Ta divna muzika... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

Ta divna muzika...

Oceni ovaj blog
Ponese li vas nekada neka pesma,toliko da vam razbudi cula i da pozelite da se prepustite?Slusam sada ovu pesmu i zamisljam:sobu u polutami,miris ruza,svetlost sveca obasjava dvoje koji pripijeni plesu,drzeci po casu vina u rukama...Lagano ispijaju crno vino,njegova ruka na njenom struku,njena glava na njegovom ramenu...Tela prate nezne note i uklapaju se savrseno...Podizu oci jedno ka drugom,gledaju se dugo,a onda ...poljupci,isprva nezni kao lahor,tek da okrznu usne...Pa ispijanje vina,on kupi svaku kap sa njenih usana,razdvajajuci ih jezikom...Case se odlazu,ruke se preplicu,njegovi prsti klize duz njene kicme,ljubi joj gola ramena,povlaci halljinu koja pada,ona otkopcava lagano dugme po dugme njegove kosulje...ljubi njegovu kozu,oseca njegov miris koji je mami da se prepusti do kraja...I soba je puna nota,zelje,strasti...Ehhh....

Opomena

Čuj, reći ću ti svoju tajnu:
ne ostavljaj me nikad samu
kad neko svira.

Mogu mi se učiniti
duboke i meke
oči neke
sasvim obične.

Može mi se učiniti
da tonem u zvuke
pa ću ruke
svakom pružiti.

Može mi se učiniti
lepo i lako
voleti kratko
za jedan dan.

I mogu kom reći u tome času
čudesnu tajnu
koliko te volim.

O, ne ostavljaj me nikad samu
kad neko svira.

Učiniće mi se negde u šumi....
Ponovo sve moje suze teku
kroz samonikle neke česme.

Učiniće mi se crn leptir jedan
po teškoj vodi krilom šara
što nekad neko reći mi ne sme

Učiniće mi se negde kroz tamu
neko peva i gorkim cvetom
u neprebolnu ranu, ranu srca dira

O, ne ostavljaj me nikad samu,
nikad samu,
kad neko svira...

(Desanka Maksimović)

Pošalji "Ta divna muzika..." na Facebook Pošalji "Ta divna muzika..." na Google Pošalji "Ta divna muzika..." na My Yahoo! Pošalji "Ta divna muzika..." na Live Pošalji "Ta divna muzika..." na MySpace Pošalji "Ta divna muzika..." na Twitter Pošalji "Ta divna muzika..." na Digg Pošalji "Ta divna muzika..." na del.icio.us

Ažurirano 06.06.2010. u 14:39, autor: DUNJA W

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. DUNJA W (avatar)
  2. Emin@ (avatar)
    Joj!!!
    Gde me nadje sa Desankom

Divan blog
  3. DUNJA W (avatar)
    Hvala Lelavi...I sebe sam nasla...
  4. DUNJA W (avatar)
  5. zxy (avatar)
    " I soba je puna nota,želje ,strasti" samo je vina nestalo.... popijeno..haha.Nije nestalo,naravno,samo je prešlo u krv i raspaljuje strasti i maštu.
  6. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    " I soba je puna nota,želje ,strasti" samo je vina nestalo.... popijeno..haha.Nije nestalo,naravno,samo je prešlo u krv i raspaljuje strasti i maštu.
    Preslo u krv i pali je...Sinoc sam sa prijateljicama slavila rodjendan...Pio se konjak ,belo i crno vino...Ja sam pila crno vino...Kad su otisle pozelela sam da noc nema kraj da je ON pored mene i ovakav scenario sa muzikom,plesom i vinom...dok nam zelja ne pomuti razum...a onda....

7. DUNJA W (avatar)
  8. DUNJA W (avatar)

Vino,crveno kao krv,vrelo kao strast...
  9. DUNJA W (avatar)

Nisi mi odgovorio na pitanje,ponese li te muzika i prepustis li se....
  10. DUNJA W (avatar)
  11. zxy (avatar)
  12. zxy (avatar)
    Citat Original postavio lsecret1983
    Nisi mi odgovorio na pitanje,ponese li te muzika i prepustis li se....
  13. DUNJA W (avatar)

Pravi odgovor...Obozavam ovu pesmu....Podseca me na jednu ljubav iz mladosti...
  14. DUNJA W (avatar)
  15. zxy (avatar)
  16. zeljena (avatar)
    Dusu dalo za vodjenje ljubavi u ovo lepo nedeljno popodne...
  17. zeljena (avatar)
  18. gagili48 (avatar)
  19. zeljena (avatar)
  20. zeljena (avatar)
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja