Jedna tužna priča - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Balkanska duša

Jedna tužna priča

Oceni ovaj blog
[COLOR="Black"][B][I] KOMŠIJA RADE- jedan od najpoznatijih Prijedorskih zločinaca[/I][/B][/COLOR]

Pokojnik je....iako je višestruki ubica,želim da mu duša nađe spokoj i da sve ružne stvari i sva loša djela koja je činio,sve porodice koje je unesrećio,sve žene kojima je život prekratio,neka to samo na njegovoj duši ostane i neka se samo njegova duša od toga čisti koliko god je vjekova potrebno....neka....neka i on nađe spokoj i da se više ništa slično nikad ne ponovi....
Gledam njegovog sina,divan dječačić,na jesen treba krenuti u školu Baku zove mamom,jer za pravu mamu ne zna Ostavila ga je čim se rodio,jer nije htjela da odgaja dijete jednog ubice... i svoje dijete....
Ali neka je to na njenoj savjesti Dječaka odgajaju baka i djed i sigurna sam da mu mnogo ljubavi pružaju
Jadno djete zauvijek obilježeno očevim zločinima Ali mora da živi....rodilo se jadno u najtežim trenucima za naš grad U trenucima kad su pronađene ubijene djevojke i objelodanjeni i drugi zločini koje je njegov otac uradio...
Danima ga je policija tražila...noćima nismo spavali jer smo se bojali da će komšija Rade da nam dođe na kućni prag i sklonište potraži...Bio je strah i trepet za cijeli naš komšiluk Uhvaćen je sasvim slučajno i pritvoren...Priznao je sve zločine,između ostalih i zločin nad jednom staricom koju je silovao i zapalio...komšinicu našu....
Da,sve je priznao,i onda je presudio sam sebi Objesio se u zatvoru...
A,iza njega je ostao dječačić,jedno drago nedužno biće,koje mi pre neki dan kaže,kako nema drugara,jer sa njim niko neće da se igra....O,Bože....kad umrla nisam....
Zar je dijete krivo za grijehove svog oca? Pa i rođena majka ga je napustila,niko ga ne prihvata osim bake i djeda...
Mi sebe nazivamo ljudima...pa zašto mi ljudi činimo zločin nad ovim djetetom? Pa ono ni za šta krivo nije...Zar će dijete cijeli život ispaštati za očeve grijehe?
Neka svi zločini i sva loša djela idu na dušu samo njegovog oca i neka ih samo njegova duša ispašta Ako treba i vjekovi da prođu,neka prođu....ali neka samo zločinac svoje grijehe okajava....

Pošalji "Jedna tužna priča" na Facebook Pošalji "Jedna tužna priča" na Google Pošalji "Jedna tužna priča" na My Yahoo! Pošalji "Jedna tužna priča" na Live Pošalji "Jedna tužna priča" na MySpace Pošalji "Jedna tužna priča" na Twitter Pošalji "Jedna tužna priča" na Digg Pošalji "Jedna tužna priča" na del.icio.us

Ažurirano 07.07.2010. u 18:30, autor: gost 222551

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. trucker_sd (avatar)
    nije dete krivo
    zao mi je sto tako prolazi kroz zivot
  2. tanjanish (avatar)
    Na žalost obeleženo je za ceo život-žao mi je ljudi sa predrasudama...
  3. gost 218575 (avatar)
    Boze jadno dete,tuzno ..mnogo tuzno...a i akvi su ti ljudi u njegovoj okolini,i oni su uzasni kakvo zlo nanose tom neduznom detetu...
  4. gost 222551 (avatar)
    Ljudi moji,ja ne mogu sebi doci od kako sam djecaka vidjela pre neki dan....kad mi je rekao kako niko nece sa njim da se igra...sve se oko mene okrenulo....svi ga izbjegavaju...i njega i roditelje od onog zlotvora.... Bas mi je tesko...to je uzasno....
  5. gost 218575 (avatar)
    Da, jadnicak.. mozda ce ipak kada krene u skolu da nadje bar jednog druga,ali cisto sumnjam, jer ce ga deca, pod uticajem roditelja ponovo izbegavati osudjivati,kao da je on kriv, jos ce vise biti na udaru dece,koja ce ga maltletirati... Da se odseli negde daleko,mozda ali ce ga i na kraj sveta stici kriz koji nosi sa sobom, a za koji nije kriv,
  6. ljuba miljkovic (avatar)
    "Zar će dijete cijeli život ispaštati za očeve grijehe?"

Neće, ako ga uzmeš za ručicu i prošetaš sa njim samo toliko da još neko vidi tvoj gest, vredan božanske svetlosti.
  7. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=ljuba miljkovic;bt98975]"Zar će dijete cijeli život ispaštati za očeve grijehe?"

Neće, ako ga uzmeš za ručicu i prošetaš sa njim samo toliko da još neko vidi tvoj gest, vredan božanske svetlosti.[/QUOTE]

Jako lijepo Ljubo :) samo...ljudi su uglavnom ograniceni i predrasudni.... na zalost....
  8. Valeria (avatar)
    Jadno dete .
    Ne mogu to da shvatim.. tu potrebu da se neko unizi i žigoše..