Duga

Duga



Dok pripaljuje po ko zna koju cigaretu danas i ispija vec ledenu kafu,misli joj nenadano lete u proslost Ni svjesna nije da razmislja o onome sto joj nanosi bol i vraca najteze trenutke njenog zivota....o ljubavi prosloj,ali ne i zaboravljenoj
Tek kad se uzdah iz grudi otme,tad uhvati sebe kako misli na njega,na sve ono sto su mogli,ali nisu...
Da su se samo malo potrudili,i da su ....

Gasi cigaretu,ispija zadnji gutljaj kafe i naglo ustaje,kao da zeli pobjeci od misli koje su vec uveliko rasirile svoje pipke i vratile joj bolna sjecanja

Nije ona zeljela kraj,ali nije mogla ni zivjeti sa njim,a bez njegove ljubavi...
Bila je naivna i mlada,mislila je da je njena ljubav dovoljna da bude srecna i da srecu pruzi...da usreci i njega...ali nije bilo tako Tesko se pomirila s tim da on nju ne voli,da je nikad nije ni volio Sve njezne rijeci,sve ruze na jastuku,svi poljupci,sve strastvene noci i romanticna jutra,bili su zamka u koju je lakomo upala,kao grlica...bespomocna i sama
Ni slutila nije da je samo jedna u nizu,jednog muskarca prepredenog,dvolicnog,manipulativnog...kao sto uglavnom vecina muskaraca i jeste

Suze su vec orosile njene mlade,rumene obraze,kad se bacila na krevet,stisnula jastuk jako na grudi,bojeci se da ce srce da joj iskoci iz grudi

Zasto sjecanja naviru...zasto... Zasto ne moze da sve izbrise iz svoje glave i iz svog srca...zasto ne postoji brisac sjecanja...Zasto to vec neko nije izmislio do sada?

Jecala je na krevetu,u svojoj sobi,jedna tuzna djevojka kose boje meda i ociju crnih kao dva ugarka....plakala je zaleci sama sebe,zaleci jednu ljubav,koju vise dotaci nije mogla...odletjela je vec odavno..ko zna gdje
Ustala je,prosetala po sobi kao da nesto trazi,ni sama nije znala kako da ugasi tugu koja ju je svu obuzela

Pogledala je kroz prozor ...
....i odjednom, garave oci zasjale su divnim sjajem,na lice se navukao neki blazen,lijep,divan osmjeh....ugledala je na nebu...dugu...predivan dar prirode
Gledala je nepomicno u nebo,u prekrasne dugine boje
Kao opcinjena stajala je ociju uprtih ka nebu i upijala ljepotu ocima Kao da je duga bila bas tu iznad njenog prozora,samo da vrati osmjeh na tuzno lice djevojke kose boje meda....

Gledale su crne oci,sve dok duga nije lagano nestala u oblacima

Nasmjesila se blago,sjela ispred svog racunara i vratila u svjet maste,svojim virtuelnim prijateljima i svom nacinu bjezanja od stvarnosti....

Mozda je neko tuzan kao i ona,mislila je...mozda nekog utjesiti treba,razveseliti...razmisljala je dok je na profile svojih prijatelja ostavljala prelijepe slicice iz kojih se ni naslutiti nije mogla bura u dusi njenoj....



1074317.gif
 
Ja uvek nalsutim buru u duši tvojoj jer smo iste. I zato te mnogo volim što si moja prijateljica...TI zalsuzuješ sve najbolje draga moja..to je sada deo prošlosti a ti imaš malo sunašce da ti uvek osmeh na lice stavi...:-******************
 
Nismo svi takvi.
Evo ja na primer.
Ja te nikada neću polomiti srce.
Prvo, ne znaš me, drugo nećeš me verovatno ni upoznati, a kamoli srce pokloniti.
Ovo je bila mala šala, a od men jedan savet kao iskusnijeg.
Pogledaj malo bolje oko sebe. Siguran sam da pored tebe postoji neko ko te iskreno voli, a ti o tome nemaš pojma jer on nema hrabrosti da ti to kaže.
Otvori oči i prepoznaj ga.
Kako znam ??
E baš svašta pitaš.
Uvek je tako. Bez izuzetaka.
 
Koja je ta devojka?Bas mi se svidja kako je napisano.Hteo sam da ostavim pristojan komentar iz ljubaznosti jer si ti komentarisala moj blog ali pohvale idu nzaista lepo pisanje.
 
Slutim da je prica o tebi... Nemoj tugovati, naici ce neko ko ce znati da te voli kao sto zasluzujes! Desice se kada budes najmanje ocekivala.
 

Back
Top