Dear APPLICANT

Suočen sa prestankom radnog odnosa, krenuo sam u ponovnu potragu za istim tj. novim poslom.

Otvorim email, poruka sa nazivom Holiday Inn Hotels London... Obaveštenje putem emaila da su u potrazi za radnicima za 2010 godinu, sa spiskom svih pozicija za koje traže zaposlene, kao i sa uslovima, platom (koje su bile i visoke po mom misljenju) i ostalim i na kraju poslati CV na neki email, HR departmentu. Pregledam još jednom, od početka do kraja, nešto mi izazva sumnju, nekako mi to sve čudno a pogotovu što se ne sećam kad sam ispunio aplikaciju za taj hotel, iz čije baze podataka su me ,,izvukli’’. Znam da sam ispunjavao neke aplikacije za neke hotele, ali se ne sećam, bilo ih je a i davno to bilo... Naravno, naviknut na sve one emailove što obaveštavaju o dobitku na lutriji,pomoć tamo nekom iz ko zna kojih razloga, neke transakcije novca i sl. Ovaj oglas me ,,pogodio’’ jer to je iz moje struke, pa sam se pokolebao i sednem da odgovorim na ponudu! Pošaljem CV, odaberem nekoliko pozicija za koje apliciram i dam im opciju da izaberu za koju bi po njihovom misljenju odgovarale moje kvalifikacije.Po poslatom emailu odmah i dobih elektronski odgovor da im je stigao email, što je normalno, a ubrzo zatim i neelektronski odgovor kako po njihovom misljenu moje kvalifikacije odgovaraju za ,,XY’’ poziciju i da li sam spreman da apliciram za to?! Iskreno iznenadio sam se tom brzom odgovoru, odgovorio sam da sam spreman ako tako oni misle. Uzvraćen sledeći email je imao i nekoliko pitanja sa konstatacijom da im je drago što sam se tako odlučio. Znači imam posla sa nekim ko to odgovara na te emailove lično, kao i potpis na kraju emaila sa ,,General Manager sir Alex de Carvalho’’?! Sledećeg dana, u neko isto vreme stiže i novi email od ,,Alexa’’ da su zadovoljni onim mojim odgovorima i salju četiri formulara da ispunim i uzvratim im nazad, kao i preporuke i sertifikate, ukoliko imam. Formulari, na moje iznenađenje su mi već dobro poznati, jer sam to i pre ispunjavao za neke druge hotele, tako da se i ovi nikako nisu ralikovali od prethodnih a i imali su ,,originalni’’ memorandum Holiday Inn Hotela, kao i to da traže preporuke i ostale diplome. Tek sam tad bio u šoku,počeo sam više da verujem tome što mi se dešava, sumnja mi se smanjila i uzeh i odgovorih na one formulare, tj. poslah im svoje podatke, bivše poslove i ostalo kako to i jeste praksa.Sledeći dan, stiže novi email sa novim formularom u obliku Interviewa kao i pohvala za dosadašnje učinjeno čak i sa pitanjem: How are you today? I u istom odgovor na moja pitanja u vezi smestaja, osiguranja i ostalog... gde kaže da će sve biti plaćeno kao i put ! To opet i jeste praksa velikih lanaca hotela da obezbede smeštaj, osiguranje pa i put. Malo je reći da sam bio oduševljen, počeo sam da razmišljam o svemu i jedino mi nije bilo jasno: zašto baš ja? Odakle to da London traži radnike iz Srbije? (kad dobro znam kakvo je stanje sa engleskim vizama) Tako da je to bilo i moje naredno pitanje! Odgovor je da kompanija rešava vize odande i da je to plaćenoi da sam prošao interview! Obuzelo me to skroz... bilo je i vreme da kažem mojima kući kao i nekolicini prijatelja, od kojih sam i tražio mišljenje. Mašta je krenula da radi, London mi je bio pred nogama, i da ne kažem šta mi sve padalo na pamet... prijatelji ni malo nisu sumnjali, niti me uputili da nije možda neka zezancija, jer ni sam ne znam zašto bi neko trošio vreme da baš mene zeza na taj način?! Sledeće što sam očekivao je ugovor koji je po sledu okolnosti bio očekivan posle svega. Tako je i bilo! Sledeći dan, sa emailom CONGRATULATIONS, stigao je i kompletni folder sa ugovorom, aplikacijom za vizu kao i neko pismo koje čuvam u slučaju da zatreba za ambasadu, i uputstvo kako poslati i ispuniti sve to za ,,ambasadu’’, i neki broj pod kojim apliciram za vizu i da budem spreman na mogući poziv od njih?! Znači sve kako i treba da bude! Osim... cifre u ugovoru koja mi ponovo izazva sumnju i ponovo nova pitanja! U ugovoru je pisao iznos koji je previsok za tu vrstu posla tj. nikako ne može da bude tolika plata (3 puta veća)?!

Ipak poslah prijatlju u London sms sa pitanjem: kolika je prosečna mesecna zarada u Londonu itd? Ubrzo smo uspostavili i Skype vezu i razotkrili da je to neka prevara! Ni na kraj pameti mi nije bilo da ukucam ime tog Alexa u google, što smo i uradili kao i potvrdili da toliku platu nema ni sam taj Alex kao ,,GM’’ tog hotela, ispalo je sve smešno, google je pokazao forum na kojem su se javili ljudi koji su imali identična isustva ali su mnogi i došli do toga da je ,,sir Alex’’ u nekom od emailova tražio i broj kartice kao i da se uplati ipak neki iznos ko zna gde i ko zna zašto...srećom, nisam došao do tog stadijuma prevare, ali ipak mi je stiglo obaveštenje iz ,,ambasade’’ da moj ref.broj za vizu nije odgovarajući i da ispunim neki drugi formular... i ko zna šta još bi bilo... Raspala mi se mašta, ideja o Londonu, o putovanju, o svemu što mi je palo na pamet za to kratko vreme,ali ipak sam im poslao odgovor ! Dear sir Alex...F.U.C.K OFF i poslao im link sa onim forumom gde se vidi da je prevara kao i sa porukom da tu zaradu daju njihoj majci !

I eto prešao sam iz sna u javu,opet sam u Srbiji, tražim posao i nadam se čudu a i moraću da kupim novi ketridž jer sam istrošio svu boju za štampanje ove prevare, ipak su me oštetili !
 
Srećom pa nisi naseo!
A zamisli koliko njih jeste :(.
U potrazi za boljim, normalnim životom ljudi često postanu neoprezni, obuzmu ih nade i eto...
U svakom slučaju, drago mi je što si sir Alex-u pokazao gde mu je mesto :mrgreen: .
 
@Hakim bej
Pa ne znam, procitao sam samo prvu stranu tog foruma i bio je dovoljno da mi sve bude jasno... ali i dalje ne verujem da su me zenuli tj. da sam naseo na tako nesto u startu, ipak svaka im cast na ucinjenom :) s obzirom da to rade kvalitetno ! hehe
@Valeria
Eto nisam, a niti bih mogao jer da i traze pare- para nemam :) ovi koji imaju verovatno su nesto i poslali ... prevare su svuda oko nas pa eto i ovakve vrste... sir Alex se nije vise javljao :D ;)
 

Back
Top