ŽALOSNA ISTINA...

Ovo je priča istinita i namenjena je svima,i vernicima i nevernicima...
Uoči drugog rata protiv Srbije,narod je slavio i pridržavao se običaja predaka,kao i danas.
Nosio je slavski kolač u cekvu i plaćao popovima da se kolač preseče.
Crkvenjaci su vodili beleške o tome ko je platio i koliko,a ko nije...
Elem,pošalje otac svoga sina da odnese kolač u crkvu,da pop obavi seču kolača,i da mu novac da to plati...
Dečak ode do crkve i videći šta pop radi odluči da on sam preseče kolač i zalije ga vinom,a da novac iskoristi za kupovinu knjiga i pribora za školu.
Tako i uradi,i odnese kolač kući...Slava bi i prođe...
Posle nekoliko dana pop je sa crkvenjakom obilazio parohijane i tako navrati i do kuće Petrovića...
Nazvavši Boga,upita pop:"Petrovići,vi niste slavili ove godine?"
"Kako nismo?" - iznenadi se otac.
"Pa niste doneli kolač u crkvu" - veli pop.
Ocu je sve bilo jasno.
Najurio je sina od kuće i do dana današnjeg se nisu videli.
Šta je poenta priče?
Sin koga je otac najurio od kuće je inkarnacija najvećeg sveca,u koga se crkva kune da je postavio temlje crkve - PETAR.
ŽALOSNA ISTINA.
 
Ja spominjao crkvu nisam.
Zanima me zašto si toliko ubeđen da je priča istinita kada sigurno nisi bio svedok tog događaja, osim ako ti lično nisi to dete i inkarnacija sv. Petra.
Može biti da si ti čuo od nekoga ko je čuo da je to istinita priča. To ti ne daje za pravo da tvrdiš da je nešto istina ako sam nisi svedok događaja.

Da pojasnim još nešto.
Predpostavljam da veruješ u Boga. Verujem i ja. Zašto koristiš te plitke i populističke priče.
I još nešto. Nemoj misliti da sam na strani crkve, ja sam na strani Vere u Boga živoga.
 
Причу сам чуо лично од дечака коме се то десило,а испричао ми је пре него што је постао свестан чија је инкарнација.
Мене не интересује да ли ви верујете у реинкарнацију/инкарнацију.
Нисам та инкарнација,већ слика на мом аватару.
 
drbob;bt98001:
Причу сам чуо лично од дечака коме се то десило,а испричао ми је пре него што је постао свестан чија је инкарнација.
Мене не интересује да ли ви верујете у реинкарнацију/инкарнацију.
Нисам та инкарнација,већ слика на мом аватару.

Ne mogu da verujem.
Ti si naš spasitelj Isus Hrist.
:hahaha::hahaha:
 
Procenjujem da si ti dobar čovek i da imaš iskrene namer kada postuješ ovakve stvari i izjavljuješ da si spasitelj.
Ipak, ja bih rekao da si ti nalaziš u sred velike zablude u koju te je uvukao anđeo, ali onaj pali anđeo.
Da li je to uradio preko neke organizacije ili pak si sam zaključio sve ovo jedno stoji.
Priča, ova odozgo, nije ništa drugo nego jeftin populizam koji ama baš nikoga neće približiti pravoj VERI u Boga, a neće nikoga ni ubediti da postoji reinkarnacija.
Rekao sam ti već, Verujem u Boga, ali isto tako verujem i u reinkarnaciju i baš zbog toga ne volim kada se amaterski i nestručno piše o tome bez dovoljno predznanja.
Zato znaj da sam spreman da na svaki tvoj post uzvratim kritikom istog ukoliko budem smatrao da to što si napisao ne odgovara istini.
Od mene toliko, rekoh šta sam hteo i naravno želim ti sve najbolje.
 
Пријатељу мој,не морам ја теби ништа да доказујем,можеш да верујеш а не мораш,али ја сам инкарнација Исусовог брата близанца Тома...
Када сам посумњао у то,Бог је спустио Дугу пред моје ноге да пређем преко ње,од тада више нема сумње.
Тада су ми се отвориле многе ствари и тада сам видео оно што никада нико није видео...
Ти пријатељу мој верујеш у неке ствари које су кабалисти написали,а ја верујем у оно што сам лично доживео и видео...
 
Isusovo rođenje

Novi zavet - Jevanđelje po Mateju

Isusovo rođenje.

...

"18 A rođenje Isusa Hrista beše ovako: kada je majka njegova Marija bila zaručena za Josifa, pre no što se sastaše, nađe se da je začela od Duha Svetoga. 19 Pošto je Josif, njen muž, bio pravedan i nije hteo da je sramoti, namisli da je tajno napusti. 20 Kada je on to smislio, gle anđeo Gospodnji mu se javi u snu i reče: Josife, sine Davidov, ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer što je u njoj rođeno od Duha je Svetoga, 21 Ona će roditi sina i ti ćeš mu dati ime Isus, jer će on spasti narod svoj od grehova njihovih.

22 A sve ovo dogodilo se da se ispuni što je Gospod rekao preko proroka koji kaže: 23 »Gle, devojka će začeti i rodiće sina, i nadenuće mu ime Emanuil«, što prevedeno znači: »Sa nama Bog«. 24 A kada se Josif probudi od sna, učini kako mu je naredio anđeo Gospodnji, i uze ženu svoju. 25 I ne poznavaše je dok ne rodi sina, i dade mu ime Isus."

Poklonjenje mudraca

" 1 A kada se Isus rodio u Vitlejemu judejskom za vreme kralja Iroda, gle, dođoše mudraci sa istoka u Jerusalim 2 i rekoše: gde je car judejski koji se rodio? jer smo videli njegovu zvezdu na istoku i dođosmo da mu se poklonimo. "

E sad druže ti meni navedi u kojoj to svetoj knjizi piše da se zajedno sa Isusom u Vitlajemu rodio i Toma za koga ti kažeš da je Isusov brat blizanac i da si ti njegova inkarnacija.
 
Ти си друже цитирао лажна јеванђеља...
Прогуглај мало и наћи ћеш на милион места да је Тома Близанац,Исусов брат близанац...
а у старом завету је описано моје рођење,а не Исусово...
Исус и Тома су рођени у богатој,краљевској,породици...
 

Back
Top