Ajmo, na tapetu su medjuljudski odnosi i pomesane bljuvotine;)...

Pa posto je svega par dusa procitalo moje poslednje izlupetavanje na ovoj jadnoj krstarici koja trpi svakakva izdrdavanja,mislim da bih mogla da priustim sebi da jos malo zagadjujem tudje misli!:)
Jednom je moja drugarica novinarka rekla "medjuljudski odnosi treba da budu nesto najprostije...mi ih komplikujemo svojim glupostima i otezavamo nebulozama"....mislim da je tu bila u pravu...koliko puta Vam se desilo da ne mozete da savladate svoj ponos? Da kazete ono sto ne mislite?Nadjite mi jedan dobar razlog zasto to radimo?
Recimo primetila sam koliko ponekad povredjujemo ljude koje volimo,a trpimo one koji nam nista ne znace...E mi ljudi smo uskraceni za tu pamet koja nam je data;)
Ta ista novinarka nikada nije imala recimo srece u ljubavi,a zastupa parolu da ona dolazi kada je najmanje trazis i neocekujes je...ja mislim da je to cista ljudska bljuvotina koja kao olaksava surovu istinu...koliko smo cak spremni daleko da idemo u nekom ubedjivanju sebe u nekim stvarima?
isto kao i kad devojke razgovaraju o tome zasto je neki decko nije pozvao,pa se trazi tona i jedan razlog...mozda spava(to bi bio izgovor da taj tip spava 24 sata dnevno)...,a mozda nema kredita (kada volis ili ti se neko svidja,kredit i pare ces stvoriti i izmisliti ako treba), a mozda se plasi...(to je cista zenska bljuvotina za utehu kad nece da primi k znanju da mu se nije dovoljno digao)!
Vidite moji medjuljudski odnosi su vrlo prosti,brutalno i surovo iskreni....kako bi okaraktelisali vase?Koliko ubedjujete sebe da Vam je dobro i kad nije?Ajmo malo da razglabamo na tu temu;)
 
Vidite moji medjuljudski odnosi su vrlo prosti,brutalno i surovo iskreni....kako bi okaraktelisali vase?Koliko ubedjujete sebe da Vam je dobro i kad nije?Ajmo malo da razglabamo na tu temu

По чијим мерилима? Ко је компетентан да одреди коме је добро, коме није?

С обзиром на болдовано, не верујем да бих се уопште дружила са тобоом.
 
Posto su i dobro i zlo samo imaginacije u nasem umu, onda je bolje
sve gledati kao dobro. A ono lose ignorisati.

Iskrenost ponekad razara kao mac. Ako sam na primer lose raspolozen
i neko mi nesto zameri, sasvim je glupo pokazati agresivnu reakciju.

U ovom slucaju izkazati agresiju bi bilo cisto zivotinjski i divlji. Postoji razum,
i srce, koje govore o obuzdanju. Jer taj bes i agresija NISU naturalni.

Stoga i iskrenost u tom obliku NIJE naturalna.

Transformisi zlo u dobro. Osvoji tako svet. ;)
 
Mislim da hellen nije dobro razumela moju poentu...pricam o poltronima koji uvek govore ono sto zelis da cujes,zarad licne zastite...
Mi sami smo kompetentni da odredimo sta nam je i kako nam je,ali postoji stanje svesti u kome preuvelicavas i omalovazavas neke svoje uspehe,raspolozenja,ponasanja, odluke...o tome pricam...
Smatram i kao Almsivi da ne treba coveka gaziti kad mu je lose,samo pruziti ruku,niti ga loviti,pa kinjiti....to ne razumem...kad kazem moji medjuljudski odnosi su surovo i brutalno iskreni,to ne mora da se odnosi na surovo izricanje istine kada me na to niko ne poziva,vec smatram da ne treba sebe uljuljkivati u laznim bajkama i iluzijama,jer se na te stvari trose vreme i zivot.....e tu je iskustvo i to se uci...:)
Hellen verovatno ne bi bile jedna za drugu u svakom slucaju:)))
 

Back
Top