DVIJE SJEMENKE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Re:evolucija

DVIJE SJEMENKE

Oceni ovaj blog
Dvije sjemenke ležale jedna do druge u plodnoj proljećnoj zemlji. Prva sjemenka kaže: “Želim narasti! Želim pustiti korijenje duboko u zemlju pod sobom i mladice kroz zemljinu koru iznad sebe… Želim razviti svoje nježne pupoljke da najavljuju dolazak proljeća… Želim osjećati toplinu sunca na licu i blagoslov jutarnje rose na svojim laticama»
I tako je ova sjemenka narasla.

Druga je sjemenka rekla: “Bojim se. Pustim li korijenje u zemlju pod sobom, ne znam šta će me dočekati u mraku. A probijem li se kroz tvrdu zemlju iznad sebe, mogu oštetiti svoje osjetljive mladice… Šta ako pustim svojim pupoljcima da se rastvore, a puž ih pokuša pojesti? Da se rascvjetam, dijete bi me možda iščupalo iz tla. Ne. Mnogo je bolje čekati dok ne bude sigurno.”
I tako je druga sjemenka čekala.

Kokoš koja je čeprkala po ranoproljetnoj zemlji tražeći hranu, pronašla je sjemenku što je čekala i odmah je pojela.

[I]One, koji odbijaju da rizikuju i da rastu…proguta život.[/I]

/preuzeto sa interneta/

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2009/04/biljka.jpg[/IMG]

Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na Facebook Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na Google Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na My Yahoo! Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na Live Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na MySpace Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na Twitter Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na Digg Pošalji "DVIJE SJEMENKE" na del.icio.us

Oznake: re:evolucija
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Obzirom da se nista ne dogadja bez znanja i volje Velikog Graditelja,moze se ovo prokomentarisati i u prenosnom znacenju:
    Bog voli hrabre i zato je uvek na njihovoj strani...