Najobičnije jutro - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Joliva

Najobičnije jutro

Oceni ovaj blog
Od malena sam volela jutro.
Kao najčarobniji deo dana.
Kao rađanje sunca.
Kao delo savršenog kreatora.

I dok su moji školski drugovi i drugarice odlazili kućama, vraćajući se iz noćnog provoda i propuštajući ono najdragocenije, ja sam ostajala budna, udišući njegov miris sve više i više šireći nozdrve, ne bih li i poslednji njegov dah uhvatila.

Kao petogodišnjakinja, bojala sam se čudnih stvari: aviona, leptira,komšinice, meseca... I kad bi on svojim velikim očima i širokim ustima zurio u mene nepomičnu, ja sam se zbijala uz baku pitajući se zašto me to okruglo stvorenje toliko mrzi i keseri mi se u lice pokazujući mi krnjatke od zuba.
Jednom sam krenula preko brda da ga udarim.
Nisam mogla. Kad god bih se približila tom šeretu, izmakao bi mi za šumu ili livadu i ja sam tako ostala kratkih rukava. I kao pravu gubitnik, počela sam da plačem.
A onda je došlo jutro. Moj spasilac! Eto ti ga, na, meseče!

I dan danas se setim toga. I udahnem duboko tu divnu mešavinu mirisa i boja. Miriše na sveže pečen hleb, na poljsko cveće, na šumu, na kosu moje majke, na osmeh prve ljubavi, na život nov... Jutro.

Pošalji "Najobičnije jutro" na Facebook Pošalji "Najobičnije jutro" na Google Pošalji "Najobičnije jutro" na My Yahoo! Pošalji "Najobičnije jutro" na Live Pošalji "Najobičnije jutro" na MySpace Pošalji "Najobičnije jutro" na Twitter Pošalji "Najobičnije jutro" na Digg Pošalji "Najobičnije jutro" na del.icio.us

Ažurirano 29.06.2010. u 10:13, autor: Joliva

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. NeshaDeBeli (avatar)
    Jane, oduševila si me, ne samo ovim postom nego za sve imam reči hvale.
    Mnogo mi se sviđa tvoj intelekt i želim ti da nikada ne prestaneš sa pisanjem.
    Ne znam šta studiraš, ali obavezno piši što više.
    Puno te pozdravljam i upućujem zahtev za prijateljstvo.
  2. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio NeshaDeBeli
    Jane, oduševila si me, ne samo ovim postom nego za sve imam reči hvale.
    Mnogo mi se sviđa tvoj intelekt i želim ti da nikada ne prestaneš sa pisanjem.
    Ne znam šta studiraš, ali obavezno piši što više.
    Puno te pozdravljam i upućujem zahtev za prijateljstvo.
    O, Nešo, prijatelju moj! Hvala, ali više volim da me kude, tad dobijam maxi inspiraciju.
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Ih....i ja volim jutra. Privilegija sretnih je da čim otvori oči doživi lepotu......
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio jane_va
    O, Nešo, prijatelju moj! Hvala, ali više volim da me kude, tad dobijam maxi inspiraciju.
    ma nema problema......ima da te kudimo i pljujemo....ihaaaa....samo piši
  5. NeshaDeBeli (avatar)
    UBR.
    Moje pesme možeš naći na ovom mestu.
    Tu sam ih kategorisao.
    Pozdrav.
    http://forum.aladin.info/f32-književnost
  6. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio NeshaDeBeli
    UBR.
    Moje pesme možeš naći na ovom mestu.
    Tu sam ih kategorisao.
    Pozdrav.
    http://forum.aladin.info/f32-književnost
    Javljam ti kad pročitam.
  7. Joliva (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ih....i ja volim jutra. Privilegija sretnih je da čim otvori oči doživi lepotu......
    Moj si čovek.
  8. spiholog (avatar)
    Divno!