Forumska filozofija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dobra predskazanja

Forumska filozofija

Oceni ovaj blog
U svojim mladim danima, kada nije bilo ni asfaltnih puteva, ni telefona, ni interneta…., obicavala sam setati po obliznjoj sumi, zabave radi. U toj sumi bez straza i putokaza, ptice su pevale, muve zujale, vukovi zavijali, zmije pod kamenjem siktale……Suma je bila puna zvukova, nalik recima. Iduci tako, jednom prilikom, sasvim slucajno naidjoh na zver. Iznenada se iskobeljala iz svoje jazbine, jedne obicne, crne rupe u zemlji. U prvi mah nisam shvatila da se radi o zveri, ucini mi se da je dobra i pitoma zivotinja. Ali, suma je utihnula, utihnula sam i ja.
Zver je onjusila vazduh, zackiljila ka Suncu i tada videh i shvatih da bi ona najradije usisala svu svetlost, koja je obasjavala njena dela i pretvorila je u mrak, u cutanje.
Zatim se zver protresla, sa njom se protresose i pijavice uspomena, ali nijedna ne spade. Zver se ponovo protresla i ponovo, sto se vise tresla, pijavice su, kao baksuzi, sve dublje prodirale. Pridjoh blize da osmotrim. Zbunjena, nisam znala da li je to bice sa druge planete ili zivotinja poznate vrste, jednom zahvacena nekakvim pozarom ludila, koji je sprzio sve sem zla, zverinje osnove. Okrenula se i preko ulaza u jazbinu, njuskom, gurnula poklopac sacinjen od cveca i meda.
“Zamka.” Pomislih, “Zamka, za one manje pazljive”.
Koraknuh unazad, ali pogresih, lisce pod mojim nogama je zasustalo kao sapat reci. Zver se okrenula ka meni i sibnula me jezikom nalik na bic. Ja krenuh levo, ona mi prepreci put, ja krenuh desno, zver krenu desno. Isukah svoju strikacu iglu, ostru kao rec, i bocnuh zver probe radi . Zver me raspali onim svojim gnojnim jezikom, ja uzvratih svojom strikacom iglom. Prsa o prsa. Udarasmo se tako neko vreme, vec se bilo i smrklo, a malcice sam i ogladnela , kad vise ne videh zver pred sobom. Videh ubogo, usamljeno bice, izranjavano i crvljivo, staro bice. Bice bez para, koji je najverovatnije negde postradao, precenivsi svoje mogucnosti, pre nego sto su stigli da produze svoju cudnovatu vrstu. Sazalih se……mozda sam trebala toj zveri da ostavim kutiju prve pomoci, koju sam vazda vucarala sa sobom?

Pošalji "Forumska filozofija" na Facebook Pošalji "Forumska filozofija" na Google Pošalji "Forumska filozofija" na My Yahoo! Pošalji "Forumska filozofija" na Live Pošalji "Forumska filozofija" na MySpace Pošalji "Forumska filozofija" na Twitter Pošalji "Forumska filozofija" na Digg Pošalji "Forumska filozofija" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2013. u 18:51, autor: dobra predskazanja

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Zanimljiva ti je ta šuma iz mladosti ali kako li ona danas izgleda.Da li je u njoj više reda ili se njom više ići ne da.?
  2. dobra predskazanja (avatar)
    :lol: Nema vise sume, pregazili je asfaltni putevi.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Very nice science fiction story..
    A moze biti i alegoricna prica,sto mi je blize-vecina nas je imala susret i borbu sa "zveri",
    necim sto je moralo biti potisnuto u nama.
    Mada su neki od nas bili lose srece,pa su te strasne susrete "trece vrste" imali vise puta.
    Preziveli su i pravi zverinjak...he,he

Dopao mi se nacin na koji pises..
    Prica je savrseno uklopljena u ovaj depresivni dan.
  4. dobra predskazanja (avatar)
    Hvala, prica je tako postavljena, malo uvrnuto.:lol:
    Inace, citam tvoje blogove, a skoro sam naletela na Maxy Tempo erotsku pricu, na LJiS-u, vrh je.
  5. gost 246390 (avatar)
    khm.... :zimag: