Srbovanje ili orlovi u prašini - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Joliva

Srbovanje ili orlovi u prašini

Oceni ovaj blog
18.06. 2010.
EEEEE, Srbijaaaaaa!

Ljudi uzimaju odmore, ne jedu, ne spavaju, čekaju grozničavo... Na fakultetu postavljen video bim. Aha, za to fakultet ima para, a za kvaku na našoj katedri nema, pa svako može da viri u WC kad šoram. Mislim, samo još da uvedu kamere i eto Velikog brata na tom istom ganc novom video bimu.
Nego... Dadoše naši! Čuješ eho gradskim ulicama i reka ljudi kreće da frenetično kliče orlićima. Od tolike euforije, zaboravih da uopšte od jutra nisam jela i u prvoj pekarici zatrazih đevrek. " Koji đevrek? " čujem prodavca. Kako koji? Pa, od testa, aman zaman. " Uzmi sama, pare turi u kasu, vidiš da je stanje ofsadno. " čujem ga opet i pomislih da li je taj čovek normalan, pa uskoro će ostati na ulici, ako nastavi ovako.
Polako kreće da pada kišica. Gle onog debelog, skinuo čovek sako, kravatu i na kraju košulju, popeo se na stolicu i ljubi sliku reprezentacije. Šta mu je, da nije p... gej?
Bus prazan u špicu? Neverovatno. Ulazi gomila pubertetlija i neartikulisano uzvikuje: "Pale Švabe!! Brazil Srbija u finalu i mi sigurno na tronu! EEEEEEEE" Neartikulisane uzvike prati slično ponašanje. Od radosti klinci udaraju u prozor i izvaljuju ga. Bus počinje da prokišnjava. Shit.
Od silne sreće vozač dodaje gas i kreće da krivuda bulevarom. Hoću li stići živa do Vuka? Konačno. Pružam korak i pravo u baru. SHIT.

23.06.2010.

" Da na*ebemo kengurima mile majke, eeeeee!!! Srbija! Srbija! Србија!"
Evo ih opet. U omiljenoj kafani u mom gradiću ne može da se uđe. Pa, šta je ovo? Gde ću popiti kafu večeras? Puste ulice. Kafane prepune. Nema druge, ulazim u birtiju. " Da ti kuvam kafu? Da li si ti normalna, dadoše nam kenguri gol, a ja tebi da kuvam kafu? Nemoj da si picajzla, trgni nešto s nogu ili idi. '' Drugi gol . Čekaju. Viču. Ima vremena. Pušači otvaraju treću paklicu, nepušači treću kesicu čipsa. Naši u prodoru i goool!! Komšija, zidar, se popeo na šank i počeo da izvodi stripiz. Birtija postaje vrlo opasno mesto, moram da menjam lokaciju. " Naši bolje igraju kad se dereš na televizor. Viči, bre, što si neka! " Vikala sam. Aj, neka bude. Patriota sam.
Nije vredelo. Kraj.
Arghhhh...Gomila muškog, maljavog mesa u flekavoj majici u trku mi se približava. Udara glavom u vrata. Srećom me promašio. Šmrknu okrvavljenim nosem i pljunu na pod i poče da plače. Jadnik. Kako muškarci umeju da budu emotivni ponekad.
" Samo da mi dođu.... Samo da dođu! Napraviću ražnjiće od njih! Samo neka slete, čik! Ej, Srbijo, šta si dočekala! Joj, da mu *ebem sestru i milu majku i rod i porod...buahhhhhhhh". Ruka, masna od popodnevnog bureka poseže za preostalom kesicom čipsa. Prazna. Pa dobro, ni ambalaža nije loša. Seo j e na pod jednom rukom cepkajući celofan i trpajući ga u usta, a drugom brisajući krupne suze s lica.
A, i jesu neki... Ovi naši. Obrukaše nas tako. Shit.

Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na Facebook Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na Google Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na My Yahoo! Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na Live Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na MySpace Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na Twitter Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na Digg Pošalji "Srbovanje ili orlovi u prašini" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gospodjica14 (avatar)
    Zvuci smesno, al bre nije, nimalo

Mi smo zesce odlepljena nacija. Bila ja u Hong Kongu u vreme mundijala al' za ragbi, bile su gomile navijaca - Australijanci (nama trenutno omiljeni ), Novozelandjani, Ameri...ma gomile...zezaju se, cirkaju, al breeee nema agresije i nemas utisak da ce da izvrse masovno ubistvo-samoubistvo ako izgube.

Odvratno mi je to, to..ne znam kako da opisem...stanje abnormalne euforicnosti.

I da, savrseno si opisala atmosferu
  2. Joliva (avatar)
    Kod nas je stanje uvek alarmantno. Srpska megalomanija. Hvala.
  3. LJILJA MMM (avatar)

odlično napisano
    dalje
  4. Joliva (avatar)
    Polako, da prođe današnji dan. Da dobijem inspiraciju.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio jane_va
    Polako, da prođe današnji dan. Da dobijem inspiraciju.
    naravno.......nisam ni mislila odmah.....danas, sutra, prekosutra....
    Ja samo pišem......svaki dan.....doduše to zavisi i od inspiracije i od osobe....što ne znači da ću to i objaviti...piši za sebe.
    Lepo to radiš, imaš lepe rečenice sa početkom i krajem. Pratiš misao, sve se slaže kao gibanica....teče priča....gramatički ispravno, tečno, čitko i čitljivo.
    Eto, dosta sam te nahvalila
  6. Joliva (avatar)
    ) Nemoj vise, uobrazicu se odistinski.
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio jane_va
    ) Nemoj vise, uobrazicu se odistinski.
    dobro neću
  8. Ale kobac (avatar)
    perfektna percepcija sitnih detalja
    pijemo kafu na gradcu??

9. Ale kobac (avatar)
    reko napisaces bar neku rec