...Izgubljeni Raj II... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...Izgubljeni Raj II...

Oceni ovaj blog
...jutro i odnekud suncanost. Miris koji moze se desiti i u oktobarske pospremne zimnosti. Mlaz svjetlosti dolazi i mami ali ne postize moju radoznalost jer dosta je lazi i prevara od stare Dame Prirode...i ako je sve sto jeste i mozemo jestvovati i od nje je previse.Necu uzimati kao olaksavajucu okolnost ljudski odmetnicki faktor jer snaga mijenjanja je od postanka i zasto tek sad konektuje se a Homo sSapiens je najslabiji prirode njegove sto se tice...inteligencija i negativna strana nje je samo virusno yastranjenje i pusten joj rad ...nesto se ne bude zastitne sfere ili im to u ovom trenutku svemirnosti odgovara da bi Covjeka banovali kao stetocinu bez prava dolaska u polje detekcije samosvijesti i izvan-posmatranosti ...

...a tamo
gdje treba
da se misao odmori
srce da seta
tamo je kaktusavost
i svakome se
smeta

legioni spavaju
a borbe nije ni bilo
izdaja stara ali
od novih Luconosa
od novih obucenosti
i drskosti

svaka zelja je
u odsutnostma
i podlijeze
neispunjenju

more spava
ili umire ( ...Smrt Sances Mihijasa)
planine vatreno se
bore
stide se sto tako
nemocno je
more

Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na Facebook Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na Google Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na My Yahoo! Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na Live Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na MySpace Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na Twitter Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na Digg Pošalji "...Izgubljeni Raj II..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. smilingSun (avatar)
    Lijepo, neobicno...i uvijek sjetno. Svidjaju mi se oblici rijeci...

odnekud suncanost..
    i u oktobarske pospremne zimnosti.
    Mlaz svjetlosti dolazi
    i mozemo jestvovati i od nje je previse.

Predivno....
  2. faraonn (avatar)
    ....smilingSun,
    -dragost mi cini tvoje dolazenje na mjesta gdje je ostalo moje iverje i ptica mojih perje...cast mi cini takav osvrt na moje pisanje i znam da nije dovoljno reci samo 'Hvala' ali,-Hvala ti !!!