Forumska priča

Samo jedna prica koja liči na sve druge....


Razmisljala sam dugo da li da uopste pisem o onome sto mi se desilo..... Ali imam potrebu pisati o tome i ko zna mozda nekoga ko je naivan kao i ja ovim tekstom uspijem ubjediti da se ne smije nikom vjerovati
Naime,nisam ni ja mislila da sam naivna,mislila sam da sam sve zivotne lekcije vec naucila...jer toliko ih je bio da stvarno mogu reci da sam doktorirala na greskama
Ali,izgleda da nisam bila u pravu I te kako sam pogrjesila....

Upoznala sam ga čim sam dosla na forum,bio je medju prvim osobama koje su se nasle na mojoj listi prijatelja
Lijepo smo se druzili,kao i svi ostali...slali jedno drugom slicice,razgovarali o svemu i svacemu...
Zaista je bio osoba sa kojom sam najvise vremena provodila na forumu
Stekla sam povjerenje u njega,rekla mu neke stvari o sebi koje ne zna niko....
Znao je moje licne podatke,moje ime,prezime,mjesto gdje zivim,gdje radim...sve je znao
Nikad mi nije palo na pamet da ce me to sto sam mu vjerovala povrijediti jako
Sinoć je na jednoj igrici ovdje na forumu,javno objelodanio sve moje podatke i sve sto je znao o meni
Srećom,taj njegov post je brzo obrisan,a on kaznjen,ali ipak je dosta ljudi vidjelo...
Dakle,sve je napisao,moje puno ime,prezime,gdje zivim sta radim...ma sve....
U tom trenutku,sam osjetila bjes,ali ne na njega nego na svoju naivnost...da li cu ikad nauciti da ne vjerujem nikome na forumu...bas nikome i da nikom ne otkrivam nista o sebi...dakle,bila sam bjesna na sebe..ne na njega
Kad mi je moderator rekao da ce ga kazniti,bilo mi je drago priznajem.... zasluzio je...

A,tek što sam dobila gomilu uvredjivih poruka od tog lika,zaista sadrzaj tih poruka bi malo ko mogao da iskulira,jer su bile bas dno dna...rjecnik,uvrede...ma katastrofa.... i jeste,bilo mi je lose "pomerio" me skroz.....I danas mi je lose,ne mogu da dodjem sebi....
Ali,kao sto sam rekla svima onima koji su me noćas tješili i ubjedjivali da ne idem sa foruma...ono sto nas ne ubije,to nas ojača....

Vjerujem da bi malo ko iskulirao na nacin na koji sam ja i da bi malo ko danas nastavio normalnu aktivnost na forumu....
Sto se mene tice,sve mu je oprosteno....
Sama sam sebi kriva sto sam vjerovala da na forumu mozes imati prijatelje...Na greskama se uci....

Hvala svima onima koji su noćas bili uz mene,jer niste ni svjesni koliko ste mi pomogli da preguram ovo...jer to je zaista nesto ruzno,grozno i ne zelim nikome da se desi to sto je meni....
 
Jesam nova na forumu, ali videla sam da mnogima ne treba verovati. Nemoj mnogo da razmisljas o toj osobi i o tvojim podacima koje je ostavio. Sama si rekla da je moderator odmah odreagovao i ne verujem da je iko zapamtio ili zapisao gde radis, zivis... Ne verujem da ce iko to zloupotrebiti!
Kao sto si i sama rekla "ono sto nas ne ubije,to nas ojaca"!
A i posmatraj sa druge strane, samo kazi sebi da ko zna zasto je dobro sto se to desilo! Napokon si uvidela kakva je ta osoba, a ocigledno je neko ko nije vredan tvog nerviranja! Ma, niko nije!!!
 
Uzas, sad kad citam, sve me neka jeza uhvati i setim se kako je tebi bilo... :(
Na greskama se uci, sto i sama kazes... I nisi bila naivna... Tu si se presla, jer si mu verovala, i on je tebi... Tu je do njega, ne do tebe, to znaj... Jer je on taj koji posle, ne znam ni ja tacno, ali cenim, godinu dana, poludeo i uradio to sto jeste...
Oprostila si mu to je ok, ali nisi zaboravila i to je odlicno! ;)

:zag: hvala tebi sto nisi otisla! :cmok:
 
Moram prvo reći da mi je jako drago što si ostala!
Drugo.. mislim da je forum na neki način ipak odjek realnog sveta, i da tu možemo naići na svakakve ljude.. kao u RL.. i dobre i loše.
Ja sam upoznala meni jako dragu ekipu sa Sveta životinja, i imam nekolicinu veoma dobrih forumaških prijatelja. Ne treba da dozvoliš da te to loše iskustvo pokoleba; tu je još gomila ljudi s kojima bi možda mogla ostvariti fin međuljudski odnos, pa makar virtuelni, ako ne i uživo.
 
Sad si me bacila u razmišljanje.. mnogi odavde znaju i moje ime i prezime, i čime se bavim i kako izgledam i gde živim..nešto nisam imala potrebu to da krijem....a to bi moglo biti nezgodno :confused: .
Opet, kažem, šteta bi bilo sad zatvoriti se baš prema svima.
 
Vakatiki draga,
Prijateljstvo je skupa igračka! A i ja sam, kao i ti, spremna ponekad da je preplatim, ako mi je do nje stalo.
Kasnije vidim da je to bila roba sa greškom, koja nažalost ima svoju cenu...
Ne posustaj, zaobilazi rasprodaje prijateljstava.
I ja ću :zag:
 
"ono sto nas ne ubije,to nas ojaca"
tako što nas opameti
bar malo

Inače se ponovi.

Nekom verovati i nekom se poveravati, ovde su dve stvari, čini mi se
ko ih pomeša, dobije lekciju.

Ali pregrmećeš ti to uveren sam.

Posle dovoljno dugo vremena,
svaka rana zaraste u zdravo tkivo
spremno za nova ranjavanja
 
Draga,i u ovom virtuelnom svetu je kao i u realnom...IMa dobrih i losih ljudi...NE treba gubiti poverenje...MNogo vise je lepih nego losih stvari...Ne treba da ides nigde,zasto?IMa ovde ljudi kojima se draga..ZAr da napustis lepo druzenje zbog nekog ko toga nije vredan...
Taman posla...
 
sve sto se desi jednom-ne mora se desiti nikad vise.
dalje znas...ne ponovi gresku. ovo je ipak samo igrackica za odrasle. ima tu svakojakih...naravno i u RL je identicno.
ostani i budi iznad!:andjeo:
 
Ne moze covek da bude stalno oprezan.
Onda bi mu se nista lose ne bi dogodilo.
I nista dobro mu se ne bi dogodilo, takodje.
Nista mu se ne bi dogodilo. Pitao bi se da li je ziv.

Ne mozes izbaciti rizik iz zivota. Zivot je rizik.
Uspesan zivot je upravljanje rizikom, a ne izbegavanje rizika.

Kao u onoj prici o siromahu koji je sa naramkom drva dosao do peci: prvo ces ti mene lepo ogrejati, a posle cu ja tebi dati drva.
 
nemoj da te to deprimira... dzukela ima svuda... zbog onih koji to nisu, slicnih tebi, ostani kakva jesi...
ima jedna kineska poslovica koja kaze da ako otvoris prozor, da ces uvek imati cist vazduh, i da ne treba zatvarati prozor zbog nekoliko muva koje ce uleteti...
 

Back
Top