.. o aristotelu i bernardiću ..

.. svijet kakvog je postavio aristotel izgleda ovako ..

.. postoji jedno stanje .. sada .. stvarno stanje .. i postoje sile i energije koje ga pokreću ..
.. i taj je model u svemu .. u fizici prirodi i društvu ..
.. evolucija je proizvod takve misli ..
.. ali i u fizici .. postoji materjalan svijet .. i taj je .. pokretan .. nečim ..

.. kada sam gledao naše društvo nakon devedesetih .. to je u meni izazivalo paniku .. .. izgledalo je kao da su se svi kurvini sinovi svijeta urotili da od nečeg lošeg naprave nešto gore ..

.. bernardić je šef sdpa zagreba ..
.. šta je zagreb znate .. sdp su hrvatski komunisti .. ili kao .. ljevičari .. druga stranka po snazi uz hdz .. koji su tuđman .. a bernardić je pobjedio na izborima za sdp zagreba .. glavni sdpa je neki milanović ..

.. bernardić je .. mlad .. ambiciozan .. i bez stava .. ukratko ..
.. znam .. ili bolje .. znam i znao sam .. takve ljude ..
.. ovaj je završio matematiku .. vjerujem pametan .. inteligentan .. kulturan .. sve što treba .. uvjeren sam ..
.. ali .. uvjeren sam .. bez stava .. .. a tako i kažu ..
.. njegov šef milanović .. je stariji .. ambiciozan .. pametan .. inteligentan .. u opoziciji .. i ulazi sa pozicijom u duele svuda gdje to nije bitno .. ali mu nekako najbolje odgovara da vlast ne traži .. jer i tako nebi znao šta s njom ..

.. buržujska revolucija je nastala u jednom trenutku povjesti .. kada je tehnologija uznapredovala .. kada je nastalo drugačije građanstvo .. i kada su stari .. rođeni .. plemići .. postali balast .. za razvoj ..
.. ti stari .. mladi grofovi .. koji se nisu razumjeli u sve ono što je bilo novo .. i koji su svojim rođenjem spadali u okvire vlasti ..
.. e ti su stari feudalčići ličili na današnje bernardiće ..

.. kako se to slaže .. ?
.. ovako ..

.. u društvu koje je cjelo koncipirano kao žikin komšiluk .. gdje su sve vrijednosti .. u odnosu na žiku .. pojave se bernardići .. ambiciozni pametni i bez stava .. i u odnosu na žiku imaju sve prednosti .. bez obzira šta nemaju pojma šta bi trebalo raditi ..

.. i to je .. aristotelovski .. dosljedno ..
.. pojavili su se .. jer je tako trebalo .. i oni su gazde ..
.. ali ..
.. vjerujem da svijet nije takav .. nije aristotelovski ..
.. jer .. pojavljivali su se razni .. i išli nekim putem .. i na kraju se zaustavljali .. neki se vraćali .. neki čak i bježali ..
.. tako da ..
.. to što je neko negdje .. još ne znači da je to .. od boga dano .. a smjer događanja .. bez obzira koji ga popovi podržavaju .. uvjek može i ne biti prav ..
 

Back
Top