Branko Miljkovic.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Branko Miljkovic..

Oceni ovaj blog
.. i Uzalud Je Budim...i drvo na periferiji Zagreba i...

U koji sam ovo zivot zalutao?Zivot u kojem sva moja predvidjanja postaju stvarnost,zivot u kojem se plasim i da zamislim sutra jer ce se ostvariti.
...a Zivot?To je jedno veliko ....,ima sad tu rec koja bi stimovala,bas uklopila ,ali recimo; Zivot je jedno veliko spremanje u kojem sve stvari postavis na mesto ,naravno,nekad bas nije lako ,umoris se ,dodje ti da odustanes ,ali kad spremis,sredis ondak mozes na put koji si svih tih godina spremanja cekao.
Svaki dan ustajem sa osmehom i sa zeljom da vidim iskrene osmehe na licima koje srecem,trudim se ponekad da ih nasmejem,nekad uspem nekad ne,puno je dana u godini ,ali je zelja tu,prisutna ,pa mi je dusa mirna dok spremam.Volim ovaj zivot do korena iz korena ,do sopstvenih selidbi ,do lista cuvarkuce koja je bila tu pre mene na krovu Dedine kuce,koja je bila kraj cesme kad smo otputovali na dugo,koja je tu,sacekala nas troje da se vratimo,volim zivot i cistocu ljudi,volim da verujem da kod vecine ide prvo covek pa onda ono Veliko Ja..razumem i da prvo idu svi ovi moji pa onda svi vasi i svi njihovi,ali zelim da verujem da smo svi neciji i da se svi brojimo,jer kad ne bude njih da li ce biti mene,a i sve da me bude,cijoj sreci da se radujem ,na koga da se ljutim ,od koga da cutim...
Bila je neka prica ide nekako otprilike ;....dok su odvodili jevreje ,cutao sam jer nisam bio jevrej,dok su odvodili Rome,cutao sam jer nisam bio Rom,dok su odvodili katolike cutao sam jer nisam bio katolik,dok su odvodili protestante cutao sam jer nisam bio protestant,kad su dosli po mene nije vise nikog bilo da se buni,sve su odveli ,pa su odveli i mene.
Uf...
Svaki dan sretnem bar cetiri lenja,tri zaboravna,mene pogubljena,dva zbunjena ,nekog koga boli glave i nekog ko ima menstruaciju pa mu se ne da ,ali me dusa zaboli kad vidim i jednog bezdusnog sa velikim Ja ,sa onim da sve sto sam rekao i nisam ,da sve ono sto sam uradio nisam ,da sve one koje sam stitio ....,a tako sam ih pun sebe gurao da naprave gluposti,lazima ih branio ,a doteran do zida sad ih pustam da otplove ako je to dobro za mene,a jeste dok ne prodje spremanje i dok se ne krene na put,jer ne znamo gde idemo,odatle se niko nije vratio pa sto o dusi i misliti,sto....zivot ovaj su za Mene pisali,ko se prvi zapljune sve je njegovo!
Uf...
U koji sam ovo zivot zalutao?Zivot je jedno veliko....
Nasmejem se,jako zazmurim i setim se osmeha onog djavolka Alekseja,onih divnih devojaka,belih vrata,Moje Mile i ljude koje srecem svaki dan, setim se njihovih osmeha ...stanem pod bagrem u cvetu,jer sad je maj ,udahnem duboko i kazem ;Ja sa Ja,prepotentan ,samouveren ,pogubljen,spor...ali to sam ja i znam da cu ustati i sutra jureci osmeh dragih ljudi i svoj i kazem imas ti koga da naucis postenje,imas ti za koga da budes pajac Arlekino!Plesi i obrisi suze Zivot je jedan.Ne traci vreme!

Osmeh!

Pošalji "Branko Miljkovic.." na Facebook Pošalji "Branko Miljkovic.." na Google Pošalji "Branko Miljkovic.." na My Yahoo! Pošalji "Branko Miljkovic.." na Live Pošalji "Branko Miljkovic.." na MySpace Pošalji "Branko Miljkovic.." na Twitter Pošalji "Branko Miljkovic.." na Digg Pošalji "Branko Miljkovic.." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zeljena (avatar)
    Fenomenalan tekst
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Najbolji način da idemo napred je kada nemamo kud nazad
    Odličan tekst.....ne traćiti vreme
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Varljivo brdo je život...i verući se Uz i silazeći Niz, patimo za predelima s one strane vrha, a vrh je senka,tren,senka trena...
    Vrh je najveća prevara u čitavoj priči...
    Čim ga dotaknemo on potone tromo, kao lubenica na vodi, i već sledećeg trenutka izroni nam za leđima, obeshrabrujuće uzvodno, plutajući kao velika crna bova koja iz nekih zvezdanih razloga obeležava to razvođe vremena koje nam je dato, vremena koje nam je udeljeno...
    Danas još uveliko iščekuješ, a već sutra ti ostaje de se sećaš, i tek na kraju ukapiraš da su sve prave stvari uvek s one strane brda..."

Divno,kao i sve sto do sada tvoje napisano.
    Drago mi je da si ovde,makar i povremeno,Aleksej...
  4. Aleksej od Arlekina (avatar)
    hvala na podrsci koju uvek osetim :-)