Između duge - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Joliva

Između duge

Oceni ovaj blog
Kako je vruće! Umiremo!
Izgorećemo k'o paprika na suncu! Ajaojjj...

Pa ko vam je kriv? Jeste li tražili lepo vreme?
-Hajde, mila moja, bacaj taj ručak! Idemo na bazen!
Kakav crni bazen, ne znam ni gde mi je glava, a gde dupe. Još mi samo bazen fali na tu muku... Makar kad ne bi peklo ovoliko. Peče šporet, a peče i asfalt. Ko da se takmiče!
A morala bih i da učim. Jer, da sam na vreme učila, sad me ne bi pekao šporet i ne bih iskala pare od kojekoga i gutala svakodnevno knedle u grlu. Eeee... Da sam slušala majku, lepše bi mi cveće cvetalo.
Ali, onda bih morala da budem u kancelariji, rano ustajem, svađam se sa šefom i direktorom,a možda bi i plata kasnila. Ovako imam malo, ali bar je na vreme! Ne može i jare i pare.
Gledam kroz prozor. Prolaze šeširi, šeširići, kapice... Svi huču, poneko pljune (ne od nekulture, već od peska koji vetar nosi, pa nekome zaluta u usta ), muve sleću i kao da ciljaju da se zavuku u najnezgodnije delove tela... Komšinica sluša prognozu. Pije treći nitroglicerin. Puši treću cigaru.Huh. Džabe je nekima pričati o uzroku i posledici.
Veče polako pada. Nekima je tad jutro. Polako se rastežu po kući, a po ulici se razleže rezak miris kafe.
Vreo mrak.
...
Jutro.
'Ladan vetar poljem piri.
Kišica. Oluci dobuju. Vrapci se kupaju u baricama. Divno.
Opet gledam kroz prozor.
Umesto šešira sad prolaze kišobrani. Pokoji kačket.
Ne pljuju više, ali zato psuju: Jeb'o kišu i ko je izmisli! Auhhh... Pasje vreme!
Komšinica pije kafu umesto nitroglicerina. Uživa u čarima Besta.
Podne je i kao da je vreme stalo. Naslonila sam obraz na hladno staklo. Zamišljam sve što bih mogla, a nisam uradila; o mestima o kojima čeznem i gde nikad nisam bila i onaj čuveni ćup pun blaga koji se krije negde ispod duge... O sreći koja me možda iza ćoška čeka.

Pošalji "Između duge" na Facebook Pošalji "Između duge" na Google Pošalji "Između duge" na My Yahoo! Pošalji "Između duge" na Live Pošalji "Između duge" na MySpace Pošalji "Između duge" na Twitter Pošalji "Između duge" na Digg Pošalji "Između duge" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    svi smo ti mi mila izmedju duge, jutra i večeri, hoću i neću, želim i mogu i moram....
    evo na poklon malo moje duge....došla mi je u kuću

2. Valeria (avatar)
    Isto se i meni dešava...prebirem po glavi šta sam sve mogla a nisam..
    onda se trgnem i kažem sebi da treba više da se orijentišem na to što mogu da uradim sada i ubuduće .

3. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    svi smo ti mi mila izmedju duge, jutra i večeri, hoću i neću, želim i mogu i moram....
    evo na poklon malo moje duge....došla mi je u kuću

Hvala, draga moja! Duga je divna, skoro nisam lepsu videla...
  4. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio Valeria
    Isto se i meni dešava...prebirem po glavi šta sam sve mogla a nisam..
    onda se trgnem i kažem sebi da treba više da se orijentišem na to što mogu da uradim sada i ubuduće .

Phe... Ja vecito u tim razmisljanjima i onda se okrenem i vidim ZAGORE RUCAK! Uh.