PROMIJENI STRATEGIJU - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Re:evolucija

PROMIJENI STRATEGIJU

Oceni ovaj blog
Neki slijepi čovjek sjedio je na stepenicima jedne zgrade, sa šeširom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome
je pisalo:
“Slijep sam, molim vas pružite mi pomoć.”

Jedan slučajni prolaznik, igrom prilika stručnjak za reklamu, koji je tuda prolazio, zaustavio se zapažajući da je u šeširu bilo prisutno samo nekoliko metalnih novčića.

Savio se da bi mu pružio novac i bez pitanja za dozvolu, uzeo je karton, okrenuo ga ispisavši novi natpis.
U toku popodneva slučajni prolaznik se vratio do slijepog čovjeka i ugledao da je šešir pun novčića i novčanica.

Prepoznavši ga po koracima, slijepi prosjak ga je upitao da nije on nešto napisao na kartonu i šta je napisao.
Prolaznik mu je odgovoro:

“Nisam napisao neistinu – samo sam napisao tvoju poruku na drugačiji način”, nasmiješi se i izgubi u gužvi.

I tako slijepi čovjek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:

“Danas je proljeće … a ja ga ne mogu vidjeti”.

[I]Promijeni strategiju kada se oko tebe sve naopako kreće i vidjećeš da će stvari krenuti na bolje.[/I]

/preuzeto sa interneta/

[IMG]http://www.thedailygreen.com/cm/thedailygreen/images/qJ/spring2008-dogwoods-lg.jpg[/IMG]

Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na Facebook Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na Google Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na My Yahoo! Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na Live Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na MySpace Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na Twitter Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na Digg Pošalji "PROMIJENI STRATEGIJU" na del.icio.us

Oznake: re:evolucija
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari