PALMOGRAD

Obzirom da u mom gradu vlada medijski mrak te da su svima van grada oci zaslepljene a onima unutra zastrasene, resih:
Ja cu vam otvoriti oci ! Ja cu vam vratiti sunce !

FAKTI:

  1. U Jagodini vlada strahovlada. Palma tuce ljude, narocito one koji nisu za njega ili ne rade onako kako on kaze.
  2. U Jagodini se gradi toliko mnogo iz razloga sto ima mnogo para od droge. Cuveni smo bili po drogi tokom 90-tih.. Cak su nas i Legija i ostali ( nazovite ih kako vam volja ) spominjali vezano za mnoge poslove. Taj toliki novac mora se nekako oprati..pa zasto ne preko ZOO vrta, AQUA parka..
  3. PALMA je odlucio da gradi Diznilend.. Palma je odlucio da gradi Ski staze.. Palma je odlucio da ... cinjenica je da u gradu ima sve vise nezaposlenih
  4. Pa ko onda radi u ZOO ? Rade ljudi iz njegovog sela i iz svih okolnih sela . Nije onda ni cudo sto se desava da cistac u ZOO prska lava vodom iz creva, pa kad ga nadzornik pritvori, ovaj kaze: "Sta ga ja diram... " Alo seljace ! Nije to krava !
  5. Gradski autoprevoynik ima samo 1 i slovima JEDAN autobus. Firma je odavno propala. Radnici i ne dolaze na posao osim onih koji rade na samoj stanici. Zasto se ne organizuje nesto ? Organizovao se Zoran Reisen. Svaka mu cast. Ali tu nije kraj. Palma je naredio da se babe i dede voze besplatno, da se deca voze besplatno.. pa ko da placa taj prevoz ? Takodje je Palma naredio da se preuzmu one bespotrebne linije. Ili uzmi ili neces da radis..
  6. Palma je sagradio izletiste.. NIJE, ono je uvek postojalo. Palma ga je samo okupirao ( i naravno zapolio dileju iz Koncareva da bude cuvar ). A nikada se na TV ili bilo gde ne moze videti da oko bolnice, koja je na 300 metara od centra grada , nema centimetra koji nije prekriven smecem.
  7. I ne samo kod bolnice. Da li neko zna koliko je drveca po gradu poseceno ? Goto sve. Palma je odlucio da sve poploca. Valjda ima mnogo para.
  8. Da li se neko pita sta je sa "Novim putom" .. TV "Jagodina".. smenjeni upravnici jer nisu hteli da rade kako Palma kaze. TV Jagodina je preslikana TV Palma - prokleta bila. Umsto gradske televizije mi imamo 2 TV Palme.
  9. Smenjuju se direktori koji nisu podobni - najcuveniji slucaj koji je dosao na drzavni nivo , gospodja Nevenka,direktorka OS u Glogovcu. Iz razloga sto nije htela da uzme 1.000.000 ( milion ) dinara da pokosi dvoriste, kako bi se oprale i pokrale pare, ista je sikanirana na TV Palma, preceno joj je, i na kraju je isterana sa posla.. Naravno da je gospodja pametnija od svih majmuna zajedno pa ih je tuzila, dokazala i napokon vracena na posao...
  10. Palma je drzao miting u Jagodini - 3 domacinske * proklete * godine. Doslo je celo Koncarevo - njegovo selo, kao i nekoliko drugih.. Iz grada gotovo niko ! Palma je vidno iznerviran bio toga dana.
  11. Naredio je da deca idu besplatno na zimovanja i letovanja. I tu se pare trose. Pa svaki razredni staresin a mora da kaze kako je zadovoljan Palmom ..hvala svinji.. da nije vepra.. A ko ne kaze, neka se zapita... Deca u stroju moraju da cekaju kad dodje Palma te moraju da skandiraju.. dok njegovi lesinari iz TV Palma sve to snimaju i emituju.
  12. Ako zelis nesto u gradu, moras biti clan stranke. Nije ni cudo sto su svi investitori iz grada pobegli. Ceca, Pelevic, Arkan.. to su kompanjoni...
  13. Imas svoju zemlju u gradu ? E nemas vise, papiri od danas pokazuju da je to zemljiste jednog clana Palmine stranke i tu je kraj. Inace ce da te progutra mrak. Kao i Milana Pantica
  14. Sve u gradu kupuju isti ljudi zasticeni Palmom. Ima ih 3
  15. Dilere drogom i najokorelije kriminalce Palma stiti..grade se trzni centri pored gradske pijace..
  16. U samom centru grada sagradjena je fontana. **bala te fonata VEPRU nije joj tu mesto ! Samo da je 10 metara dalje bila bi idealna. Ali na poziciji na kojoj je sada.. Na samoj stazi kretanja te mora da se zaobilazi !. Jos kad je napravljena bila je plava, valjda VEPAR voli plavu boju ..koja veze sa zivotom nema.
  17. U samom centru napravljen je parking iz 2 nivoa. Zaklonio VEPAR pogled na najlepse zgrade - Hotel I PTT. Nije ni cudo sto ga niko ne koristi. Osim njegovih. Da ga je sagradio samo 300 metara dalje, blize pijaci, imao bi 100-struke koristi. Ali tamo ne bi mogli lokali da sse dignu uz parking. A lokali peru pare.
  18. MRZIM SVINJE !
 
e hebi se, sad ljudi iz končareva i pizdinaca ne treba da rade, šta li?
a parking na dva sprata je za zemlju srbiju spejs šatl.. palma jeste primitivac i seljober, al nije gori og opštinskih vlasti u okolini a i šire..
 
nisi shvatio poentu.. nije stvar sto ljudi iz koncareva rade vec sto ljudi iz Jagodine ne rade. Takodje nije stvar u parkingu vec u lokaciji.. Sve je to stvar VEPROVOG samovlasca..

05.jpg
 
moram napomenuti jos i primer benzinske pumpe na Gilju. Posto ga je ovaj gore toliko izrabljivao ( mora se poterati 50 autobusa u Gucu ), covek je morao da proda pumpu. Ne znam ko je sada vlasnik ali sam siguran da ima veze sa VEPROVOM partijom.
 
Не враћам се у град у коме у позоришту (само кад је фестивал) звоне мобилни телефони!
Не враћам се у град у коме нема биоскопа!
Не враћам се у град у коме нема ни једног нормалног кафића!
Не враћам се у град у коме је целе године Нова Година (окићена јелка испред Центра за "културу") а да то није Лас Вегас!
Не враћам се у град у коме за све кажу:"Направио нам Палма...", као да је од својих пара направио!
Не враћам се у град у коме је фонтана од плочица за купатило на сред улице, као испала из камиона, а она у парку не ради!
Не враћам се у град где морам да будем коалициони партнер Елмеру Давежу (и ви сте приметили сличност?), а камоли члан странке!
.
.
.
Не враћам се у град који су окупирали сељаци (мисли се на примитивце, а не искључиво људе са села, мада на конкретном примеру други скоро да не постоје), а они други или су побегли, или трпе док не цркну!
Не враћам се у град који је постао СЕЛО!!!
 
voleo bih da te upoznam, brate po bolu...
setih se negde u decembru kada sam prolazio najlepšom ulicom - od skvera prema železničkoj stanici - kako je dotični govorio o prelepo uređenom gradu.. TV palma ( malo slovo je namera ), je prikazivala lepotu potoka, aqva parka.. a na 200 metara od centra grada stajala je raskopana i još uvek stoji cvetna staza ..baš pored tog parka i te fontane koju spominješ.. ali ta cvetna staza ne donosi pare i VEPRU nije bitna, čak i takva - kao nekakav rov u sred centra - ... pare su tamo negde !
Ja se vraćam u Jagodinu da živim ali sam srećan što moj posao ne zavisi od VEPRA i što ja ne zavisim od njega.
Zaboli me ponekad kad vidim takvu nepravdu. No bolje duša da me boli nego leđa, polomljena ruka, noga... Verovatno intelekt Jagodine tako i razmišlja...
 

Back
Top