Jesenje pismo iz Malinske 4/4 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

Jesenje pismo iz Malinske 4/4

Oceni ovaj blog
Ej, a kad beše jutros?
U Malinskoj je sve zatvoreno. To se vidi tek kad padne mrak. Moglo je biti oko pola šest popodne. Nigde nikog, kao onomad, oko ponoći, a stomak se buni, creva bolje reći.
Ljudi gladan sam, a valja mi još voziti kući. Ništa nije radilo. Svetli jedino reklama za Mateovu piceriju.
Kakav svetionik?
Strelica pokazuje iza kuće dalje od rive, ali ne treba da pokazuje. Svako ko ima nos naći će. Origano, prženo testo, šampinjoni, praška šunka i tako dalje.
Na vratima veliki natpis OPEN

Tek tad uvideh, još ću ja u Malinsku.
Ne zbog Matea, uzgred, mogao bi malo da pojača tu svoju peć.

Hvala vam na strpljenju, svima želim srećne božićne i novogodišnje praznike.

A da sam se prvo najeo, umesto svega prethodnog, mogao bih napisati :
Detinje nevina Malinska sa svojom lepom okolinom mi je igrom najvećeg igrača pokazala, kako je lepo živeti, još kao malom i potom ostala po strani od svega lepog i ružnog, što se nakarikalo jedno za drugim, folirajući prolazak vremena, u priči, koju ću jednom zvati jednostavno, protekli život. Izgleda, baš zato, ta i takva Malinska mogla je postati idealno stanište za sve lepe snove, ćak i za one malobrojne kojih se ovako, relativno budan još sećam.
Ars Vicisti

Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na Facebook Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na Google Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na My Yahoo! Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na Live Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na MySpace Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na Twitter Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na Digg Pošalji "Jesenje pismo iz Malinske 4/4" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    Sad izgleda može komentar??