Da li si spreman da ubiješ?

Dakle, prilazi vam jedan prijatan, starji gospodin, i predlaže sljedeće: "ok, stvar stoji ovako-ukoliko ubiješ neku od ovih osoba koje se šeću ovim parkom, prestaće sva ubistva koja se inače dešavaju na svijetu. Ja imam moć koja je dovoljna da isprati ovaj moj prijedlog. Možda sam i Bog, ali to sad nije važno. Ono što, pak, jeste važno zapravo je činjenica da ti u roku od dva minuta možeš da zaustaviš zauvijek mnoga zla na svijetu".

Stojiš i gledaš ga belo. Koliko god je cijela situacija nadrealna, shvataš da je on u stvari rekao istinu. On može da ispuni svoje obećanje. Glupo je to što ti nikako nisi tražio takvu privilegiju da riješavaš ovozemaljske probleme. Zašto ti se ovaj čikica uopšte nakačio? Kreten.

Ali, kroz glavu ti prolaze misli. Prokletstvo. Vidiš svu tu nevinu djecu koja ginu zbog nekih kretena svaki dan. Vidiš uplakane majke. Vidiš lice mlade žene čiji je suprug poginuo od hica pijanog komšije. Vidiš mnoge stvari. I pitaš se imaš li pravo da to zlo ne zaustaviš. Što je najgore, vidiš i svoju ljubav. Vidiš svoje najbliže. Vidiš da im se neko približava, sa nožem u drhtavoj ruci. Vidiš krv, vidiš nepomična tjelesa. Hladan znoj te oblija...

Gledaš, u parku je mnogo ljudi. Ima i nekoliko potpuno bezveznih. Moroni koje i lično poznaš. Ljudi pokvareni, lažovi, amoralni. Znaš da oni nikom ne bi nedostajali. Znaš da ne zaslužuju da žive. Znaš i da ti nisi Raskoljnikov, i da tu nema zločina, jer činiš najveću stvar za ljude. Spasavaš živote. Ko je to još učinio, u tako vanredno sjajnim razmjerama?

Ubij nekog od njih. Ubij odmah. Niko te neće primjetiti. Niko više nikoga ne primjećuje. Ubij. Ubij. Ubij.

Da li si spreman da ubiješ?
 
Oko pitanja? Ne, ljudi mi nikada nisu smetali osim kada se kriju i lazzno predstavljaju. Naravno, to uglavnom radi svako i prema svakome. A shta ako ljudina ispred tebe vidi tebe i zna ko si i tvoju nameru a ipak i dalje smeta, kochi te i sputava.

Naravno, ukloni seali samo da i ti zbog toga ne stradash vishe i dalje.
Bolje insekt i gmizavac u bashti nego rasulo i posao kada plod rada ne postoji.
 
Poslednja izmena:
mejbi je starkelja "mudonja" samo, Bog sigurno nije.
Haluciniraš a "mister" te navodi na iskušenje.
Ime mu znaš, a meni do toga nešto nije
da mu spomenem ime.
S’namjerom te gura u postupak takav
i ne haje za tvoje odobrenje.
Njegov je cilj da te odvede u mrak kakav.
:tajna:
 
bud@;bt98005:
Oko pitanja? Ne, ljudi mi nikada nisu smetali osim kada se kriju i lazzno predstavljaju. Naravno, to uglavnom radi svako i prema svakome. A shta ako ljudina ispred tebe vidi tebe i zna ko si i tvoju nameru a ipak i dalje smeta, kochi te i sputava.

Naravno, ukloni seali samo da i ti zbog toga ne stradash vishe i dalje.
Bolje insekt i gmizavac u bashti nego rasulo i posao kada plod rada ne postoji.

ok :)
 

Back
Top