Veštičje piće

Dakle, kako izgleda idealan provod u gradu?

Olešiti se, ubiti se, biti mortus, biti ko majka i slično... To bi bio odgovor moderne srpske omladine.
Baka koja se rodila s početka prošlog veka bi morala da pogleda u rečnik šta to znači, a majke i očevi će ljutito coknuti i izvaditi poslednju paru iz novčanika i pomiriti se sa nesrećom porodice- subotnjim izlaskom njihovog poodraslog čeda.

Najnoviji modni krik ovog leta su kokteli. Otkud je sad to toliko popularno, pa to je izmišljeno ihahahaa otkada...
Ali, ipak nije tako. U jednoj selendri, kakav je grad u kome živim to je apsolutni, ultra mega giga tera hit!
I dok se klinkice uveliko slikavaju u WC-ima jer nemaju para za rajske koktelčiće, omladinci ih cirkaju uveliko.
I dok muzika svira ko zna koji sentiš po redu, a konobari nose pune poslužavnike, čuješ društvo oko sebe kako naručuje: Sex on the beach! Bloody Marry! Cuba!
-Dobro veče. Izvoli?
-Ja bih sok, čujem sebe kako progovaram.
-Sok????? Odakle si ti, s Marsa?? Jedan Blue frog za moju dragu školsku...
-Je l' to nešto bezalkoholno? opet čujem sebe kako bojažljivo zapitkujem.
-Aha. Sa' ćeš da vidiš.
I dolazi ta žabica. Mutljikava tečnost u čaši, tirkizne boje. U njoj dve kocke leda. Puši se. Nisam znala da se led puši. Daj da probam... I probah. Rezak ukus razli se po meni, kao da sam probala kuvane, poširane žabe sa sušenim krilima slepog miša i dodatkom tucanog lišaja skinutog sa dvestogodišnje, oronule kuće. Ta jeziva tečnost, kvazi koktel, kao da su veštice pravile u noći punog meseca da pobiju nevaljalu decu. Čaša mi ispade iz ruke. Muk drugih.
-Pa, budalo jedna, zar takav koktel da prospeš? Daj da ti naručim drugi. Konobar!
-Nnneeeemoj molim te. Daj da platim.

450 kinti. + 100 čaša. Skupo je biti trendi ovih dana. Veoma skupo...
 

Back
Top