Veštičje piće - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Joliva

Veštičje piće

Oceni ovaj blog
Dakle, kako izgleda idealan provod u gradu?

Olešiti se, ubiti se, biti mortus, biti ko majka i slično... To bi bio odgovor moderne srpske omladine.
Baka koja se rodila s početka prošlog veka bi morala da pogleda u rečnik šta to znači, a majke i očevi će ljutito coknuti i izvaditi poslednju paru iz novčanika i pomiriti se sa nesrećom porodice- subotnjim izlaskom njihovog poodraslog čeda.

Najnoviji modni krik ovog leta su kokteli. Otkud je sad to toliko popularno, pa to je izmišljeno ihahahaa otkada...
Ali, ipak nije tako. U jednoj selendri, kakav je grad u kome živim to je apsolutni, ultra mega giga tera hit!
I dok se klinkice uveliko slikavaju u WC-ima jer nemaju para za rajske koktelčiće, omladinci ih cirkaju uveliko.
I dok muzika svira ko zna koji sentiš po redu, a konobari nose pune poslužavnike, čuješ društvo oko sebe kako naručuje: Sex on the beach! Bloody Marry! Cuba!
-Dobro veče. Izvoli?
-Ja bih sok, čujem sebe kako progovaram.
-Sok????? Odakle si ti, s Marsa?? Jedan Blue frog za moju dragu školsku...
-Je l' to nešto bezalkoholno? opet čujem sebe kako bojažljivo zapitkujem.
-Aha. Sa' ćeš da vidiš.
I dolazi ta žabica. Mutljikava tečnost u čaši, tirkizne boje. U njoj dve kocke leda. Puši se. Nisam znala da se led puši. Daj da probam... I probah. Rezak ukus razli se po meni, kao da sam probala kuvane, poširane žabe sa sušenim krilima slepog miša i dodatkom tucanog lišaja skinutog sa dvestogodišnje, oronule kuće. Ta jeziva tečnost, kvazi koktel, kao da su veštice pravile u noći punog meseca da pobiju nevaljalu decu. Čaša mi ispade iz ruke. Muk drugih.
-Pa, budalo jedna, zar takav koktel da prospeš? Daj da ti naručim drugi. Konobar!
-Nnneeeemoj molim te. Daj da platim.

450 kinti. + 100 čaša. Skupo je biti trendi ovih dana. Veoma skupo...

Pošalji "Veštičje piće" na Facebook Pošalji "Veštičje piće" na Google Pošalji "Veštičje piće" na My Yahoo! Pošalji "Veštičje piće" na Live Pošalji "Veštičje piće" na MySpace Pošalji "Veštičje piće" na Twitter Pošalji "Veštičje piće" na Digg Pošalji "Veštičje piće" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Hahaha
    Batali......vidiš da to nije za tebe....probala si i ne ide
    Odlična priča......
  2. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Hahaha
    Batali......vidiš da to nije za tebe....probala si i ne ide
    Odlična priča......