VOLJENOJ

Kao elektrotehničar,fizičar,hemičar i matematičar,sa izražavanjem osećanja kroz muziku,slikarstvo i vajarstvo,ne znam da li ću moći dovoljno dobro rečima da se izrazim.Ali ja moram to da pokušam,a tebe molim da mi ne zameriš,ako ne budem dovoljno poetičan ili romantičan.Samo pokušaj da shvatiš da sam van sebe,koliko sam zaljubljen.
Svi ovi kišni dani,nisu toliko sivi i tmurni,jer je Sunce tu vodu podiglo sa zemlje a Vetar ga doneo ovde.I Duga je tu negde,ne moramo baš sve ni da vidimo da bi znali da je tu,možda baš prolazimo ispod nje.Čovek je kao vetrenjača a ljubav ga pokreće i ona mu je kao vetar.Iskrena i nesebična ljubav je najjača sila i najveća moć koju čovek može da ima.
Danima nosim u sebi osećanje koje želim da ti rečima iskažem.Danas sam konačno sve to iskristalisao i nekako na moj način pretočio u reči:
-Zaista mnogo toga osećam prema tebi,i mnogo želja tim povodom imam,vezanih za našu budućnost,a sadašnjost je samo prošlost budućnosti koju mi krojimo.Ali,osnovno i naj bitnije osećanje je to,da,
ŽELIM DA BUDEMO ZAJEDNO SVE DOKLE NAM TO PRIJA,ŽELIM DA TE ŠTITIM OD SVEGA ŠTO BI TI ODUZELO OSMEH.
Ovo je, mojim žargonom rečeno svojevrstan "Perpetuum Mobile",i održiv je dokle mi to želimo-
-Tebi je potrebna sigurnost,da bi bila ono što jesi u biti svojoj i ono što voliš da budeš,a meni je potreban taj tvoj osmeh,koji me nadahnjuje da činim čuda i da ti budem jači i sigurniji.Eto dokaza da se lepota,snaga i dugovečnost ljubavi sastoji od davanja,jer sve što više kroz sebe pružiš,a želiš to,više će ti se vratiti.I naša ljubav je iz momenta u momenat sve veća i lepša,naša ljubav može da bude večna.Kažem večna jer posle ovih naših ljuštura ili čaura od tela,ostaje da nam živi duh životni koji je ne uništiv-ostajemo ti i ja,onakvi kakvi zaista jesmo.Dokaz za to je:eto samo koliko puta smo pomislili na istu stvar u isto vreme,kada pomislim na tebe-ti mi se javiš.
Eto,rekao sam ti ono što sam morao,i sada možemo bezbrižno i slušati muziku i ćutati,a da ne bude ni tračak sumnje među nama i neizrečenog pitanja"Da li sam ti dosadio ili dosadila,dali nešto nije u redu sa mnom,itd,itd.
Ljubim te svom snagom bića svog,i volim te kao svaki deo bića svog,jer ti to i jesi.
 
P.S.
"Ljubav ne zahteva da dvoje ljudi gledaju jedno u drugo,već da zajedno gledaju u istom pravcu."
-Antoine de Saint Exupery
 
Poslednja izmena:

Back
Top