Da li je bračna prevara zdrava?

6562_prevara_ls.jpg


Mnogi prevare svog bračnog partnera a ja priznajem da se i meni to dešavalo. Razlog za to uvek nađemo. Međutim postavlja se pitanje da li je to zdravo? Mogao sam to pitanje da formulišem i drugačije ali mi se nekako baš nametnulo ovo!

Ja mislim da jeste. To je kao kad posle teške bolesti saznaš da si ozdravio...hoćeš da poletiš. Tako je i u prevari, prvo zadovoljstvo je osećaj pobede jer si se popeo na teško osvojiv planinski vrh a drugo je kad se vratiš kući i shvatiš koliko je to što te je kod kuće čekalo vrednije....al' mnogo....

Ipak, muče me dva potanja:
Zašto moja komšinica Eva za muža koji često ume da zaluta u tuđe "dvorište" kaže...on je jedna obična bitanga a za rođenog brata koga je žena i na gomili hvatala kaže ....muškarčina

Drugo pitanje je da li sam ja grešan ili su grešni oni koji me osuđuju?

Ja znam da ti baš ne deliš moje mišljenje, zato mi kaži ono što misliš...
 
Poslednja izmena:
Sve je pitanje samo referentnog sistema. Brat je brat, a muž je bitanga. O prevari neznam baš puno, što je i donekle dobro. Nikada nisam bio u tim vodama (mutnim). Da li je to greška ili ne, neznam. Iz raznih priča, koje sam čuo a nema razloga da sumnjam u validnost istih, poneka prevara je ojačala bračne vode, neka je dovele pak do raspada braka. Sve je pitanje individue i razumevanja partnera.

Neke prevare nastaju iz puke radoznalost, druge iz požude (strasti) , sve jedno je kako su nastale, ukus gorčine je isti kod supružnika koji će nositi do kraja života.
 
Kristijan40;bt94472:
Sve je pitanje samo referentnog sistema. Brat je brat, a muž je bitanga. O prevari neznam baš puno, što je i donekle dobro. Nikada nisam bio u tim vodama (mutnim). Da li je to greška ili ne, neznam. Iz raznih priča, koje sam čuo a nema razloga da sumnjam u validnost istih, poneka prevara je ojačala bračne vode, neka je dovele pak do raspada braka. Sve je pitanje individue i razumevanja partnera.

Neke prevare nastaju iz puke radoznalost, druge iz požude (strasti) , sve jedno je kako su nastale, ukus gorčine je isti kod supružnika koji će nositi do kraja života.

Tačno,to je pitanje individue...neko će u ustima osećati čemeriku a neko šećer...sad dal' do kraja života ili do prvog izleta?...
 
Pa ja zaista ne delim tvoje misljenje,nemoj da se ljutis,ali je tako....Daleko od toga da te osudjujem ili da mislim da si gresan,ali ako vec znas da ti je ono sto imas kod kuce bolje i vrednije,zasto reskiras da to izgubis zbog neke beznacajne avanturice???
 
petrana;bt94482:
:think: jesam ja nesto pobrkala
ne kapiram bas na sta odgovarate
Inace, sto se cika Smirka tice, nije to bilo bas u mjeri u kojoj je pricao, ali je bilo, mnogo manje naravno
oboje su bili jako obrazovani, pogotovo ona, i nisu se tako mladi uzeli,
sad, kada se sjetim, nisu bili niti malo uobicajeni ljudi, pogotovo ne za to vrijeme

nisi nista pobrkala,ja sam pogresio i ispravio svoju grseku...vidis da sam stalno gresan? Sto mislis da bi neko morao biti "neobican" da bi mogao da se upusti u neku bracnu avantiru.To je karakteristicno za sve ako je uopste moguce tu napraviti podelu...varaju i muskarci i zene,lepi i ruzni,bogati i siromasni.....
 
petrana;bt94485:
A da, jesto to bilo i neko nadmetanje, ali i izazivanje :lol:
bilo je tu svega
tek sad mi se otvorio dijapazon stvari koje su se tu mogle naci :lol:
ali u osnovi, on je zaista bio jedan pozitivan covjek
inace, to je bio moj prvi odlazak u bioskop
Obecao mi je da ce da me vodi u bioskop, i pojavio se, i vodio me u bioskop, gledala sam neku glupost od filma, al nije bila poenta u tome, to je jedva on ugrabio od svojih obaveza
i donio mi crvenu pletenu pelerinu koju je isplela Smirkina majka, isto po obecanju :lol: sve u jednoj veceri
oni nisu imali djece

Rekoh ja da ta prica ima neku pozadinu a kako je vise pricas ona sve vise izlazi na povrsinu
 
Sve što prirodu ( znači nagone) sputava i ograničava nije zdravo.Ali se odavno ljudska zajednica zasniva na pravilima tj.zakonima koji su nužni za opstanak društva.Pojedinac je primoran da se prilagodjava i to je bolan proces ali društvo je efikasno i rigorozno.Zdravlje u mnogome zavisi od uspešnosti ovoga prilagodjavanja i mnogi poremećaji ličnosti vuku koren odatle.Čitava kultura je jedna nelagodnost za čoveka a tako se i zove poslednja Frojdova knjižica u kojoj je dao svoj rezime.Poslednjih decenija zatevi su postali baš frustrirajući i ljudi su reagovali nalazeći oduška na razne načine koji su sastavni deo života danas.Otuda i seksualne slobode danas kao nikad ranije jer su dobre protiv stresa.Mnogi poremećaji ,neuroze ,histerije ,bile su izazvane drastičnim ograničavanjem baš seksualnih sloboda.Dakle,vernost je poželjna,kome prija njemu je i zdrava ali to je retko.Većini muškaraca promena dodje kao eliksir :ok::per:
 
Obojica pricate o tome kao da je to neka beznacajna stvar koja se uradi tek da bi se zadovoljili neki nagoni ili izlecili kompleksi.U svemu tome ne vidim nikakva osecanja.Kod nas zena(barem kod mene)je to nesto potpuno drugacije,mi to ne mozemo bez osecanja i to jakih osecanja.Nikada u zivotu nisam niti bih mogla voditi ljubav sa nekime koga ne volim...
 
SibirskiTigar;bt94495:
ZXY -:ok: a zasto se zeljena ne slaze sa nama,mislis li da ona nije gresna?
Ne ona je pravoverna.Žene moraju da štite porodicu i potomstvo.i protiv neverstva muževa su svim sredstvima.Prema sebi su znatno blaže ,o tome se i ne priča osim u čisto ženskom ,poverljivom krugu gde mogu da budu iskrene.Ali te pravoverne su nekako i najsladje kome se posreći da mu zapadnu.:ok:
 

Back
Top