Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend...

Oceni ovaj blog
Kazu da 98% nije ljudi je u stanju da tačno reši dole navedeni test inteligencije.
Ukoliko spadate u preostalih 2% predlažem vam da navalite na zadatak ispred Vas!
Resenje testa moze da bude snazan stimulans vasem samopouzdanju.

Dakle,idemo sa razgibavanjem malih sivih mozdanih celija...

Cinjenice su sledece:
-5 kuća je obojeno u 5 različitih boja,
-U svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti;
-Tih 5 vlasnika piju određeno piće,sviraju određeni instrument i drže određene kućne ljubimce;
-Nijedan vlasnik ne poseduje istog ljubimca,isti instrument ili isto piće.

Na osnovu dole navedenih podataka odgovorite:
KO DRŽI RIBICE ?

Poznati podaci:
o Britanac živi u crvenoj kući;
o Šveđanin drži pse;
o Danac pije čaj;
o Zelena kuća je levo od bele kuće;
o Vlasnik zelene kuće pije kafu;
o Osoba koja svira violinu gaji ptice;
o Vlasnik žute kuće svira klavir;
o Vlasnik srednje kuće pije mleko;
o Norvežanin živi u prvoj kući;
o Čovek koji svira trubu živi pored onoga koji gaji mačiće;
o Čovek koji drži konje živi pored čoveka koji svira klavir;
o Vlasnik koji svira harmoniku pije pivo;
o Nemac svira gitaru;
o Norvežanin živi pored plave kuće;
o Čovek koji svira trubu ima komšiju koji pije vodu;

Postoji samo jedno rešenje koje
zadovoljava sve gore navedene uslove...

`Ajmo curice,`ajmo decaci na jutarnje intelektualno vezbanje....!

Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na Facebook Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na Google Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na My Yahoo! Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na Live Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na MySpace Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na Twitter Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na Digg Pošalji "Malo intelektualnog vezbanja za ovaj vikend..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lanavi (avatar)
    Bitno je napomenuti da se tih 98% odnosi na populaciju koja nije uspela da zadatak resi u roku od 15 minuta.

Intelektualno sam totalno zakrzljala .
    Ažurirano 05.06.2010. u 12:21, autor: lejla.al.dbuni
  2. RiadaT. (avatar)
    A mene je glava pocela da boli,pokusavajuc da ovo rijesim....ovdje je neka caka u pitanju,zar ne?
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    [QUOTE=lanavi;bt93328]Bitno je napomenuti da se tih 98% odnosi na populaciju koja nije uspela da zadatak resi u roku od 15 minuta.
    Intelektualno sam totalno zakrzljala .[QUOTE]

Moje izvinjenje...zaboravila sam da napomenem,a to je neophodno u svakom resavanju testa,da je vreme ograniceno na 30.min.
    Dakle,duplo vise od tih 15...

Ps.Ne mislim da si intelektualno zakzljala,naprotiv..
    U pitanju je verovatno tvoja danasnja indisponiranost za resevanje intelektualnih zadataka,Lana..
    Ažurirano 05.06.2010. u 12:24, autor: lejla.al.dbuni
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    A mene je glava pocela da boli,pokusavajuc da ovo rijesim....ovdje je neka caka u pitanju,zar ne?
    Nije Riada...test je zaista sa realnim resenjem.
    Dacu resenje i obrazlozicu ga veceras,nakon sto se devojcice i decaci malo potrude da ga rese..
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Ma sad sam malo surfala i vidjela da se radi o Ajnstajnovom testu inteligencije...i da ga mogu rijesiti ljudi sa IQ 140.....pronasla sam i rjesenje..doduse bez obrazlozenja..... i tako su definitivno pale u vodu moje nade da se mogu svrstati u ta 2% covjecanstva koja ga mogu rijesiti za 15 minuta......
    Naravno da ga ima na Netu,mada je tesko da je to Ajnstajnov test inteligencije...g-din Ajnstajn se nije bavio konstruisanjem testova koji odredjeju intelektualni nivo coveka.
    Postoji odgovor,tacno resenje,i mnogi su ga kopirali..ali nista se ne priznaje kao resenje zadatka,ako se ne navede postupno,korak po korak,kako se doslo do njega.
    Samo na taj nacin se moze videti je li neko uspeo da dostigne nivo razmisljanja koji je priviligeija manjeg broja ljudi.
    I da...nikako mi nije jasan ljudski mehanizam odbrane u vidu samozavaravanja sebe-kada je intelekt u pitanju.
    Inteligencija je sposobnost pronalazenja resenja nekog problema u datim situacijama na osnovu misljenja.
    Ovo je osnovna definicija njena.
    Vecina ljudi se nalazi u granicama prosecne,normalne inteligencije(oko 70%).
    Testovi su razlicite intelektualne tezine,jer imaju namenu da diferenciraju ljude u odnosu na ono sto mere-znaci nivoa apstraktnog misljenja,fleksibilnosti zakljucivanja,bogatstvo kombinovanja podataka...o ovome bi mogla do ujutru,a to je sve inteligencija(pojmovno).
    I zato ne razumem zasto ljudi dozivljavaju kao poraz nesto sto nadilazi njihov intelektualni kapacitet.
    Sasvim je zadovoljavajuce biti "normalnog" intelektualnog funkcionisanja.
    U genetici je nesto sto odredjuje celokupnu licnost,pa i njenu "kolicinu" pameti.
    Samozavaravanje je bespotrebna rabota...a moze se vratiti i kao bumerang usled nerealnih ocekivanja.najcesce u vidu kompleksa i osecanja manje vrednosti..

I da...veceras sledi,step by step,nacrt resenja ovog "ajnstajnovskog" zadatka..

Cokim ja tebe,mila...[/QUOTE]
  6. gost 222551 (avatar)
    Jedva cekam da veceras objavis rezultate.....ja nisam uspjela za 30 min da dodem do rjesenja....ono sto sam analizirala je to da ribice drzi Norvezanin,koji zivi u prvoj kuci....Ali idem sad ponovo da analiziram....Znas sta me zbunjuje? Zelena i bjela kuca...jer zelena je lijevo od bjele,a,po tome bi bjela trebala da bude zadnja kuca,ali nije...idem opet....nije za 30min,ali moram doci do rjesenja prije nego sto objavis rezultat....:)
  7. gost 222551 (avatar)
    [COLOR="Yellow"]ZUTA KUCA[/COLOR]
    Norvezanin
    Voda
    Odbojka
    Macka

[COLOR="RoyalBlue"]PLAVA KUCA[/COLOR]

Danac
    CAJ
    Kosarka
    Konj

[COLOR="Red"]CRVENA KUCA[/COLOR]

Britanac
    Mlijeko
    Biciklizam
    Ptica

[COLOR="SeaGreen"]ZELENA KUCA[/COLOR]

Nemac
    Kafa
    Golf
    RIBICE

BJELA KUCA

Svedanin
    Pivo
    Plivanje
    Pas

Evo ja sam rjesila ...Dakle,Nemac drzi ribice Ja sam se posluzila ovim linkom,tu nema rezultata,naravno....ali bilo mi je lakse rjesiti zbog tabele i bilo je mnogo brze....[url]http://www.505cafe.com/test_inteligencije/ajnstajnov.php[/url]
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Posto moram neodlozno,a neocekivano,na jednu lepu proslavu,evo resenja testa za nestrpljive:

1. Norvezanin – Zuta kuca – Klavir – Voda - Macici
    2. Plava kuca – Konji – Truba – Danac - Caj
    3. Mleko – Crvena kuca – Britanac – Violina - Ptice
    4. Kafa – Zelena kuca – Gitara – Nemac – RIBICE!
    5. Bela kuca – Harmonika – Pivo – Psi - Svedjanin

~~~~~~~~~~~~~~~~

Postupak resavanja:

Pocetak..

-Norvezanin zivi u prvoj kuci,pa zbog toga plava kuca moze biti samo pod br.2.
    -Vlasnik kuce br.3 (srednje kuce) pije mleko.Posto se zelena kuca nalazi levo od bele, moze biti samo pod br.3 ili 4.
    -Vlasnik zelene kuce pije kafu, tako da automatski ispada da je to kuca pod br. 3 (srednja – u njoj se pije mleko).
    -Dolazimo do zakljucka da je kuca pod br.4 zelena.
    -U kuci br.4 se takodje pije kafa.
    -Ako je zelena kuca levo od bele,znaci da je bela desno od zelene,sto nam ukazuje da je bela kuca pod br.5.
    -Britanac zivi u crvenoj kuci,tako da je jedina kuca preostala bez boje kuca br.3,jer u kuci br.1 zivi Norvezanin.
    -Kao jedina preostala boja,zuta se svrstava uz kucu br.1.

A onda sledi...

-Da covek koji drzi konje zivi pored coveka koji svira klavir… posto Norvezanin svira klavir,kao vlasnik zute(prve) kuce,jedino se u plavoj kuci pod br.2 mogu gajiti konji….
    -Posto covek koji svira trubu ima komsiju koji pije vodu, jedino je moguce da vodu pije Norvezanin iz kuce pod br.1,jer u kuci br.3 se pije mleko,a u kuci br.4 kafa,te jedino kuca 1 ostaje slobodna za vodu,sto sledi da vlasnik kuce br.2 svira trubu.
    -Vlasnik kuce br.5 svira harmoniku i pije pivo.Videci da se u kuci br.1 pije voda,u kuci br.2 svira truba,u kuci br.3 pije mleko,u kuci br.4 kafa.. samo kuca br. 5 odgovara pivu.
    -Nemac zivi u kuci br.4 posto se u svim ostalim kucama nesto svira,sto u dosadasnjem tekstu vec moze da se vidi…
    -Onda dolazimo do zakljucka da Danac zivi u kuci br.2,posto on pije caj,a po ostalim kucama su vec rasporedjena ostala pica…
    Dalje...
    -Sve kuce imaju vlasnika,osim kuce br.5,koja jedino moze biti prepisana Svedjaninu,koji drzi pse.
    -Odavde vidimo da se ribice ne nalaze u kuci br.2 ili kuci br.5...
    -Dalje se vidi da Norvezanin u kuci br.1 svira klavir,a da je ostala osoba koja gaji ptice i svira violinu,te se odatle Britancu dodaje sviranje violine i gajenje ptica.
    -E,onda...kako covek koji gaji macice zivi pored onog koji svira trubu,onda jedino mesto gde moze da se stave macici je kuca broj jedan..i sto,na kraju ostavlja samo kucu br.4 slobodnom za ribice !

Bingoooo....!
    NEMAC,ZIVI U ZELENOJ KUCI,SVIRA GITARU,PIJE KAFU,I DRZI RIBICE!!

Ps.
    Ovo je najlakse nacrtati i popunjavati polako.
    Tako sam ja radila,pa preporucujem i drugima,da postupno,na taj nacin resavaju..ako nisu procitali resenje ili ako zele da provere ovo resenje.
    Ažurirano 05.06.2010. u 16:52, autor: lejla.al.dbuni
  9. mislioc (avatar)

Kasno Marko na Kosovo stiže.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio kikitiki
    [Evo ja sam rjesila ...Dakle,Nemac drzi ribice Ja sam se posluzila ovim linkom,tu nema rezultata,naravno....ali bilo mi je lakse rjesiti zbog tabele i bilo je mnogo brze....http://www.505cafe.com/test_inteligencije/ajnstajnov.php

Ovo je nesto iz malo drugacije varijante slicnog zadatka:kosarkam,odbojka,biciklizam,glof...sportov i umesto konzumiranih pica..
    No,vazno je da si se potrudila,Kikitiki...mnogi ovde nisu ni pokusali da se zabave (tako ja gledam na ovo malu intelektualnu vezbu).

I da..nadam se da ti je resenje prihvatljivo.
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mislioc

Kasno Marko na Kosovo stiže.
    Nikad ne reci nikad,Marko..
    Imam ja toga dosta za igrati se,ali nema ovde dece koja vole takve igre..
  12. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=lejla.al.dbuni;bt93434]Ovo je nesto iz malo drugacije varijante slicnog zadatka:kosarkam,odbojka,biciklizam,glof...sportovi umesto konzumiranih pica..
    No,vazno je da si se potrudila,Kikitiki...mnogi ovde nisu ni pokusali da se zabave (tako ja gledam na ovo malu intelektualnu vezbu).

I da..nadam se da ti je resenje prihvatljivo.[/QUOTE]

Da,malo je varijanta sa neta izmenjena sto se tice sportova,ali dosla sam do istog rezultata kao i ti.... Bilo je bas zanimljivo i nadam se da ces nas jos koji put obradovati sa ovako necim :zag:
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio kikitiki
    Da,malo je varijanta sa neta izmenjena sto se tice sportova,ali dosla sam do istog rezultata kao i ti.... Bilo je bas zanimljivo i nadam se da ces nas jos koji put obradovati sa ovako necim
    Nisam sigurna da cu nesto slicno jos postovati.
    Ljude to ne zanima.
    Ali..ko zna,mozda dodju neka druga vremena?
    Vazno je da si se ti zabavila,draga..