BOJA MOJE DUŠE



Kad su duše "pale" sa viših svetlosnih vibracija, stvorene su životinje da čoveku prave društvo. Tužno je što sa mnogi ljudi tokom svojih bezbrojnih iskustava na Zemlji zlostavljali životinje. U načelu, ubijanje životinja da bi se obezbedila hrana nije razlog za karmičko iskupljivanje. Međutim, negativnu karmu stvara stalno fizičko zlostavljanje životinja, ili opčinjenost lovca trofejima, i to je ono što kasnije plaši dušu kad se izvan tela suoči sa iskustvima stečenim tokom života. Na ubijanje životinja nasumce, zbog hrane, gleda se drugačije nego na ubijanje najplemenitijih primeraka životinja iz oholosti. Drugačije se gleda i na one koji pretuku konja na smrt i slično.

Domaće životinje su mnogo bespomoćnije od nekih životinja džungle, a redovno se muče ili zlostavljaju, čak i danas. Naše tehnološke laboratorije skupljaju i na kraju ubijaju različite vrste malih stvorenja od miševa, do zamorčića i kunića koristeći ih u eksperimentima "za dobrobit čoveka". Sada je široko rasprostranjeno uverenje uverenje da je ljudski život vredniji od života ovih malih stvorenja...No, cela planeta predstavlja isprepletani lanac života koji je prinuđen na saradnju. Ravnodušno ubijanje životinja nameće ozbiljno pitanje o saosećajnosti duša. Ako već morate da ubijate bespomoćno stvorenje koje ne ugrožava vaš život, onda bar poštujte njegov život upućujući mu ljubav i poštovanje. Posed ne znači dozvolu za zlostavljanje oblika života ili ubijanje bez razloga i saosećanja.

Osobe koje gaje duboku naklonost prema domaćim životinjama ili pticama i to dokazuju brigom i posvećivanjem pažnje, posebno ako u tome preteraju, drugi smatraju "čudacima". Ne može se poreći činjenica da neki ljudi ispoljavaju svoja osećanja do preteranih granica, međutim, osećanje ljubavi često ljudsko biće podstiče da se stara za mala i bespomoćna stvorenja. Budući da životinje, pa i ptice, nemaju sposobnost govora, mada ispuštaju razumljive zvuke, one nisu u stanju da izraze razumljivu poruku. Oni postoje da bi, dakle, pružale ljubav ne tražeći protivuslugu, oni su nemi izraz ljubavi. Ljudi se mogu međusobno osuđivati ili ne trpeti iz različitih emotivnih razloga, međutim, domaće životinje su na izvanredno dobrom glasu zahvaljujući revnosnoj odanosti.

Neki su ljudi dužni da se staraju o onim manje sposobnim i uče ih da ljubav može biti uzajamna, a upravo je zamisao žutog zraka da ljudskoj duši omogući da iskusi i polaže pravo na istinu.

Osobe sa žutim zrakom često možete zateći kako posmatraju i proučavaju životinje, štiteći ih, i preduzimajući zakonske mere za njihovu zaštitu, ako je to neophodno. Te osobe poštuju duše životinja i uvažavaju osobeni izraz svakog oblika života. Otvorite srce da biste razumeli da je pravo značenje reči "posed" u stvari "čuvar". I zaštitnik


Onaj ko ne poštuje i uništava život bez ikakvog razloga...ne zaslužuje ga ni sam. I potpuno je svejedno o čijem se životu radi.
 
Tek nedavno sam se ozbiljnije udubila u to zasto verujem da ljudski zivot zaista nije vredniji od zivota bilo kog drugog zivog stvora na ovom svetu. Ja zapravo duboko verujem u ciklicnost zivota. Verujem i da sva ziva bica nose zivotnu energiju koja, nakon smrti, bude, da se tako izrazim, upotrebljena opet negde u krugu zivota. Tako da delic energije koju ja nosim (neki to nazivaju dusom), nakon moje smrti zavrsice mozda u crvicu, ribici ili travcici. Kada unistis zivot, bilo ciji zivot, ti zapravo unistavas delic necije duse. Zato cenim zivot iznad svega - bez obzira da li je u pitanju zivot muve, macke, krave ili coveka. I mislim da zivotna energija onih koji zivot unistavaju iz obesti zavrsava tako sto i sama, nekada u nekoj formi, bude bolno i bezobzirno unistena.
 

Back
Top