KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aleksandar v

KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3

Oceni ovaj blog
Na kraju ću vam navesti nekoliko poučnih i efektnih izjava poznatih državnika, industrijalaca, ali i samih bankara:

"Moderno bankarstvo pravi novac iz ničega. Proces je možda najveća majstorija ikad napravljena ljudskom rukom. Bankarstvo je začeto u zločinu i rodjeno u grehu. Bankari su vlasnici sveta. Ako im oduzmete svet, a ostavite im moć da emituju novac, začas posla napraviće dovoljno para da otkupe svet nazad... Ali ako im oduzmete moć da kreiraju novac, sva velika bogatstva, kao moja će nestati, i treba da nestanu. Zbog ovog svet bi bio mnogo srećniji i lepši za život. Ako želite da ostanete robovi bankara i da plaćate ceh robovanju, ostavite im da emituju novac" - Sir Josiah Stamp, bivši guverner Bank of England

"Običnim građanima se ne bi svidelo da znaju da banke mogu i stvarati novac. Oni koji kontrolišu kreditnu politiku nacije kontrolišu i Vladu, te tako drže sudbinu naroda u svojim rukama." - Reginald McKenna, predsednik Midlands Bank of London

"Najčešći i najtipičniji slučaj kreiranja novca je kada banka odobrava kredit nekom od svojih komintenata." – Vojin Bjelica, bankar i profesor na ekonomskom fakultetu

"Takav je zapravo naš novčani sistem. Da nema dugova u novčanom sistemu, ne bi bilo ni novca" - Marriner S. Eccles, predsedavajući sistema federalnih rezervi

"Dobro je da ljudi ne razumeju naš bankarski i monetarni sistem, jer u suprotnom, verujem da bi izbila revolucija pre sutra ujutro" - Henry Ford

"Svrha postojanja novca je da omogući i olakša razmenu robe i usluga. Jedina vrednost novca leži u vrednosti robe koju nam on omogućava da razmenimo za neku drugu robu. Ukoliko ne bi bilo robe namenjene razmeni, novac bi bio potpuno bezvredan. Vreća zlata na nekom pustom ostrvu ne vredi ništa više nego sama vreća u koju je zlato smešteno. Dopustiti da emitovanje i ponuda novca regulišu proizvodnju i potrošnju robe, je isto kao kad bi dozvolili da korpe za voće regulišu ponudu voća, ili kad bi recimo nedovoljna ponuda autobuskih karata izazvala štrajk vozača autobusa. Ali ipak, aktuelni poredak u našim životima je vođen i kontrolisan upravo tako da oni koji upravljaju emisijom novca određuju proizvodnju i potrošnju voća ili bilo koje druge robe i usluga. Kada bi ekonomistima sa neke druge planete ili malom detetu prosečne inteligencije objasnili trenutnu poziciju u kojoj se čovečanstvo nalazi, oni bi se valjali od smeha takvoj gluposti. (Economic Turbulation - Vincent C. Vickers, takoђе nekadašnji guverner Bank of England)

"Izučavanje novca, više nego sve druge oblasti u ekonomiji, koristi kompleksnost ne da otkrije istinu, već da je zamaskira ili izbegne. " - ekonomista John Kenneth Galbraith

"Proces u kome banke kreiraju novac je toliko jednostavan, da um to odbija da prihvati." - isti autor

"Ako američki narod ikad dozvoli da im privatne banke kontrolišu izdavanje njihove valute, prvo preko inflacije, onda preko deflacije, banke i korporacije će narasti oko njih, tako da će ljudima oduzeti svu imovinu, dok im se deca ne probude kao beskućnici na kontinentu koji su njihovi očevi osvojili" - Thomas Jefferson.

"Dozvolite mi da izdajem i kontrolišem novac neke nacije i neće me brinuti ko pravi njihove zakone" - Mayer Amschel Rothschild

"Kad bi se vratili svi bankarski krediti, niko nebi imao depozit niti bi bilo i jednog dolara u opticaju. Ovo je zapanjujuća pomisao. Mi totalno zavisimo od komercijalnih banaka. Neko mora da pozajmi sve dolare koji su u opticaju, keš ili kredit. Ako banke naprave dosta sintetičkog novca mi cvetamo, ako ne, mi gladujemo. Mi smo apsolutno zavisni od stalnog dotoka novog novca. Kad neko shvati celu suštinu slike, tragična apsurdnost naše beznadežne pozicije je prosto neverovatna, ali je tu." - Robert Hemphill, Kredit Menadžer, Federalne Rezerve SAD

“Ko god da kontroliše obim novca je apsolutni gospodar celokupne industrije i trgovine. Kad shvatiš da se ceo sistem vrlo lako kontroliše od strane par ljudi na vrhu, neće trebati niko da ti kaže kako nastaje inflacija ili depresija" - James Garfield, ubijeni Predsednik SAD

"Dok se kontrola izdavanja novca i kredita ne vrati Vladi kao njena najpreča i sveta odgovornost, sve priče o suverenitetu Parlamenta i demokratiji su uzaludne i beskorisne. Kad jednom nacija preuzme kontrolu nad kreditima, onda nije bitno ko piše zakone te nacije. Kad lihvarstvo preuzme kontrolu, svaka nacija će biti uništena" - William Lyon Mackenzie, bivši kanadski premijer.

"Većina Amerikanaca nema predstave o operacijama međunarodnih bankara. Računi Saveznih rezervi nikad nisu bili pregledani. Oni operišu izvan kontrole Kongresa i manipulišu američkim kreditima" - Senator Barry Goldwater
"Da bi proizveli visoke cene, sve što Savezne Rezerve treba da urade je da smanje eskontnu stopu. Ovo dovodi do ekspanzije kredita i tržišta, i onda kad se ljudi naviknu na ovakve uslove u sred započetih poslova se proizvoljno povećaju kamate. Oni isto tako mogu da tržišno klatno pomeraju nežno – malim promenama eskontnih kamata, ili pak mogu da vrše veće promene povećanjem kamate. U oba slučaja oni poseduju informacije o stanju finansija unapred. Sistem je u privatnim rukama, vođen radi ostvarivanja najvećeg mogućeg profita uz pomoć tuđih para. Oni znaju unapred kad da prave paniku radi svoje koristi. Znaju kad će panika i da stane. Inflacija i deflacija jednako dobro radi za njih." - Kongresmen Lindbergh

"Finansijski moćnici u kapitalizmu imaju dalekosežni cilj, ništa drugo nego kreiranje sistema koji će biti u privatnim rukama, koji će moći da kontroliše pojedinačno svaku zemlju kao i ukupnu globalnu ekonomiju." - Dr. Carroll Quigley, Prof. Georgetown Univerziteta

"Prvog septembra 1894. nećemo obnoviti naše pozajmice ni pod kakvim uslovima. Tad ćemo zahtevati naše pare. Uskratićemo prava korišćenja i postaćemo vlasnici hipoteka. Možemo uzeti 2/3 farmi zapadno od Mississippi, takođe na hiljade istočno od reke i to po našim cenama. Farmeri će postati sustanari kao u Engleskoj"- Asocijacije Američkih Bankara

"Ovi međunarodni bankari i Rockefellerov Standard Oil kontrolišu veći deo štampe i čine sve da pokore ili oteraju zvaničnike vlasti koji odbijaju naredbe moćnih podmićenih klika koji čine nevidljivu Vladu."- Theodore Roosevelt

"Ovo nije bila slučajnost. Ovo je bio brižljivo smišljen događaj. Međunarodni bankari su tražili način da nas dovedu u poziciju očajanja kako bi se onda oni pojavili kao gospodari svih nas" - Louis McFadden, predsednik Komiteta za Bankarstvo i Monetarnu Politiku, 1929 godina
Korisna literatura i linkovi:
1) „Modern Money Mechanics“ u izdanju američkih Federalnih rezervi, strana 3, podnaslov „Who Creates Money?” gde privatni bankari sasvim otvoreno i drsko priznaju ne samo kako krivotvore novac, već i odakle ta praksa potiče. http://www.bibliotecapleyades.net/archivos_pdf/money_mechanics.pdf
2) „Novac i bankarstvo“, prof. dr. Jovo Jednak, strana 40-42, gde dotični „objašnjava“ kako banke same stvaraju novac koji zajme, bez ikakvog upozorenja da time smeju da se bave samo državne banke čija dobit odlazi u budžet, a ni pod razno privatnici (banke, firme ili pojedinci svejedno) www.vps.ns.ac.rs/nastavnici/Materijal/mat310.ppt
3) Udžbenik „Finansije“ iz 1996. u izdanju Financing Centra, na 2. godini fakulteta u Subotici, glavni i odgovorni urednik prof. dr. Vojin Bjelica, inače i sam bankar, gde se na strani 62, u podnaslovu „Stvaranje i poništavanje novca“ doslovce kaže: „Kreditna aktivnost banaka omogućuje da banka stvara novac na taj način što monetizuje svoju aktivu. Najčešći i najtipičniji slučaj kreiranja novca je kada banka odobrava kredit nekom od svojih komintenata.“ I još dodaje: „Sa gledišta funkcije kreiranja novca, nije bitno da li se kredit odobrava u knjigama ili u gotovom“. (Ma jeste profesore, samo ste zaboravili jednu “sitnicu” – da to smeju da rade samo državne banke čija dobit se sliva u budžet kao javni prihod, jer u suprotnom, demokratija i sloboda u društvu su samo farsa.)
4) Za poznavaoce engleskog jezika obavezna literatura je “Web of Debt” - http://www.webofdebt.com/
5) Kao i “The Lost Science of Money”, Stephen A. Zarlenge http://www.monetary.org/lostscienceofmoney.html

Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na Facebook Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na Google Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na My Yahoo! Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na Live Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na MySpace Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na Twitter Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na Digg Pošalji "KRIVOTVORENJE NOVCA KAO OSNOV PRIVATNOG BANKARSTVA dio 3" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    Ljudi, citajte ovo iako je predugacko. Vredi

>>
    dok obične banke stvaraju isključivo bezgotovinski novac na tekućim i drugim prolaznim računima.
    >>
    Da ali samo iz duznicko poverilackog odnosa sa korisnicima kredita, ako sam dobro shvatio.Znaci ovako generisana emisija novca je nastala iz potrosnje gradjana I privrede tj njihovog zaduzivanja.
    >>
    U slučaju kada državu zadužuje korumpirana Vlada kao agent bankara, račun se ispostavi i utera kroz poreze.
    <<
    Zaduzuje se kod nekorumpiranih ili manje korumpiranih inostranih institucijia tako da ako se zaduzi u korist svoje stete lupa joj se o glavu, a sa druge strane privreda odmerava korumpiranost vlade izbegavanjem poreza, po sistemu koliko cenimo da su korumpirani toliko im uskracujemo tako da je efektivno poreski prihod svih dosadasnjih vlada na ovim prostorima relativno mrsav. Uz nepovoljno zaduzivanje ovo bi moglo da znaci brz kolaps vlade. Stoga verujem da bez obzira sta mi mislili o tome koliko je trenutna vlada korumpirana u njoj sedi neko ko ipak vodi racuna da ta korumpiranost ili pre receno nesposobnost ne predje crtu iza koje nema povratka. To uzrokuje povratnu vezu kod privrede koja ceni da vlada jeste korumpirana ili nesposobna do neke mere i tako se system spasava od brzih poremecaja da ne kazem blic katastrofa, postaje inertan ali relativno stabilan. Das nesto i dobijes nesto ali sporo ili nikako. Ta inertnost se narocito primecuje. Kad se desilo da je nesto stvarno brzopotezno vidno uzdrmalo sistem?
    Sve u svemu trpe gradjani. i to dvostruko Oni jedva da mogu da izbegnu porez, znaci jedini placaju skoro posteno, celu sumu koju moraju po zakonu . To naravno nije dovoljno i vlada stoga ne moze normalno da servisira ono sto je gradjanima duzna, vec to radi traljavo i nepravedno.
    Svi ostali, privreda banke isl. imaju sansu da ne siromase. Jedino eroziju infrastrukture i ostatka javnog sektora trpe svi. Dakle svako oseti posledice bolesti drustva jedino oni sa dna najvise. Oni u stvari najvise i mogu da promene to stanje na bolje ali su samozavedeni iliuzijama o kolektivnom delovanju tipa ajmo curice ajmo decaci studenti djaci ... svi rucica gore ili zajedno smo jaci, to je tek manipulacija

>>
    Kada kredite uzimaju direktno fizička i pravna lica, reket se ubira kroz kamate na privatno emitovan, krivotvoren novac.
    >>
    Tacno, banke zive od tih kamata pa zvale se one reket ili kako god volis. Oni koji moraju da uzmu kredit su direktno na isisavanju, pa ko ne mora, a voli na gubitku je zbog svoje gluposti.

>>
    Da bi prikrila jedno kriminalno delo i prevaru, ona poseže za drugim. Ako je rezerva npr. 10%, banka zajmi 900 dinara u kešu, plus ostavlja nepromenjeno, tj. lažno stanje na tekućem računu za koji je ta gotovina inicijalno bila vezana. Dakle, čim takne takvu gotovinu (bez obzira na iznos), banka automatski krivotvori i stvara žiralni novac
    >>

Tacno i to rade sve banke sveta pa i kod nas bez obzira jesui li privatne ili domace. Tako funkcionise system. Uvecavanje novcane mase uz ocuvano poverenje pokriva rast privredne aktivnosti, ne vidim gde je tu kriminal . Nijedna banka ne moze da taj dodatno genericani novac da turi sebi u dzep I ode na Havaje. Ta masa je u javnom opticaju I ne pripada nikome konkretno kao npr. vodovodna mreza nekog grada. Da bi uopste mogla da funkcionise, uvek sadrzi milione litara sveze pijace vode koju je neko morao da proizvede I ako se siri grad ta kolicina vode mora da se povecava I ta voda ne moze da se jednostavno ispumpa u korist nekoga iz grada nego mora da sluzi kao javni medij bez kog sistem ne funkcionise. Naravno da mocniji po samoproklamovanoj potrebi smeju zdrapnu, a mali ima da placaju mesecne racune. Da, ali mocni smeju da zdrapnu onoliko koliko su mocni jer je svako od njih tacno pozicioniran u najtransparentijoj (njima samima naravno) hijerarhiji i kako se ide na gore moc raste proporcinalo odgovornosti. Narocito u gornjim slojevima odgovornost za sistem a ne imovina (jer svi imaju daleko preko potreba) je dominantno pravilo igre. Mi mali naravno vidimo samo sarenu imovinu I krivimo face ali to je stvar naseg tupog ugla, koji je opet u svakog pojedinca strogo licna stvar koju svaki pojedinac ima licnu odgovornost sam da doteruje, a ne da pase price poput ajmo svi rucice gore, ajmo curice…
    Bez tog sistema bili bismo negde u feudalnom dobu ili cak antickom dobu, gde samo poljoprivreda i ekstenzivno zanatstvo generisu dobit.

Sad treba razmisliti da nije tako mozda bolje.

>>
    U prevodu, dovoljno prostora za krivotvorenje žiralnog novca bilo putem monetizacije “aktive”, bilo multiplikacijom depozita po viđenju (praktično brojki na bankovnim računima), jer samo tako mogu obezbediti likvidnost, pre svega za sebe. A klijenti/dužnici neka se snalaze, tu su hipoteke ako nemaju da plate. Bankarski sistem ovakav kakav jeste i nije uspostavljen zbog njih. Baš naprotiv.
    <<

Naravno.
    Bankarski sistem je uspostavljen na osnovu svesti o licnoj svojini pojedinca, svakog pojedinca na ovom svetu, znaci i na mojoj svesti i coveka ciji tekst kriikujem i vas svih i Dalaj Lame mozda.
    Da i ni na kavoj drugoj osnovi
    I u cemu je tu problem? Svako od nas ima nesto svoje koje bi hteo da uveca.
    Naravno, da to nije sve sto covek ima, ali te druge stvari i ne potpadaju pod “Bankarski sistem ovakav kakav jeste“, a kao bi uopste i moglo pitam se ja?

>>>
    ...zato i kaže da se bankarski sistem bazira „na poverenju“.
    >>

Bravo majstore
    Na poverenju se bazira celo drusvo danasnjeg coveka. Problem je sto mnogi uvidjaju samo ono sto mogu ocima da vide i onda im krivo kad ih neko izneveri, a misle da znaju sve.
    Poslednji put sam citao da je to poverenje i „falsifikovanje“ novca na osnovu njega, kriminal, u beleskama ajatolaha Homeinija pre nekih dvadesetak godina kad je islamska revolucija u Iranu postreljala sve bankare, jer su pasdarani iz te njegove price zakljucili da je kamata protiv alaha, Posle nisu svi u iranu pomrli od gladi, daleko od toga, ali je najvise zrtava bilo medju sirotinjom koja je na taj nacin bila oslobodjena „jarma transnacionalnog kapitala“ (da, stvarno gde li je D. Kalajic?)
    To glediste, mislim i danas zastupaju razni islamski fundamentalisti, ali sve manje, Bogovima hvala.

>>
    okupaciona vojska ne može ni da mu „primiriše“.
    >>

Pa sta mislis zasto se vise ne vode velike otimacine, pardon svetski ratovi?
    Ovako je jeftinije a I lepo Izgleda. Dise i mirise sta li?

>>
    Nadajmo se da će upotreba interneta i širenje informacija promeniti ovakvo stanje i osvestiti ljude.

Nadaj se nadaj se lepse ce ti zivot proteci.
    >>

Imas li ti uzgred tim osvescenima nesto da ponudis sto vec nismo isprobali?
    Evo ja prvi stajem u red

>>
    i otpuštaju radnike. Vlastima i raznim “ekspertima” sa TV ekrana ne pada na pamet da o ovome govore, jer su na ovaj ili onaj način namireni. Od takvih ne treba očekivati da progovore i učine nešto za opšte dobro i spas ove zemlje.
    >>
    Koje zemlje? Kakav spas ? Pa ovoj zemlji ide sasvim dobro. Cak perfektno, sta joj radimo. Malo suse malo poplave ne smeta, ona prakticno perfektno funkcionise, mislim jos uvek nas lepo nosi sa svim glupostima naravno. Ej i ne buni se.
    Za sad.

>>
    Zato, uzmite se u pamet i dodatno istražite ako vam nešto nije jasno. Razgovarajte sa prijateljima i poznanicima i širite informacije. Ne strahujte da niste dovoljno stručni da govorite o ovome, jer to je samo paravan iza koga se kriju vlast i samozvani stručnjaci koji su nam uništili ekonomiju i predali zemlju u ruke privatnim “bankarima” i zelenašima.
    >>

E ovo je lepo.
    Samo, je ne bih krivio vlast za to sve. Mislim, da nisu mogli drugacije, jedino da su to uradili ranije manje bi bolelo. O tome je trebalo da misle oni koji su birali, ali oni su radje gledali Dnevnik Onomad.

Nikad nije kasno da se covek uzme u pamet, ali mislim da ovaj deo teksta koji se upeo da objasni tehniku sistema, ne bi morao da bude toliko dugacak i ne bi morao da sadrzi emotivne odrednice prema sistemu koji je izrazito neemotivan

Pocevsi od:
    <<<
    Šta je rešenje za izlazak iz ovakve situacije jednom za svagda?
    >>><

stoji jedan, po mom laickom misljenju blilijantan recept.
    Tek tada primecujem potpis ako ne strucnjaka a ono kompetentnog poznavaoca.
    Ljudi citajte ovo iako je predugacko. Vredi.

Samo ostaje mi pitanje.
    Bi li to vec bilo sprovedeno da je moguce?
    Ne samo u Srbiji, nego bogami i sire i sta je na kraju razlog zasto dosad nije moglo?

Objasniti ljudima je sveta duznost svakog ko zna.
    Zato se valjda i zove prosveta.
    Oni koji misle da znaju su dodatna kocnica vrlo ozbiljna, ali neizbezna.
    Svi smo mi ponekad ti.
    I zato bih samo dodao ovom tekstu sa kojim sam u velikoj meri saglasan, uprkos tome što se nekom moze činiti suprotno.
    Dakle, dodao bih pre svega prosvećivati sebe, svoje znanje i svoje viđenje, negovati sveopštu radoznalost u sebi, nikad ne suditi nikom do sebi samom, tražiti odgovore do krajnjih garanica razuma i odavezno preko njih, pa tek tada prosvećivati i nikad ne biti do kraja ubeđen u ispravnost i nepomirljivost svojih gledista.
  2. NeshaDeBeli (avatar)
    Nisam stigao da sve pročitam jer mi se spava, a jedva čekam da sutra nastavim.
    Priču koju je napisao Larry Hannigan sam objavio još na par mesta i sada bih hteo da te pitam da li mogu da objavljujem i tvoje tekstove da bi što više ljudi shvatilo istinu. Naravno bio bi potpisan sa Aleksandar V.
    Dok ne pristaneš, ne objavljujem.
    Svaka čast i sve najbolje ti želim Aleksandre. Ovo mi je otvorilo oči, ali bukvalno. Znao sam da nešto muvaju, ali nisam znao šta.
  3. aleksandar v (avatar)
    Nije bitno ko je napisao,vazno je upoznati sto vise ljudi sa neverovatnim razmerama pljacke kojoj smo izlozeni,kako mi ovde u Srbiji tako i u citavom svetu.Zato ,druze,samo napred objavljuj gdje god mozes.(Uzgred ove tekstove sam dobio mejlom i nisam mogao da odolim a da ih ne prosledim dalje)Svako dobro.