Ogledalo

2rzbck1.jpg



Juče Cakana...
Danas Milena...
Sutra Brena...

'Ogledalce,ogledalce moje
na svetu reci najlepši ko je'
Jela si mnogo sarmu
red je da uđeš na farmu

To kaže ogledalce...
 
svetekrave.jpg


SVETE KRAVE

Dok svaka trpi svoje uže
I svaka svoj nož iznad glave
Samo su one izvan muže -
Nedodirljive, svete krave

Vrijeme je zlo i nesigurno
Mnoga će zauvijek iza brave
Krava iz opreza krave se kloni
Sigurne su jedino svete krave

Nikada ništa nisu dale
A svi se klanjaju, svi ih slave
Samo ih kolju gladne oči
Dok gradom gaze svete krave

A mi koje smo davale rogove i papke
I koje su vukli za rep i za vime
Nas će na panjeve i na kuke
Kao obične krave, anonimne

A mi koje smo smjerno vukle kola
I davale putem mlijeka i mesa
Nas već polako klanici vode
Dok svete krave dižu u nebesa

Arsen Dedic
 
tara_etno_selo.jpg


Kako bi fantasticno bilo ziveti negde ovde,daleko od civilizacije,bez struje,mobilnih,gde ti je prvi komsija na petom brdu...spavati u ledenoj sobi pod perjanim jorganom:think:
 
Poslednja izmena:
zeljena;bt87931:
tara_etno_selo.jpg


Kako bi fantasticno bilo ziveti negde ovde,daleko od civilizacije,bez struje,mobilnih,gde ti je prvi komsija na petom brdu...spavati u ledenoj sobi pod perjanim jorganom:think:

Željo dušo......nije to baš tako ugodno.....ne zamaraj se razmišljanjem o tome :mrgreen:
 
LJILJA MMM;bt87964:
Željo dušo......nije to baš tako ugodno.....ne zamaraj se razmišljanjem o tome :mrgreen:
Ljiljo,veruj mi da bih sad pristala da idem tamo...ja mastam o tako necemu...pa da li postoji vece zadovoljstvo od recimo paradajiza ubranog iz svoje baste...pa jajeta koje ti je kokoska snela jutros...da ne pricam o kajmaku,slaninici onoj domacoj...pa svo to divno voce...neprskano...pa ujutro cvrkut ptica...a uvece pesma zrikavaca...pa kad dodje prolece,sve ozeleni...a zimi te zatrpa...pravi sneg...ne ova prljavstina...bljak....
 
Jedino sto bi mi malo predstavljalo problem su insekti,znam kad odem u vikendicu...to su bre ko ptice,mutirali valjda...zamisli skakavca velicine moje sake:eek::eek::eek:
300px-Skakavac-zeleni.jpg

Ovako me gledaju...
buljomoljka.jpg
 
Poslednja izmena:
zeljena;bt87965:
Ljiljo,veruj mi da bih sad pristala da idem tamo...ja mastam o tako necemu...pa da li postoji vece zadovoljstvo od recimo paradajiza ubranog iz svoje baste...pa jajeta koje ti je kokoska snela jutros...da ne pricam o kajmaku,slaninici onoj domacoj...pa svo to divno voce...neprskano...pa ujutro cvrkut ptica...a uvece pesma zrikavaca...pa kad dodje prolece,sve ozeleni...a zimi te zatrpa...pravi sneg...ne ova prljavstina...bljak....

ma sve je to lepo.....i ja volim tako nešto, ali ne na vrškoj čuki......ima svega toga i u urbanijim sredinama.
 
I ja ne volim te bubetine......ali su neminovne.
Udaljismo se od teme......elem, ta Farma tamo na TV služi samo za prikazivanje ljudske gluposti, zavisti i zlobe učesnika. Ko reče da bi serijal bio mnogo bolji sa običnim ljudima, anonimusima.....i ja mislim tako. Obični ljudi bi se časkom prilagodili, čistili i prali za sobom tako da bi im rublje, sudje kao i medjusobna komukacija bili čistiji, normalniji i kulturniji. Onaj sa "brate" me časkom ubedi da promenim kanal :zcepanje:
 
LJILJA MMM;bt87972:
I ja ne volim te bubetine......ali su neminovne.
Udaljismo se od teme......elem, ta Farma tamo na TV služi samo za prikazivanje ljudske gluposti, zavisti i zlobe učesnika. Ko reče da bi serijal bio mnogo bolji sa običnim ljudima, anonimusima.....i ja mislim tako. Obični ljudi bi se časkom prilagodili, čistili i prali za sobom tako da bi im rublje, sudje kao i medjusobna komukacija bili čistiji, normalniji i kulturniji. Onaj sa "brate" me časkom ubedi da promenim kanal :zcepanje:
Pa ja sam to rekla...ma znas kako bi funkcionisalo sve...ko sat,a bilo bi i mnogo zanimljivije...
Hajde da sastavimo tim,mi odavde,hajde ko ce da se prijavi???Ti,ja....ajde dalje...
 
kako zeljena rece problem je u tome sto su njihovi privatni zivoti u istrom ovakvom haosu kao sto su i na farmi. Zao mi je sto zbog problema sa kompom nisam u mogucnosti da vise pisem o ovo temi
 
Eh, zaboravih.....onaj mali, kako se zove....što je u vezi sa Ćeranićkom...zapravo taj par.....ono je za duboooooku psihoanalizu
Nikada me nisu interesovali detalji iz tudjih života, posebno javnih ličnosti, nikada nisam čitala o tome u raznim časopisima.....nekako, oni su za mene javni i kao takve ih posmatram i slušam....oni su radnici u javnom sektoru i tako ih vidim. Ovi realni šoui su me šokirali....znam da su i oni ljudi kao i mi....zapravo su pokazali mnogo manje ljudskosti i elementarne kulture od bilo kog "običnog" čoveka.
Tigre.....kada se popraviš pridriži se :)
 
zeljena;bt87976:
Pa ja sam to rekla...ma znas kako bi funkcionisalo sve...ko sat,a bilo bi i mnogo zanimljivije...
Hajde da sastavimo tim,mi odavde,hajde ko ce da se prijavi???Ti,ja....ajde dalje...

Znala sam da je neka pametnica to izjavila :cmok2:
Pa kako misliš da se igramo Farme ovako virtuelno?....možda je bolje da ne znam :zcepanje:
 

Back
Top