O Adamu i Evi...na bosanski nacin.

"Jos prije onog rata,..jedan Ceh, veterinar,..meni je pripovjed`o, da po toj nji`ovoj vjeri..
..u tim starim nji`ovim knjigama pise,da je Bog bio namislio dat` co`eku da zivi `iljadu godina."

- "Masala,..`iljadu godina?!"

- "E,.."

- "To bi zivot bio...!"

- "I sta je bilo?"

- "To je bilo kad je Bog prvog co`eka stvorio,.. Adema,..Adem se zvao, dobro se sjecam.
Sve mu pruzio,..vas rahatluk,..i pojest,i popit,..i, i, i,..zenu mu stvorio.
Samo u neke jabuke da ne diraju,..eto,..biva,..k`o to su Bozje jabuke,..to da ne dira, a drugo je sve njegovo."

- "I sta je bilo?"

- "Al` ta zenetina navrati Adema da trgaju jabuke.Bog to vidio,..dje nece,..je l`,..naljutio se, i ..kapak..!
Nesta rahatluka,nesta svega i od tada ti co`ek pati,..Zivi i mre k`o i svako drugo hajvance,..sve zbog o te zene."


- "O,..**** joj ja mater !!"




/odlomak/


Iz stare Tv drame "Ovo malo duse"




~~~~~~~~~~~~~~



Lepo je nasmejati se malo na islamsku parodiju Biblije.
Ovo je zdrav humor,u kome ne postoji tendencija za vredjanjem ljudi druge,hriscanske vere..

Secam se ove divne drame,davno je nju rezirao Ademir Kenovic.
Zelela sam da se i vi podsetite na neka prosla,lepa vremena.
Za vas,a posebno za one mladje koji je nisu gledali,pronasla sam ovaj isecak te price..
 
Corto M;bt93499:
"Krompir, opet krompir" :) mene je to ostalo u sećanju


A meni je ovo "..O,...yebo joj ja mater..!" bila najbolja provala.
Secam se da smo svi tada,a i dugo vremena nakon nje,svoje nezadovoljstvo necim ili nekim izrazavali bas ovim recima -"psovali" istim vokabularom..

Da,Corto..bila su to neka srecnija vremena u kome smo ziveli.
"Rat je jedna velika svinjarija..."-ovu recenicu je izrekao Rade Serbedzija...ne secam se u kojoj pesmi.

Ali,niko nam ne moze oduzeti secanja,zar ne?
 

Back
Top