Beograd posle protesta

Uskoro svice jutro, a Beograd ce se po ko zna koji put probuditi silovan. Ni prvi, a, nazalost, ni poslednji.

Covek prosto ne zna za sta da se uhvati u ovom haosu. Da li na miran protest koji je ostao u senci nemirnog, (ali ne bas toliko nemirnog koliko zapadni mediji zele da nas ubede, kao da je nocas mal'ne izvrsena okupacija celog SAD-a nezapamcena u istoriji).

Nego, mene boli nesto drugo. Odavno nisam osetila takvu sramotu sto sam, ne Beogradjanka, ne Srpkinja, vec covek. Da gledas one klince koji jos nisu dobili prvu poluciju kako divljaju po ulicama... Tuga.

Nije toliko alarmantno so su ukrali gace i carape, vec pitanje- gde je bila murija?

Ne, stvarno, bez ulazenja u teorije zavere: a gde je bila murija?

A i zasto su ta deca tako zeljna rusenja? Ne kazem, bilo je gotivno propustiti skolu danas, ko jos ne voli proteste. Ali decko, da ti kazes da volis ovu zemlju a da rasturis pola prestonice. Nije samo Kosovo Srbija, i Beograd je Srbija.

PS-Za one koji nisu skontali, ne branim Amere/Hrvate/Siptare/Solanu/Vuco i ostale. Ne zaboravite, oni nikada nisu rekli da vole Srbiju, logicno je sto nam prave sranja.

Ali zasto sranja prave i oni koji tvrde da vole ovu zemlju?
 
Skroz se slazem sa tobobom a sto je najtragicnije sutra ce ti isti klinci na ulice i komentarisace kako neko to moze da uradi...Shta ocekivati od ove zemlje ako sutra ti isti klinc i treba da vode drzavu, blago receno naje..li smo. :-( A milicija pa to je vec dobro poznato da oni samo znaju da naplate kazne sirotinji a kad je frka onda uvek malo kasne kao u nekom filmu gde se pljackasi izvuku u poslednji chas. :evil:
 
Niej toliko poenta ni u razbijanju Boegrada (mada svi znamo ko ce to da plati), vec u ideji. Da su Siptari dosli i porazbijali, pa da se kaze, mrze nas, eto, uradili su to. Nego ljudi koji tvrde da bi umrli za ovu zemlju.

U stvari, da li smo mi 100% sigurni da to nisu bili neki nasi neprijatelji? Sjajnu su reklamu odradili, ala su opravili, svaka imc ast!
 
Да није неком овде можда жао Америчке или усташке амбасаде?

Можда локали београдских буржуја по центру БГ-а?

За ломљење жардињера, семафора и сличних објеката се слажем...
 
ponovo su nam razbili grad (
Uvek Beograd mora da strada! I to od rulje koja je dosla ne znam ni ja iz kojih selendri, da lomi nama ono sto u zivotu nisu ni videli. Sto ne ruse svoje?
autor: curly hair

hhe Sta ti pricas,pa 95 posto od onih lopova i razbijaca butika sinoc su mladi Beogradski delikventi 16-20 godina.Za ambasade i mogu da nadjem opravdanje ali butici i patike..tuzno njih 500 je pljunulo u lice celoj Srbiji
 
Uvek Beograd mora da strada! I to od rulje koja je dosla ne znam ni ja iz kojih selendri, da lomi nama ono sto u zivotu nisu ni videli. Sto ne ruse svoje?
Nešto čisto sumnjam da su ljudi iz unutrašnjosti doneli sa sobom metalne šipke i kamenice.
Očigledno ne poznaješ seljake. Oni ako su prosti nikada nisu toliko hrabri i nepristojni i bahati u tom smeru da pale i lome.

Да није неком овде можда жао Америчке или усташке амбасаде?
Meni je žao i to iz razloga što ću ja, a i tvoji roditelji, morati da plaćamo bahatost kojekakvih manijaka. (S obzirom na to da imaš 20 godina bolje da pitaš mamu i tatu šta je to porez!)
 
Meni je žao i to iz razloga što ću ja, a i tvoji roditelji, morati da plaćamo bahatost kojekakvih manijaka. (S obzirom na to da imaš 20 godina bolje da pitaš mamu i tatu šta je to porez!)

Ма је ли? Значи да ово синоћ није разбијено, порез се не би убирао? Надасве интересантно... :)

Posmatram ovih dana kako ljudima u Srbistanu funkcionishu mozgovi... Ova zemlja je kao neki maligni Diznilend.

Знаш како... ако ти се не свиђа, увек си слободан да се селиш... ;)
 
Ne mislim ja na seljake sa njiva, oni nisu toliko besposleni i zaludni da zapucavaju za Beograd. Imaju oni o cemu da brinu i kod svoje kuce. Mislim na seljacine kao karakternu osobinu koje su nas napali sa svih strana i na svim poljima.
Narodnjaci su preuzeli stvar,
znaju sistem i stvaraju dar-mar.
Rasturaju po pitanju tiraza,
sve veca je blamaza biti neko od nas.

Narodnjaci su ukrali moj bend,
narodnjaci su federalni trend
a mi smo gurnuti u ilegalu,
na kom tajnom kanalu naci bazu i spas?

O narodnjaci,
sve vam je u saci al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

Narodnjaci na kljucnim mestima.
Narodnjaci u glavnim vestima.
Na dzinovskim plakatima u boji,
kud koji mili moji, da vam ne cujem glas.

Narodnjaci sa nasim curama.
Narodnjaci u svim strukturama.
Od udruzenog rada pa do sporta,
narodnjak ante portas, njihov dolazi cas!

O narodnjaci...

Nemaju njive te perspektive, armiran beton zove nas sad.
A snovi lebde izmedju negde na relaciji selo - grad.
Nastupa era amatera, iz svoje koze moze se sad.
Rapidno stasa hibridna klasa na pola puta selo - grad.

Narodnjaci...


jel znate koje je godine ovo bilo?!?!?!? I i dalje je isto!!!
 
Naravno da su u BG-u !!! Svi su dosli u Beograd, da uspeju, da se probiju, proguraju, ispune svoje jadne tinejdzerske snove iz doba kad su cekali ekskurziju da bi videli Beograd.

Овим коментаром си испала много јаднија него сви народњаци и сељачине које си попљувала.Нико не може да бира где ће да се роди,а за то што је у нашој земљи систем да можеш да успеш само ако си у Београду,и то што се само тамо улаже капитал није до њих,нису они криви због тога.Иду људи трбухом за крухом.У Србији постоји држава у држави а то је Београд,наравно не оптужујем београђане јер они немају ништа стим,већ само констатујем да је тако.Отишли смо далеко од теме,а поента је да ти нису "сељаци "ломили град него твоји београдски клинци.Глупо је да те ја из Ниша обавештавам о томе ко је ломио Београд,али видим да си неупућена.
 
E dete, dete!
Da odeš lepo i da pitaš mamu i tatu ko će sve to da plati!

Важи, питаћу ти маму ;)

Naravno da su u BG-u !!! Svi su dosli u Beograd, da uspeju, da se probiju, proguraju, ispune svoje jadne tinejdzerske snove iz doba kad su cekali ekskurziju da bi videli Beograd.

У разлоге не улазим, само дајем констатацију... ;)

ah, stara "argumentacija"...

Nisam te pitao za savet. A to shta cu ja uraditi ne menja chinjenicu da je Srbistan syeban po svim stavkama.

Ово је понајмање аргумент... а за савет ниси питао, али си га добио... чисто да не будеш толики лицемер ;)

"Србистан" јесте сјебан у сваком случају, то је и више него очигледно, јер да није ово се не би дешавало што се дешава... али то и даље ама баш ни мало не мења чињеницу о власништву локала у центру Београда... ;)
 

Back
Top