Za uspesan pocetak dana... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Za uspesan pocetak dana...

Oceni ovaj blog
Da se podsetimo neceg veoma vaznog...

Ako ja ne želim ono što ti želiš, ne trudi se, molim te, da mi dokažeš da je ono što ja želim pogrešno...

Ili, ako ne verujem ono što ti veruješ, zastani malo pre nego što počneš da me ubeđuješ...

Ili, ako osećanja pokazujem jače, odnosno slabije od tebe u istim situacijama, dopusti mi da to ipak učinim onako kako mi odgovara...

Ili, ako nešto radim na način koji se razlikuje od načina kako ti radiš to isto, dozvoli mi da je to moj nacin.

Ne zahtevam od tebe da me potpuno razumeš, bar ne sada...
To ću, možda, tražiti tek kad osetim da od mene hoćeš napraviti kopiju sebe...

Možda sam tvoj bračni drug, možda ljubavnik, tvoj roditelj, ili jednostavno, prijatelj...

I dok ostvarujem svoje želje, pokazujem svoja osećanja ili izražavam veru, ti otvori svoje srce i dopusti da u njega uđe i razvija se saznanje da nije sve pogrešno što je različito od tvog.

Prihvati me onakvog kakav jesam - to je prvi korak koji možeš učiniti ako hoćeš da me razumeš...

Jednog dana, ako me ikada stvarno shvatiš, videćeš da u tome kakav sam postoji mnogo lepog.

I tada ćeš, nadam se, osetiti snažnu potrebu...
ne da me menjaš da bih bio kao ti, nego da me ceniš, priznaš, podržiš i voliš...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ove reci su preporuka za bolju komunikaciju medju nama,da se bolje razumemo .
Svako ima pravo na sopstveno misljenje i shodno tome vlastiti pogled na svet..
Treba postovati to osnovno ljudsko pravo,pravo na "razlicitost".
.

Neka vam ovaj dan bude uspesan u komunikaciji sa ljudima sa kojima ce te danas biti u kontaktu.

Dobro vam jutro,individualci moji...

Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na Facebook Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na Google Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na My Yahoo! Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na Live Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na MySpace Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na Twitter Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na Digg Pošalji "Za uspesan pocetak dana..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lice (avatar)
    Dobro jutro i tebi.
  2. Arhimed 1 (avatar)
    Lejla evo samo nekih od mojih misli i promišljanja na takve i slične teme:
    - Ako mislš kako ja mislim, koliko god bilo ispravno, nisi u pravu, jer to nije tvoje mišljenje. Ako misliš drugačije, makar i pogrešno, u pravu si, jer imaš svoje mišljenje.
    - Tudjem mišljenju mogu se diviti, kritikovati ili osporavati ga, ali poistovetiti se sa njim i prihvatiti za svoje, ravno je idiotizmu.
    - Pamet je intelektualna svojina pojedinca koja se dobija rodjenjem, a stiču se način i pravci njenog korišćenja.
    - Nepoverenje stvara strah i nesigurnost, a poverenje nas izlaže opasnosti od povredjivanja.
    - Loši su prijatelji koji se lako vredjaju.
    - Prijatelj koji analizira vaše dobre i loše osobine i nije prijatelj.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Lice
    Dobro jutro i tebi.
    Kasnim sa dobrim jutrom,Face...dobra ti noc,draga.
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Lejla evo samo nekih od mojih misli i promišljanja na takve i slične teme:
    Divne su misli,Arhi...
    Ovakav komentar je ulepsao ovaj post..zahvaljujem ti !