Promocija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Promocija

Oceni ovaj blog

Preko puta naše kuće nalazila se jedna mala prodavnica.Obična,neugledna sa crnim daskama na podu, neofarbanom tezgom i polupraznim policama. Tu smo se skupljali,pričali, mi mlađi ostajali ispred nje do mladog jutra. Svaka tajna iz komšiluka ugledala je dan upravo tu ispred prodavnice i zato je ona imala posebno mesto u našim životima. Jednoga dana vidim stoje ljudi u redu.
Šta se dešava, nikada u njoj nije bilo više od dvoje ljudi. Znatiželjan sam, prilazim a moja baba koja je zauzela mesto hvata me za ruku da ostanem u redu. Strpljiv sam,ćutim. Kroz otvorena vrata vidim kako komšije piju nešto iz jedne bele šolje. Šta piju, pitam babu? Supu dete piju, supu iz kesice. Kakva je to supa iz kesice? Znatiželjan sam i zato ćuteći čekam. Ulazimo u prodavnicu a na rešou u jednom loncu vri voda. Prodavačica otvara nekoliko kesica, presipa njihov sadržaj u lonac. Baba uze jednu šolju i prva pruži ruku, kaže sipaj. Prvi probam ja...što je lepa...ostade mi ukus u ustima... i danas ga se rado sećam. Pitam kakva je ovo supa. Prodavacica ispred rešoa dobaci: “Pevac dete".

Danas se to zove promocija a ja sam zahvaljujući njoj saznao da postoji i supa u kesici, Argo, Pevac. Jedno vreme je nismo imali jer su tako hteli neki ljudi. Oduzeli su mi pravo da jedem mog Pevca ali nisu mogli da mi oduzmu ukus koji i danas osećam...

Pošalji "Promocija" na Facebook Pošalji "Promocija" na Google Pošalji "Promocija" na My Yahoo! Pošalji "Promocija" na Live Pošalji "Promocija" na MySpace Pošalji "Promocija" na Twitter Pošalji "Promocija" na Digg Pošalji "Promocija" na del.icio.us

Ažurirano 24.05.2010. u 19:12, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
  1. zeljena (avatar)
    Najbolja supica iz kesice,sreca i danas imamo priliku da je jedemo...nije mnogo promenila od svog ukusa...jedino smo se mi malo promenili odonda

Divna tema...supica...mmmm....
    Ažurirano 24.05.2010. u 12:08, autor: zeljena
  2. SibirskiTigar (avatar)
    zeljena - znam da je ima danas...neki se ukusi nikad ne zaboravljaju
  3. zeljena (avatar)
    Mnoge stvari od tada ostaju u nezaboravu...secam se svoje srece kad sam dobila svoju prvu plocu
    Boze kako sam bila zaljubljena u njega
  4. zeljena (avatar)
    Moji salcici nikada ne mogu dostici onaj ukus bakinih
  5. SibirskiTigar (avatar)
    zeljena - zato i kazem da neki uskusi ostaju za sva vremena.Naravno ne mislim samo na kulinarska umeca nasih baki majki nego i na ljubavi,ploce,pevace,prvi odlazak na more....
  6. zeljena (avatar)

Ovo je ono sto cu pamtiti celoga zivota...takav ukus se ne zaboravlja...i neponovljiv je...
    A ne bih da pisem sad o njoj...zauzela bih ti pola bloga
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Da li još uvek pričamo o supici?

Evo, lepo na pevca piše "Novo, još bolje".....
  8. zeljena (avatar)
    Prva torta koju sam jela je bila bas ovakava ,keks torta...

Kako sam imala lepo i bezbrizno detnjstvo....
  9. zxy (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    zeljena - zato i kazem da neki uskusi ostaju za sva vremena.Naravno ne mislim samo na kulinarska umeca nasih baki majki nego i na ljubavi,ploce,pevace,prvi odlazak na more....
    T kako li tek pamtiš prvu žensku.Ili još onu prvu ljubav osnovačku.Ili možda još iz predškolskog kakav si temperament ne bih se čudio.Kreni samo malo pa da vidiš kad se Željena priseti i počne svoje da priča.Pa tu ima da se priča i priča.Tema je baš dobra
  10. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Da li još uvek pričamo o supici?

Evo, lepo na pevca piše "Novo, još bolje".....
    dobra je i stara
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zeljena

prva torta koje se ja secam zvala se "crna torta"
  12. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    T kako li tek pamtiš prvu žensku.Ili još onu prvu ljubav osnovačku.Ili možda još iz predškolskog kakav si temperament ne bih se čudio.Kreni samo malo pa da vidiš kad se Željena priseti i počne svoje da priča.Pa tu ima da se priča i priča.Tema je baš dobra
    Ocekujem da tu temu pokrenes na svom blogu,pricacemo i pricati...
  13. zxy (avatar)

A prvi poljubac Ž to si sigurno zaboravila.Kad gde i sa kim se zbi.Bilo bi dobro po redu i prva tri ,ali to se zxy samo šali čuvaj svoje tajne ti.
  14. zxy (avatar)
    A i čula su nam bila nevina i novih utisaka željna pa se to urezalo i podsvesno stalno je prisutno i nije bez dejstva.
  15. LJILJA MMM (avatar)
    dobra je i stara
    koja stara? Ja ti kažem šta piše na pevca, tj. pored tvog pevca....onog u blogu
  16. LJILJA MMM (avatar)
    A i čula su nam bila nevina i novih utisaka željna pa se to urezalo i podsvesno stalno je prisutno i nije bez dejstva.
    Eto....a lepo pitam da li još uvek pričamo o supici
  17. zeljena (avatar)
    Tacno tako,secam se da mesec dana nisam mogla da se oporavim od prvog poljubca
  18. zeljena (avatar)
    prva torta koje se ja secam zvala se "crna torta"
    Znas i ona se jos uvek pravi...uspela sam da nadjem i sliku i recept

Starinska crna torta

Potrebno je:

9 jaja
    200 g čokolade
    280 g mlevnih oraha
    280 g šećera
    1 pakovanje maslaca
    1 kašika prezli

Nadev:
    4 belanca
    8 kašika šećera
    4 rebra omekšale čokolade
    Priprema:

Ulupati u čvrstu penu 9 belanaca, sa 9 kašika šećera, zatim dodati 9 žumanaca, 280 grama mlevenih oraha, 4 rebra strugane čokolade, 1 kašiku prezli i dobro penasto umućen maslac. Masu dobro umešati da se svi sastojci sjedine, tako da se dobije ujednačena masa, pa je razliti u kalup za tortu, pa peći na umerenoj temperaturi. Pečenu tortu izručiti iz kalupa, pustiti je da se ohladi, pa je preseći preko polovine i filovati je nadevom, a odozgo je preliti glazurom od čokolade.

Nadev: 4 belanceta sa 8 kašika šećera na pari umutiti, kao za puslice u čvrstu masu, pa dodati 4 rebra omekšale čokolade.
  19. zeljena (avatar)
    A prvi poljubac Ž to si sigurno zaboravila.Kad gde i sa kim se zbi.Bilo bi dobro po redu i prva tri ,ali to se zxy samo šali čuvaj svoje tajne ti.
    Nije tajna...Imala sam 15 god,a desio se na jednoj klupici iza jedne crkve u mestu gde i sad rado idem...on se zvao Aleksandar,imao je brkove i 20 god.To je sve cega se secam...i onaj neverovatan osecaj u stomaku...nisu to bili leptirici...cini mi se kao da su bili slonovi
  20. zxy (avatar)
    Nije tajna...Imala sam 15 god,a desio se na jednoj klupici iza jedne crkve u mestu gde i sad rado idem...on se zvao Aleksandar,imao je brkove i 20 god.To je sve cega se secam...i onaj neverovatan osecaj u stomaku...nisu to bili leptirici...cini mi se kao da su bili slonovi
    Ako to tako pamtiš ti mora da još uvek voliš brkove
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja