао и види се да је Исус знао шта ће се десити.
Знао је да је крај човечанства, времена и простора и да је он тај који је задњи до доласка Творца, кога је и најавио својим речима :
13. Исус рече својим ученицима: Упоредите ме и реците ми коме сам налик. Симон Петар рече му: Ти си налик праведном анђелу. Матеј му рече: Ти си налик мудром човеку пуном резумевања. Тома му рече: Господару, моје усне неће уопште бити у стању да искажу коме си налик. Исус рече: Ја нисам твој Господар, јер ти си пио, опио си се са пенушавог извора који сам одмерио (можда: „који сам ископао“). Он га узе к себи, удаљи се, рече му три речи. А када се Тома вретио својим друговима, они га упиташе: Шта ти је Исус рекао? Тома им одговори: Ако вам кажем једну од речи које ми је Он рекао, ви ћете узети камење и бацити га на мене, а из камења ће сукнути ватра и спржити вас.
Када надовежете на следећу причу све ће вам бити још јасније :"БОРБА ЗА ДУШЕ".
 

Back
Top