Pouka

Rano smo, brate moj, istrosili zube, vecito glodjuci samo koske, pa bi sad, stari i umiruci, mekog mesa i mlade krvi. Sad se vise i ne secamo toga sto nas je toliko dugo sputavalo, te "savesti", zbog koje smo se gladni sklupcali i zaspali nebrojeno puta. Problem je sto ta krv tece iza, i sada kao i tada, barem prst debele koze-na najtanjem delu. Probao sam, znam. Vise se nece ni obazreti kad probas da se obnevideo od gladi nahranis, jer sve sto ces uspeti je da sastruzes malo blata sa hrbata bezubim celjustima i da sramno padnes u prasinu, moleci se da se okrene i lisi te muke takvog zivota . Probao sam,znam.

Zato, deco moja, nemajte milosti, jer vama nece biti pruzena, niti srama-imacete ga dovoljno ako ostarite. Svakim ugrizom ciljajte arteriju i uzivajte u tudjoj krvi i svojoj mladosti. Budite obesni i divlji. Uzivajte u saznanju da ste bolji, sladite se zasluzenim nagradama otetim od slabijih. A svi su slabiji. Vama je sve dozvoljeno, za vas ne vaze zakoni ni pravila. Zakoni su za ljude, ne za zveri. A vi ste kraljevi zveri!

Jos jedno imam da kazem-umrite rano! Umrite srecni, dok jos imate snage! Umrite u borbi! Sta je lepse od takve smrti? Ovakav zivot sigurno nije! Probao sam, znam.
 
Teske reci koje ostavljaju gorak ukus u ustima,Ljesko...
Ali zato,vec vidjenim,odlicnim stilom iskazano osecanje nezadovoljstva zivotom..
Prepoznatljive frustracije boje tekst,sa jasnom apokalipticnom porukom na kraju..
Sta je to naljutilo mog pametnog,osecajnog decaka?
 

Back
Top