knjiga ZVONEĆI KEDRI RUSIJE

V. N. Megre: ZVONEĆI KEDRI RUSIJE
cedarbackg1.jpg

U proleće 1994. godine Vladimir Nikolajević Megre se prvi put našao u dubini sibirske tajge, na jednoj od svojih komercijalnih tura po reci Ob. Putovanje je trajalo oko četiri meseca od Novosibirska do Saleharda i obratno. Cilj ekspedicije je bio pronalaženje ekonomskih veza sa regionima Krajnjeg Severa, što je oko tri i po hiljade kilometara putovanja na Sever.

Kada se zaustavio kod jednog seoceta sa svega nekoliko kuća, prišla su mu dva starca i zamolila ga da im da pedesetak ljudi koji bi pošli sa njima dvadeset pet kilometara u dubinu tajge i posekli, kako se jedan od njih izrazio, Zvoneći kedar. I pored svih njihovih objašnjenja zbog čega je to tako važno, V. Megre nije pristao.

Sledeće godine je opet krenuo istom maršrutom na novo putovanje. Zaustavio se na otprilike istom mestu gde i prethodne godine. Izašavši na obalu, susreo se sa devojkom, unukom ona dva starca - kako mu je objasnila. Zove se Anastasija.

Susret, koji je u potpunosti izmenio njegov život i živote mnogih ljudi na ovoj našoj planeti...

Preduzetnik-biznismen, koji se celoga života bavio zgrtanjem novca, počeo je da piše, vođen Anastasijom, čudesne, uzbuđujuće knjige o filozofiji življenja na jedan »nov« način za našu civilizaciju, a koji je u stvari vraćanje našim praizvorima, našim praiskonskim korenima.

Prva knjiga »Anastasija« iz serije »Zvoneći kedri Rusije« izašla je 1999. godine. Izašla je u malom tiražu od svega 2000 primeraka. Prodavao ju je kod stanica metroa i na ulici sa nekolicinom svojih prijatelja. Prvi tiraž je bukvalno razgrabljen. Sada knjige izlaze u neverovatnim tiražima od 300.000-500.000 primeraka i štampaju se barem dva puta godišnje! Sve se proda gotovo odmah, bez ikakve posebne reklame. Knjige se prevode u celoj Evropi, Americi, Kanadi... Dosad je prodato preko 20,000.000 primeraka knjiga!

Danas je V. Megre najpopularniji, najčitaniji i najprodavaniji pisac Rusije. Književne večeri na kojima je gost Vladimir Megre, uglavnom se održavaju u halama, jer uvek prisustvuje po nekoliko hiljada ljudi.

Literarni talenat Megrea graniči se sa mistikom. On nema nikakvo više obrazovanje, a kamo li literaturno.

Megre piše čas veoma običnim, skoro prostačkim jezikom, čas belim stihom. Lingvisti znaju da je pisati u takvom dijapazonu skoro nemoguće. To su knjige koje neverovatnom snagom pokreću emocije, nikoga ne ostavljajući ravnodušnim. I ono što je najčudnije, svaku rečenicu, misao, doživljavate kroz slike, ne čitate ih, već se podsvesno svaka reč vizualizuje trenutno. Anastasija kaže da je to učinila uz pomoć nauke slikovitosti. Osnovne – glavne nauke, iz koje su sve ostale, nama danas poznate nauke, potekle, a koju danas poznaju tek retki pojedinci i to ne u potpunosti. Anastasija želi da je vrati i sigurna je da će u tome sa Megreom uspeti.

Apsolutno sam uverena da će Anastasija svoju viziju ostvariti, bez obzira na mnoge prepreke s kojima se ona i V. Megre suočavaju. Ubeđena sam da će se ova naša, kako Anastasija kaže, usnula civilizacija, probuditi. Da će naši potomci povratiti sva, izgubljena nekada davno, znanja i mogućnosti, koje, po Anastasijinim rečima, nemaju kraja. Kako ona kaže: »BOG je stvorio čoveka nalik sebi. Sve je čoveku dao, bez ostatka. I nema savršenijeg bića ni u jednoj galaktici od ČOVEKA. Jer, čovek je jedini koji poseduje OSEĆANJA!«

Kada počnete da čitate knjige iz serije »Zvoneći kedri Rusije« autora V. Megrea, verovatno ćete biti zatečeni neobičnim sklopovima reči u rečenicama, po nekim arhaičnim izrazima, koji skoro da više nisu u upotrebi u savremenom jeziku.

Anastasija tvrdi na početku svih knjiga:

»U tekst su utemeljena povezivanja slova i kombinacije reči, koje:

BLAGOTVORNO UTIČU NA ČOVEKA«.

I one zaista neverovatno utiču na ljude! Bude sve najbolje u nama i pokreću na osmišljavanje i stvaranje gotovo neverovatnih stvari. Zaista se ljudi bude iz višemilenijumske letargije i nadahnuto pokreću mnoge pozitivne tokove.

A u knjizi »Prostranstvo ljubavi« se kaže:

»Rečima je sve činila, običnim, našim rečima. Samo je nužno da se začuju na pravom mestu, u pravo vreme i, da sa jasnom doslednošću budu izgovorene. Učiniti to umom, teško je. Moguće, da baš ta čistota pomisli o kojoj govori Anastasija i rasopređuje reči automatski, po određenoj logičnoj utemeljenosti, zato i jesu delotvorne«.

Zato Vas molim:

Nemojte gubiti vreme baveći se gramatičkim analizama, već se prepustite svojim osećanjima, osećajima, a Anastasija i autor V. Megre će Vas provesti kroz jedan čudesan svet, uman, dobar, topao, pun nežnosti i Ljubavi!

Jedna čitateljka mi je rekla dok smo razgovarale o knjigama:

»Reči teku kao bistri potok, i donose neverovatan spokoj i radost Duši«.

Prepustite se knjigama i uživajte u LEPOTI!



Do sada je autor V. Megre objavio osam knjiga a deveta treba da izađe na proleće ove godine. Objavljene su knjige:

1. – »Anastasija«

2. – »Zvoneći kedri Rusije«

3. – »Prostranstvo ljubavi«

4. – »Stvaranje«

5. – »Ko smo mi?«

6. – »Zavičajna knjiga«

7. – »Energija života«

8. – »Nova civilizacija« – prvi deo

8. – »Nova civilizacija« - drugi deo, sa podnaslovom »Obredi ljubavi«



Evo nekoliko rečenica izvađenih iz knjiga, koje će vas, sigurna sam, podstaći da neizostavno pročitate ovu neverovatnu seriju knjiga.

*****

»Dušom otvorenom na život pokušaj da pogledaš. Očisti misao od taštine jalove i tada ćeš ugledati svet, Tvorca Vaseljene i sebe.

*****

Ceo svet vaseljenski je spoznao: nema ni u jednoj galaktici strune, kadre da lepši ton ispusti, nego što je zvuk pesme ljudske duše.

*****

Vaseljena sobom ispoljava misao, iz misli se rađa vizija, delimično vidljiva materijalno. Kada do kraja stigneš svega, početak nov i produžetak, tvoja će otkriti misao. Ni iz čega će iznići novo, prekrasno rođenje Tebe, stremljenja tvojih, dušu tvoju sobom ispoljavajući. Moj sine, beskrajan si, večan si ti, u tebi su tvoja stvaralačka snoviđenja.

*****

Oni, koji uzmognu da spoznaju svoje predodređenje i suštinu beskonačnosti, živeće srećno, ovaploćujući se večno, zato što će svojim mislima stvarati sami svoju sretnu besmrtnost.

*****

...- Ne mogu da shvatim na koji način Anastasija toliko informacija u sebi čuva? Prošlost pamti, a i ono što se sada dešava u našem životu, sve zna?! A živi u tajgi, cvetovima, sunašcetu i zverčicama se radujući. Reklo bi se da ne misli ni o čemu.

- Šta tu ima da se misli? – odgovori deda – Ona je oseća, informaciju. Kada joj je potrebna, uzima onoliko, koliko želi. Odgovori na sva pitanja su u prostranstvu, pokraj nas, umeti primiti ih i ozvučiti, jedino je to potrebno.

*****

Strepeti možemo samo od sebe samih, od posledica sopstvenih osećaja.

*****

Nisi predskazao ti, Nostradamuse, datume strašnih kataklizmi zemlje. Sazdao si ih svojom mišlju, i misao ljudsku za ovaploćenje strahota si uključio. Evo, i sad ona lebdi nad Zemljom, bezizlaznošću ljude plašeći. Ali, ona se sada više neće ostvariti. Ja sam – čovek. Anastasija sam ja! I ja sam od tebe jača!«

*****

Dragi čitaoci, prepustite se Vladimiru Megreu i Anastasiji da Vam se Duša ogreje radošću. Darujte knjigu svojim najbliskijim prijateljima da zajedno utonete u svet Ljubavi, Dobrote i Plemenitosti!!!
image002.jpg


neobične knjige
twitter_smilie6.gif
 
‚‚Dušom otvorenom na život pokušaj da pogledaš....‚‚

Svaka kniga i informacija pobuđuje ono što može i treba da pobudi u svakom pojedninom biću...

Rusija je puna svetinja i sve je više ljudi koji ih poštuju, posebno se to zapaža na Uralu.
 

Back
Top