...tvrdoglavo sjecanje... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...tvrdoglavo sjecanje...

Oceni ovaj blog
...sjetih se dana i
časa
kutije tipične za
pusače iz dosade
i ponestade mi
glasa
od punoce zivota
i svegatosti
nema nista osim
moja misao koja bi
da se sebi vrati
i zapjeva
kao labud
kao majka cija
nesudjena snajka
prolazi i ne javlja se
a bila joj je dio
kuce
sve bi to bilo bezbolno
da nije bilo i jeste svjeze
tek od
juce

moja ptico
nevesela
kad nadletis
povrh mojeg sela
ne spustaj pogled
ni na cvijet
ni travu
visoko podigni
glavu
jer lijepo je tebi
gore
po nebu
plavu

moje lijepo sjecanje
tvrdoglavo ne drzi
obecanje
da sto nije moje bilo
i nije

Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na Facebook Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na Google Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na My Yahoo! Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na Live Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na MySpace Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na Twitter Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na Digg Pošalji "...tvrdoglavo sjecanje..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sunasceJeca (avatar)
    Fenomenalno...kako si moj prijatelju?;-)
  2. faraonn (avatar)
    ...Sunasce,
    nijesam ljut na tebe ali se ljutim na sebe, sta sam zabrljao pa mi ne dolazis...

prijatnu ti noc zeli,
    tvoj prijatelj, Faraonn Tumnopoteh
  3. šta pričate, bre (avatar)
    Tužno malo.
    Ja sam skoro imala jedan duel sa prijateljem,
    on kaže meni "ti si toliko prilika propustila, i poslovnih i emotivnih..."
    a ja njemu "kako sam mogla da propustim svoje prilike!? Ako su moje, ne mogu ih nikako propustiti..."
    I ja se stvarno tvrdoglavo držim toga, ako nije moje, nije ni bilo, niti je trebalo da bude. E sad, nisam baš ni ja toliko sigurna da li sam u pravu.
    Pogotovo, što jako verujem, da emotivna prilika postoji samo jedna, nikako se ne može govoriti u množini. I da čoveku nisu potrebna baš sva lična iskustva, da bi spoznao da mu nešto ne odgovara.
  4. faraonn (avatar)
    S.P.B._re,
    slazem se sa vecim dijelom napisanog ali , ne slazem se da ikad ikom moze pomoci tudje iskustvo , nazalos, nikad...
    Zivjeti vrijedi samo ako zivis sa svojim parom i sve drugo je promasaj...ako ne sretes svoj drugi dio ,- zivot je puko OTALJANJE ...
  5. šta pričate, bre (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    S.P.B._re,
    slazem se sa vecim dijelom napisanog ali , ne slazem se da ikad ikom moze pomoci tudje iskustvo , nazalos, nikad...
    Nisam mislila na tuđe iskustvo, možda sam se loše izrazila. Rekla sam da mi nije potrebno iskustvo da budem sa nekim, jer i bez tog iskustva znam da mi to ne odgovara.
  6. faraonn (avatar)
    ...poslije sam vidio da sam ja lose interpretirao tvoju misao , S.P.B_re, ali ode post . Tacno je da u licnom iskustvu i jeste istina i posledicne pojave i niko nije pozvan da ulazi u emotivne sloge ili nesloge ali istina je i to da postoje po-neko , ko nam 'prolazi' kao savjetnik i sopstveni potrosac vremena a nama kradljivac strpljenja...?