Prica za dobro jutro... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Prica za dobro jutro...

Oceni ovaj blog
GDE DA STANU SIRENE ?

"Ono sto je dobro za jednog,ne mora biti i za drugog,to moze znaciti da ces ponekad morati da uradis
nesto sto ce u ocima drugih izgledati cudno". -
Ajlin Kedi

Igra se zvala Divovi, Carobnjaci i Patuljci.
U sali crkvene opstine ostao sam sam sa osamdesetoro dece izmedju sedam i deset godina, dok su njihovi roditelji obavljali predvidjene poslove.
Rasporedio sam svoje trupe po sali i objasnio pravila igre koja je iziskivala neke intelektualne reflekse,ali pravi cilj igre je da se digne velika graja i da klinci jure jedni druge sve dok ne dodje do takve zbrke da se vise ne zna ko je na cijoj strani ni ko je pobednik.

Organizovati gomilu euforicne decurlije,napraviti dva tri tima, objasniti pravila igre, postici koncenzus o identitetu grupe - sve to nije jednostavno,ali kako smo svi bili puni dobre volje, sve smo obavili i bili spremni da pocnemo.

Uzbudjenje je dostiglo kriticnu tacku.
Dreknuo sam "Morate sada da odlucite ko ce biti Div,Carobnjak li Patuljak!"

Dok su se grupe okupljale i uzbudjenim sapatom konsultovale, osetio sam kako me neko vuce za nogavicu.
Pored mene je stajalo jedna omanja devojcica koja je podigla pogled i zapitala me zabrinutim glasom:
"Gde da stanu Sirene?"
Gde da stanu Sirene?!
Duga pauza.
Veoma duga pauza.
"Gde da stanu sirene?" - pitam ja.
"Da!..Znate ja sam Sirena.."-kaze ona.
"Ne postoje Sirene"- tvrdim joj ja.
"Postoje..postoje..ja sam Sirena!"-sigurna je ona.

Odlucila je da ne pripada ni Divovima, ni Carobnjacima ni Patuljcima.
Ona, Sirena,trazila je svoju kategoriju i nije imala nameru da napusti igru i stane pored zida kao gubitnik.
Htela je da ucestvuje bez obzira na nepostojecu poziciju Sirena u igri,ne odustajuci od svog dostojanstva i identiteta.
Bila je uverena da postoji mesto za Sirene i da bi ja trebao da znam gde je.

Elem, gde li stoje Sirene?

Sve Sirene - svi oni koji se ne uklapaju u norme,svi oni koji su drugaciji i koji ne prihvataju da budu po nekom nacelu razvrstani.
Odgovorite na ovo pitanje i mozete na njemu da sagradite skolu,naciju ili ceo svet.
Sta sam joj tada odgovorio?
Tu i tamo dogodi mi se i da kazem nesto mudro.
"Sirena stoji bas ovde,pored Kralja mora!" (..da ,bas ovde pored Dvorske lude-mislio sam u sebi.)

Tako smo stajali,ona i ja,vrseci smotru trupa Carobnjaka,Divova i Patuljaka,dok su oni jurcali naokolo.

Uzgred,budi receno,tek da znate..nije tacno da ne postoje Sirene!
Ja licno poznajem bar jednu.
Drzao sam je za ruku...

ROBERT FALGAM

americki psiholog.

~~~~~~~~~~~~~

Ako se na pocetku ovog dana osecate poput Sirene,ne dajte se!...tek je jutro.
Preokremite igru u svoju korist,jer sve je stvar vaseg ubedjenja..
Dobro vam jutro !

Pošalji "Prica za dobro jutro..." na Facebook Pošalji "Prica za dobro jutro..." na Google Pošalji "Prica za dobro jutro..." na My Yahoo! Pošalji "Prica za dobro jutro..." na Live Pošalji "Prica za dobro jutro..." na MySpace Pošalji "Prica za dobro jutro..." na Twitter Pošalji "Prica za dobro jutro..." na Digg Pošalji "Prica za dobro jutro..." na del.icio.us

Ažurirano 05.05.2010. u 20:30, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mislioc (avatar)
    Dobro jutro
  2. mislioc (avatar)
  3. bleu soleil (avatar)
    Jedna od i meni omiljenih pričica za dobro jutro. :)
  4. Say it right (avatar)
    Bravo Lejla
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mislioc
    Dobro jutro
    Dobro vece,Misaoni...drago mi je da ti se prica dopala.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Aaah...Robbie Williams.."Feel"...lovely,Thinking man!
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio bleu soleil
    Jedna od i meni omiljenih pričica za dobro jutro.

Drago mi je,Plavi..i meni se vecina postova u tvom izboru dopada.
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio *~Say~*
    Bravo Lejla
    O,Say...bilo je i za ocekivati da ce ti se ova prica dopasti,malena velika moja!