Ovo mi je ulepšalo dan - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

Ovo mi je ulepšalo dan

Oceni ovaj blog
Građani izbacili kontrolore iz autobusa
Autor: V. Živanović
Putnici autobusa na liniji 704, koja saobraća na relaciji Zeleni venac – Zemun polje, danas su oko 17.30 časova izbacili kontrolore nezadovoljni što je vozilo sve vreme, tokom provere karata, stajalo na stanici nadomak naselja Galenika.
Kada su kontrolori ušli u autobus jedan od putnika se glasno pobunio tražeći da vozilo krene iz stanice umesto što stoji tokom provere karata, obrazlažući time da je «platio da se vozi, a ne da stoji u mestu». Ostali građani odmah su ga podržali odbijajući da kontrolirima pokažu karte sve dok autobus ne krene. Kako su se i kontrolori zainatili, ne želeći da se voze jednu ili dve stanice, nastalo je komešanje u kojem su putnici počeli da psuju i vozača tražeći da krene iz stanice. Problem se razrešio posle skoro desetominutnog stajanja kada su građani silom izgurali kontrolore i naredili vozaču da krene.
Na linijama 704, 707 i 706, koje iz centra grada saobraćaju prema Zemun polju i Batajnici, kontrole su česte i nije retko da od prve do poslednje stanice građani čak i po četiri puta, od različitih kontrolora, bivaju primorani da «kopaju» po džepovima i tašnama, torbicama i rančevima kako bi pokazali karte. Zato i ne čudi što novi način kontrole karata, po kojoj autobus sve vreme stoji na stanici tokom provere, izaziva revolt građana.

Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na Facebook Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na Google Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na My Yahoo! Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na Live Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na MySpace Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na Twitter Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na Digg Pošalji "Ovo mi je ulepšalo dan" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zeljena (avatar)
    Sto mi ovo poznato...ti ko da putujes sa Ljiljom
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Sto mi ovo poznato...ti ko da putujes sa Ljiljom

ko zna.....
  3. MPMcB (avatar)
    704 koliko se još sećam svraća u Zemun a ne u NBG, ali već dugo se ne vozim na toj relaciji, ovaj tekst sam pročitao jutros na DANAS-u,
    Čoveče išutirali ridžovane, mi smo prvaci.
  4. Valeria (avatar)
    Problem se razrešio posle skoro desetominutnog stajanja kada su građani silom izgurali kontrolore i naredili vozaču da krene.

Digla se kuka i motika!!