Kako pobediti pospanost - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Joliva

Kako pobediti pospanost

Oceni ovaj blog
Izgleda kao savet baba Vinke s kraja prošlog veka, zar ne?
Ma, jok, samo želim da pomognem radnom narodu koji mora da ide na tu moru od posla.
Dakle, prvo i osnovno: gledati jutarnji program medijskog javnog servisa. Šarmante voditeljke i voditelj će obavestiti zaposlenu naciju koliko da se obuče, tj. svuče, da li su potrebne rukavice ili papuče, šta da ponese u školu, u fabriku, koji je danas dan, (ako je neko noć proveo u kafani ), koji je praznik... Domaćinu će poželeti srećnu slavu i nazdraviti pride. S njima slavimo Nove godine, Božiće, Uskrse... Ma, milina.
I uopšte, kome još treba veća sreća kad ti ni rod ni pomozibog sve ovo uradi za dž?!
Uz gledanje, možete dobiti i tursku kafu sa cukrom ili bez, sa cigaretom ili bez, sa osmehom ukućana ili bez, sa poljupcem ili... bez.
Ko ne pije kafu, maže džem s margarinom. Neko jede musli s mlekom. Neko je zdravac, pojeo je jabuku.
Mnogi se u trku oblače i sve tako, oblačeći i poslednji komad garderobe, ulaze u komšijsku pekaru vičući:
,, Burek s mesom! I jogurt, bre!" Moleri i ostale zanatlije odlaze na škembiće u saftu ili na pasulj.
A neki samo trgnu s nogu. Pa, to je najbrže, zar ne?
I tako... Idu dani.

Pošalji "Kako pobediti pospanost" na Facebook Pošalji "Kako pobediti pospanost" na Google Pošalji "Kako pobediti pospanost" na My Yahoo! Pošalji "Kako pobediti pospanost" na Live Pošalji "Kako pobediti pospanost" na MySpace Pošalji "Kako pobediti pospanost" na Twitter Pošalji "Kako pobediti pospanost" na Digg Pošalji "Kako pobediti pospanost" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Neozbiljni pesimista (avatar)
    Xaxaxa istina
  2. spiholog (avatar)
    Odlican tekst!Uzivala sam citajuci
  3. LJILJA MMM (avatar)
    odlično.....viš kako možeš svaki dan....ma ona moja kalaštura od direktorke je u pravu..sve je u sistemu i naravno u tome da vidiš oko sebe...a ti vidiš
  4. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    odlično.....viš kako možeš svaki dan....ma ona moja kalaštura od direktorke je u pravu..sve je u sistemu i naravno u tome da vidiš oko sebe...a ti vidiš
    Bila sam dodatno motivisana, a toj motivaciji cu da pišem već sutra.
  5. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    Odlican tekst!Uzivala sam citajuci
    Hvala, novi prijatelju.
  6. spiholog (avatar)
    Citat Original postavio jane_va
    Hvala, novi prijatelju.
    ...prijateljice...
  7. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    ...prijateljice...

Na to sam i mislilila.