Kocka šećera

mrsugarcube375x278.jpg


Kao mačak sam se vrteo oko neotvorene kutije šećera očekujući kad je otvore da će u njoj biti ona velika. Nekada se dešavalo da u toj kutiji bude jedna velika kocka, greškom neisečena. Tu kocku je baba uvek ostavljala po strani, za mene, a ja sam u njoj uživao kao u najvećoj poslastici grickajući je da bi trajala što duže.
Majka je veoma često sa komšinicama sedela ispod loze i pila kafu sa kockom šećera na tacni dok su pričale kako su našem komšiji Miletu izrasli rogovi. Nisam razumeo tu priču ali sam naslonjen laktovima na sto ćuteći slušao. Priča me nije interesovala, sva moja pažnja bila je usmerena na kocku šećera. Kada bi njihov smeh postao glasan znao sam da je to prilika da iz njene šolje maznem kocku pa ako mi upali i još nekoj komšinici. Da sam zatražio dobio bih ja tu kocku ali meni je bio merak da čujem kako kažu dok ja istrčavam iz dvorišta,evo opet nam je drpio kocke. A ja sam odlazio sa osmehom u pravcu kuće komšije Mileta da vidim te rogove,međutim njih nije bilo. Pitao sam babu u poverenju zašto majka priča da komšija ima rogove kad ih ja ne vidim a ona se tako slatko nasmejali uz reči...ima,ima samo ih još ne vidi..
 
Nikada nisam odolela da ga grickam,pa cak i sad ne mogu da odolim...mada ne znam kada sam ga poslednji put videla:(Cak sam oduvek pila i gorku kafu,verovatno zato sto mi je bilo slatko da ga pojedem pre kafe...
picture.php

PS Da li su komsiji potvrdjeni rogovi...ili su to bile samo prazne price???
 
SibirskiTigar;bt92549:
zeljena - ne secam se ni ja kad sam skoro video taj secer. Skoro procitah jedan recept kaze u njjemu treba tolko kocki secera...a sto se tice rogova njih je uvek bilo,ima ih i danas a bice ih....
Obicno se kaze da je zena nabila muzu rogove...nikada jos nisam cula da za zenu kazu da ima rogove...pa se pitam da li samo zene varaju muskarce ili....:think:se to drugacije zove???
 
SibirskiTigar;bt92551:
LJILJA - hvala,koga je secer privlacio u detinjstvu i danas voli slatko

uf......da znaš da si u pravu. A imam i kutiju šećera u kockama. Samo su sada te kockice duplo manje, samo sam te našla da kupim. Stavljam po jednu u šljivu kada pravim knedle sa šljivama......šećer se istopi dok se knedle kuvaju, upije ga testo....ma milina....
 
LJILJA MMM;bt92559:
uf......da znaš da si u pravu. A imam i kutiju šećera u kockama. Samo su sada te kockice duplo manje, samo sam te našla da kupim. Stavljam po jednu u šljivu kada pravim knedle sa šljivama......šećer se istopi dok se knedle kuvaju, upije ga testo....ma milina....

uh sto volim knedle sa sljivama gde me sad natera da razmisljam o njima
 

Back
Top