Da li je bračna prevara zdrava? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Da li je bračna prevara zdrava?

Oceni ovaj blog

Mnogi prevare svog bračnog partnera a ja priznajem da se i meni to dešavalo. Razlog za to uvek nađemo. Međutim postavlja se pitanje da li je to zdravo? Mogao sam to pitanje da formulišem i drugačije ali mi se nekako baš nametnulo ovo!

Ja mislim da jeste. To je kao kad posle teške bolesti saznaš da si ozdravio...hoćeš da poletiš. Tako je i u prevari, prvo zadovoljstvo je osećaj pobede jer si se popeo na teško osvojiv planinski vrh a drugo je kad se vratiš kući i shvatiš koliko je to što te je kod kuće čekalo vrednije....al' mnogo....

Mene muče dva potanja:
Zašto moja komšinica Eva za muža koji često ume da zaluta u tuđe "dvorište" kaže...on je jedna obična bitanga a za rođenog brata koga je žena i na gomili hvatala kaže ....muškarčina

Drugo pitanje je da li sam ja grešan ili su grešni oni koji me osuđuju?

Ja znam da ti baš ne deliš moje mišljenje, zato mi kaži ono što misliš...

Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na Facebook Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na Google Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na My Yahoo! Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na Live Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na MySpace Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na Twitter Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na Digg Pošalji "Da li je bračna prevara zdrava?" na del.icio.us

Ažurirano 14.06.2010. u 13:11, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja
  1. Kristijan40 (avatar)
    Sve je pitanje samo referentnog sistema. Brat je brat, a muž je bitanga. O prevari neznam baš puno, što je i donekle dobro. Nikada nisam bio u tim vodama (mutnim). Da li je to greška ili ne, neznam. Iz raznih priča, koje sam čuo a nema razloga da sumnjam u validnost istih, poneka prevara je ojačala bračne vode, neka je dovele pak do raspada braka. Sve je pitanje individue i razumevanja partnera.

Neke prevare nastaju iz puke radoznalost, druge iz požude (strasti) , sve jedno je kako su nastale, ukus gorčine je isti kod supružnika koji će nositi do kraja života.
  2. zeljena (avatar)

Ijuuu!!!
  3. petrana (avatar)
    .....
    Ažurirano 23.06.2010. u 14:06, autor: petrana (tesko sranje)
  4. arkadian (avatar)
    Ja mislim da je motiv zbog čega se to čini presudan, i to što poseješ na kraju i požanješ.
    Iz iskustva pričam.
  5. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Sve je pitanje samo referentnog sistema. Brat je brat, a muž je bitanga. O prevari neznam baš puno, što je i donekle dobro. Nikada nisam bio u tim vodama (mutnim). Da li je to greška ili ne, neznam. Iz raznih priča, koje sam čuo a nema razloga da sumnjam u validnost istih, poneka prevara je ojačala bračne vode, neka je dovele pak do raspada braka. Sve je pitanje individue i razumevanja partnera.

Neke prevare nastaju iz puke radoznalost, druge iz požude (strasti) , sve jedno je kako su nastale, ukus gorčine je isti kod supružnika koji će nositi do kraja života.
    Tačno,to je pitanje individue...neko će u ustima osećati čemeriku a neko šećer...sad dal' do kraja života ili do prvog izleta?...
  6. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - cika Smirko je bio bezazelen,takve price se ne pricaju pred zenom...njihov cilj je bio nesto drugo?
    Ažurirano 14.06.2010. u 11:57, autor: SibirskiTigar
  7. zeljena (avatar)
    Pa ja zaista ne delim tvoje misljenje,nemoj da se ljutis,ali je tako....Daleko od toga da te osudjujem ili da mislim da si gresan,ali ako vec znas da ti je ono sto imas kod kuce bolje i vrednije,zasto reskiras da to izgubis zbog neke beznacajne avanturice???
  8. zeljena (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    zeljena - cika Smirko je bio bezazelen,takve price se ne pricaju pred zenom...njihov cilj je bio nesto drugo?
    Mislis Petrana....ja sam samo rekla ijuuuuu
    Ažurirano 14.06.2010. u 11:49, autor: zeljena
  9. petrana (avatar)
    ......
    Ažurirano 23.06.2010. u 14:07, autor: petrana (tesko sranje)
  10. zeljena (avatar)
    Nisi ti,mislim da je Tigar malo pobrkao mene i tebe
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Pa ja zaista ne delim tvoje misljenje,nemoj da se ljutis,ali je tako....Daleko od toga da te osudjujem ili da mislim da si gresan,ali ako vec znas da ti je ono sto imas kod kuce bolje i vrednije,zasto reskiras da to izgubis zbog neke beznacajne avanturice???
    Zasto bih se ljutio kad sam otvoreno pitao
  12. petrana (avatar)
    ........
    Ažurirano 23.06.2010. u 14:07, autor: petrana (tesko sranje)
  13. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio petrana
    jesam ja nesto pobrkala
    ne kapiram bas na sta odgovarate
    Inace, sto se cika Smirka tice, nije to bilo bas u mjeri u kojoj je pricao, ali je bilo, mnogo manje naravno
    oboje su bili jako obrazovani, pogotovo ona, i nisu se tako mladi uzeli,
    sad, kada se sjetim, nisu bili niti malo uobicajeni ljudi, pogotovo ne za to vrijeme
    nisi nista pobrkala,ja sam pogresio i ispravio svoju grseku...vidis da sam stalno gresan? Sto mislis da bi neko morao biti "neobican" da bi mogao da se upusti u neku bracnu avantiru.To je karakteristicno za sve ako je uopste moguce tu napraviti podelu...varaju i muskarci i zene,lepi i ruzni,bogati i siromasni.....
  14. petrana (avatar)
    .......
    Ažurirano 23.06.2010. u 14:08, autor: petrana (tesko sranje)
  15. SibirskiTigar (avatar)
    A da, jesto to bilo i neko nadmetanje, ali i izazivanje
    bilo je tu svega
    tek sad mi se otvorio dijapazon stvari koje su se tu mogle naci
    ali u osnovi, on je zaista bio jedan pozitivan covjek
    inace, to je bio moj prvi odlazak u bioskop
    Obecao mi je da ce da me vodi u bioskop, i pojavio se, i vodio me u bioskop, gledala sam neku glupost od filma, al nije bila poenta u tome, to je jedva on ugrabio od svojih obaveza
    i donio mi crvenu pletenu pelerinu koju je isplela Smirkina majka, isto po obecanju sve u jednoj veceri
    oni nisu imali djece
    Rekoh ja da ta prica ima neku pozadinu a kako je vise pricas ona sve vise izlazi na povrsinu
  16. petrana (avatar)
    .......
    Ažurirano 23.06.2010. u 14:08, autor: petrana (tesko sranje)
  17. petrana (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Rekoh ja da ta prica ima neku pozadinu a kako je vise pricas ona sve vise izlazi na povrsinu
    da, i meni tako djeluje
  18. SibirskiTigar (avatar)
    On je bio neobican po tome sto je pricao o tome.
    Mnogi pricaju ne zato sto im se nesto desilo nego sto se uglavnom hvale a najverci broj sto mastaju da im se to desi
  19. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - vreme ja da postavis avatar da ne bi gresili. Bilo kakav pa makar isti kao sto ima zxy
  20. zxy (avatar)
    Sve što prirodu ( znači nagone) sputava i ograničava nije zdravo.Ali se odavno ljudska zajednica zasniva na pravilima tj.zakonima koji su nužni za opstanak društva.Pojedinac je primoran da se prilagodjava i to je bolan proces ali društvo je efikasno i rigorozno.Zdravlje u mnogome zavisi od uspešnosti ovoga prilagodjavanja i mnogi poremećaji ličnosti vuku koren odatle.Čitava kultura je jedna nelagodnost za čoveka a tako se i zove poslednja Frojdova knjižica u kojoj je dao svoj rezime.Poslednjih decenija zatevi su postali baš frustrirajući i ljudi su reagovali nalazeći oduška na razne načine koji su sastavni deo života danas.Otuda i seksualne slobode danas kao nikad ranije jer su dobre protiv stresa.Mnogi poremećaji ,neuroze ,histerije ,bile su izazvane drastičnim ograničavanjem baš seksualnih sloboda.Dakle,vernost je poželjna,kome prija njemu je i zdrava ali to je retko.Većini muškaraca promena dodje kao eliksir
Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja