Između duge

Kako je vruće! Umiremo!
Izgorećemo k'o paprika na suncu! Ajaojjj...

Pa ko vam je kriv? Jeste li tražili lepo vreme?
-Hajde, mila moja, bacaj taj ručak! Idemo na bazen!
Kakav crni bazen, ne znam ni gde mi je glava, a gde dupe. Još mi samo bazen fali na tu muku... Makar kad ne bi peklo ovoliko. Peče šporet, a peče i asfalt. Ko da se takmiče!
A morala bih i da učim. Jer, da sam na vreme učila, sad me ne bi pekao šporet i ne bih iskala pare od kojekoga i gutala svakodnevno knedle u grlu. Eeee... Da sam slušala majku, lepše bi mi cveće cvetalo.
Ali, onda bih morala da budem u kancelariji, rano ustajem, svađam se sa šefom i direktorom,a možda bi i plata kasnila. Ovako imam malo, ali bar je na vreme! Ne može i jare i pare.
Gledam kroz prozor. Prolaze šeširi, šeširići, kapice... Svi huču, poneko pljune (ne od nekulture, već od peska koji vetar nosi, pa nekome zaluta u usta ;) ), muve sleću i kao da ciljaju da se zavuku u najnezgodnije delove tela... Komšinica sluša prognozu. Pije treći nitroglicerin. Puši treću cigaru.Huh. Džabe je nekima pričati o uzroku i posledici.
Veče polako pada. Nekima je tad jutro. Polako se rastežu po kući, a po ulici se razleže rezak miris kafe.
Vreo mrak.
...
Jutro.
'Ladan vetar poljem piri.
Kišica. Oluci dobuju. Vrapci se kupaju u baricama. Divno.
Opet gledam kroz prozor.
Umesto šešira sad prolaze kišobrani. Pokoji kačket.
Ne pljuju više, ali zato psuju: Jeb'o kišu i ko je izmisli! Auhhh... Pasje vreme!
Komšinica pije kafu umesto nitroglicerina. Uživa u čarima Besta.
Podne je i kao da je vreme stalo. Naslonila sam obraz na hladno staklo. Zamišljam sve što bih mogla, a nisam uradila; o mestima o kojima čeznem i gde nikad nisam bila i onaj čuveni ćup pun blaga koji se krije negde ispod duge... O sreći koja me možda iza ćoška čeka.
 
Isto se i meni dešava...prebirem po glavi šta sam sve mogla a nisam..
onda se trgnem i kažem sebi da treba više da se orijentišem na to što mogu da uradim sada i ubuduće :).


:zag:
 
Valeria;bt101354:
Isto se i meni dešava...prebirem po glavi šta sam sve mogla a nisam..
onda se trgnem i kažem sebi da treba više da se orijentišem na to što mogu da uradim sada i ubuduće :).


:zag:
Phe... Ja vecito u tim razmisljanjima i onda se okrenem i vidim ZAGORE RUCAK! Uh. :)
 

Back
Top