SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE , PUT JE NASTAJANJA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE , PUT JE NASTAJANJA

Oceni ovaj blog
Gledam ovu naše nebo i zemlju , geldam godinama i nemogu da se otrgnem utisku da tu nema ničeg , kako da kažem : živog , emotivnog , fluidnog – biološkog .

Ama ljudi , oni nešto svesno čine na očigled sviju nas.

Pričao sam o tome sa rudarima, zidarima ; pričao sa pekarima i konobarima ; pričao sa stolarima i bravarima ; pričao sa učiteljima , popovima i lekarima –
bogami pričah i sa tobom Vera Mihajlovska . Malo si se smejala i mazila , onako obnažena , topla , govorila si : ti si anđeo , ti si đavo – svašta si govorila . Da nije bilo tog tvog očaravajućeg osmeha , tvoje umilnosti i čarobne lepote ; znam , da nije bilo tebe Vera Mihajlovska , zaboravio bih na nebo i zemlju . Ovako , ostah pri tome : između njih ima nečeg strasnosnog , životno lepog , kao međ nama bi .
Krišom su se smejali: rudari, zidari, pekari, konobari, stolari, bravari – glavama su vrteli učitelji i lekari ; a pop i odža, raztelališe kroz mahalu da sam jadnik pomalo odlutao , vele : može biti i malo više , nedaj presvetli nikom da čeljade mu s uma siđe.
A kad ti ode , ja bejah još više ubeđen u to što sad u svet čestica puštam ; ko velim, nek se zna , draga moja Mihajlovska , da sam govorio , govorio , a eto nebo i zemlja nek svedoče za to naše strasno, toplo, da večno osta u njima . Baš kao i da nije nikad odlazilo od njih ; kao da se samo , onako razblagoslovilo i ovaplodilo za tren u nama – da tako kažem , rodilo ljubav , koja eto posle svega živi i bez naših zagrljaja tu u nama / pored nas , svud , u svakoj čestici .
Da , ljubav živi u nebu i zemlji .
Znam , kao i onda , misliš da sam lud . Ali sad bez osmeha , topline i zagrljaja, vrtiš glavom i misliš : konačno je lud , dobro što s njim nema poroda . I tu za tebe prestaje sve .
Verovatno deca ti imaju plave oči i ljubopitljiv osmeh kao moj ; koji si volela i u koga si se zaljubila ; na tren ; otela , strpala u sećanja , ponela sa sobom .
Meni samo osta nebo i zemlja .
Gledam . Nebo i Zemlju gledam , nek sam proklet : živi.
Večni zagrljaj , beskrajno milovanje , sveobuhvatna ljubav , stalno nastajanje . Harmonija životnih nastajanja . Živi ! Duše žive !
Da, baš kao što čovek ima dušu , dako i nebo i zemlja - imaju dušu . Gledam saglasnost i sklad u tim dušama ; jedno , a ono opet mnoštvo . Sveta duša!
Da , sklad između neba i zemlje rađa nastajanje svega , pa čak i nas same .
Rekao bih nad intiligentno biće , koje u sebi omogućava izobilje životnih oblika .
Harmonija života .
Harmonija života , prožima se kroz čitav svemir .
Iz nje sve isijava , nastaje i oduhovljuje se .

Gde god pogledaš sklad, ljubav , život – nastajanje .Sve se oduhovljuje .
Gledam, gledam godinama to kosmičko stanje živi i iz sebe u sebi isijava život u sve postojeće .
Onako , kao što mi isijavamo život u svaki naš organ ; pa se prečesto uplašimo kad čujemo glas našeg srca kad ljubimo strasno – celim bićem svojim .
Tako to biće iz sebe isijava život , strast , ljubav u sve nas ; što rad nas a ponajviše zbog sebe sama .
Tako i mi volimo , što rad njega a ponajviše zarad nas samih .
Pa ako mišljah da te ljubih zbog tebe , u nebu otkri da ljubih zbog sebe sama – jer život ljubim baš kao i ti , što ode zbog večnih nastajanja Vera Mihajlovska .
Samo nebo i zemlja znaju zašto se volimo , ovako i onako , svakako – Vera Mihajlovska .
Ne brini , život koji popih pri nastajanju , izliva se u reke mojih dana . Za put sam se životni opremio - sedam percepciona moćna ata upregao u kočije od telesnog zlata ; umom i razumom vrance zauzdao ; a kajase u ruke mudrosti stavio , da mi sopstvo kroz život provoza – Vera Mihajlovska .
Gledam ovo naše nebo , zemlju gledam . Gledam godinama , taj ljubavni žar , što u njima izvire i preliva se - rekao bih , iz njih isijava na sve , pa i na nas . Gledam u sećanju naše nastajanje , Vera Mihajlovska .
Gledam tu u njima , opet me grliš , nežno , toplo - umilno šapućeš : ti si anđeo , đavo ; ti si snoviđenje , bezdno . Svašta mi govori i nebo i zemlja Vera Mihajlovska.

Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na Facebook Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na Google Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na My Yahoo! Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na Live Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na MySpace Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na Twitter Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na Digg Pošalji "SKLAD IZMEDJU NEBA I ZEMLJE  , PUT JE NASTAJANJA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari