KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Re:evolucija

KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE

Oceni ovaj blog
Nedostajao mu je jedan komadić, i to ga je činilo nesrećnim. I tako, krenu on u potragu za komadićem koji mu je nedostajao. I dok se kotrljao putem, pjevušio je pjesmicu:

“Tragam za komadićem koji mi nedostaje, Da, tragam za dijelom koji mi nedostaje. Oho-ho, aha-ha, kotrljam se svijetom bijelim U potrazi za komadićem koji mi nedostaje!”

Ponekad mu je bilo pretoplo na suncu… A onda, opet, pljusnula bi svježa kišica. Ponekad bi baš bilo hladno kada bi snijeg sve zasuo, ali bi se sunce opet javilo i ponovo ga zagrijalo. Bez nedostajućeg komadića nije se moglo brzo kotrljati, te bi povremeno zastalo, da poneku riječ prozbori sa crvićem…

Ponekad bi, opet, zastalo da pomiriše cvjetak…

Desilo bi se, s vremena na vrijeme, i da pretekne poneku bubicu a ponekad bi, bogme, i neka bubica njega pretekla! Ali, ponajljepše bi bilo kada bi na njega sletio leptirić! Zabrodio je, čak, i preko okeana…

“Za komadićem tragam što mi fali, Preko brda, dolina i mora plava, Nek’ korak mi bude prav i bistra glava, Jer tragam za komadićem koji mi fali!”

Pa kroz močvare i divlje šume, uz planine i niz planine. A onda jednog dana, gle!

“Nađoh svoj nedostajući komadić”, oglasi se ono. “nađoh, napokon, komadić koji mi fali Poslije koraka čvrstog i glave bistre Nađoh svoj…”

“Čekni, malo”, prekide ga komadić.

“Uprkos tvom koraku pravom i bistroj glavi… Ja nisam, znaš, tvoj nedostajući komadić. Ja nisam ničiji nedostajući komadić. Ja sam ti, brale, svoj sopstveni komadić! I čak i da jesam nečiji nedostajući komadić tvoj sigurno nisam!”

“Oh”, dođe žalostiv odgovor, “oprosti mi što sam ti bio na smetnji”.

I nastavi da se kotrlja dalje. Naiđe, potom, na još jedan komadić ali je ovaj, očito, bio premalen. Sljedeći je, opet, bio prevelik. Onaj na kojeg naiđe potom imao je odveć oštar vrh, a naredni, opet, bio je ćoškast! Potom mu se učinilo da je naišao na savršen komadić ali se ni on nije potpuno uklapao te ga, na daljem putu, neprimjetno izgubi. Zatim naide na komadić koji se savršeno uklapao… Ali, pošto je bio pretvrd, na kraju se sav izlomio na sitnu parčad. I tako nastavi sa kotrljanjem. Doživljavajući svakovrsne pustolovine zapadajući u svakojake jame i lupajući glavom o tvrde, kamene zidove. I napokon, susrete se sa komadićem koji je, kako se činilo, bio po pravoj mjeri.

“Zdravo!” oslovi ga ono.

“Zdravo!” odvrati komadić.

“Da li si ti, možda, komadić koji nekome nedostaje?”

“Ne, nisam, bar koliko mi je znano”.

“Pa, možda onda želiš da budeš svoj sopstveni komadić?”

“Mogu biti nečiji komadić, a opet ostati svoj”.

“Možda, ipak, ne bih želio da budeš moj komadić?”

“Možda i bih”.

“Možda, ipak, ne odgovaramo jedno drugom…”

“Pa…”

“Mmmmmmmm?”

“Mmmmmmmm!”

Uklapa se! Savršeno se uklapa! Najzad! Najzad!

I nastavi da se kotrlja dalje, ali sada, posve zaokruženo, kotrljalo se brzo i sve brže. Da, kotrljalo se brže nego ikad ranije! Toliko brzo da, čak, ne stiže da porazgovara sa crvom. Ne zastade ni cvetak da pomiriše. Kotrljalo se tako brzo da ni leptir ne ugrabi priliku da ne njega sleti! I sada je, najzad, moglo da zapeva svoju pjesmicu, da, napokon ju je moglo zapjevati:

“Ah, pronašao sam komadić koji mi je nedostajao!”

I ono stade pjevati…

“Tra-la-lagam za klomadićem koji mi fa-ali, Glave bistre i koraka pravog Da, tra-la-lagam za komadićem koji mi fa-ali… Uf, uf!”

Oh, jadan ja, sada kada sam najzad potpuno zaokružen ne mogu više da pjevam!

“Aha”, dosjeti se on napokon,

“Znači, U TOME je stvar!”

I trenutak potom prestade da se kotrlja. i nježno položi pristajuci komadić na tle i lagano se otkotrlja dalje. I dok se kotrljalo dalje, ono tiho zapjevuši:

“Ah, tragam za komadićem koji mi nedostaje, Da, tragam za komadićem koji mi nedostaje. Oho-ho, aha-ha, kotrljam se svijetom bijelim U potrazi za komadićem koji mi nedostaje!”

[I]Sreća nije cilj. Sreća je put do cilja.[/I]

/preuzeto sa interneta/

[url]http://www.inter-caffe.com/majra/komadic-koji-nedostaje/[/url]

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2010/01/puz.jpg[/IMG]

Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na Facebook Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na Google Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na My Yahoo! Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na Live Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na MySpace Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na Twitter Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na Digg Pošalji "KOMADIĆ KOJI NEDOSTAJE" na del.icio.us

Ažurirano 29.04.2010. u 03:46, autor: bleu soleil

Oznake: re:evolucija
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. vinAda (avatar)
    Tek kompletan covek moze sebi da zadaje ciljeve i u ostvarivanju ,ne trazenju, oseti srecu. Nekompletan ima samo jedan cilj da se kompletira. Dobra poruka sa losim primerom je najbolji dokaz kako i gde pada demagogija. Narocito kad je i prica tudja i sa drugom porukom iliti sakacenje tudjih ideja je uvek sakato.
    Ažurirano 29.04.2010. u 03:43, autor: vinAda
  2. bleu soleil (avatar)
    Držaću se svoje reči u prethodnom odgovoru tvojim zluradostima. Dakle, copy-paste, posebno za tebe:

[B]MUDRE MISLI - O GLUPOSTI I PREDRASUDAMA[/B]

Lakše je razbiti atom nego predrasudu.
    Ajnštajn

Ako glupost preživi, možemo reći da je preglupa da umre.
    Anoniman

Samo su dvije stvari na svijetu
    beskonačne – svemir i ljudska glupost,
    mada za svemir i nisam baš siguran.
    Ajnštajn

Glupost je nesumnjivo u osnovi svakog poroka i zločina.
    Jovan Dučić

Beskrajna je povorka budala.
    Petrarka

Glupost je najneobičnija od svih
    bolesti – od nje ne pati bolesnik,
    nego oni oko njega.
    Žak Prever

Čovek postaje pametniji više od tuđih gluposti, nego od svoje pameti.
    Dode

Genijalnost ima svoje limite, dok glupost nema taj hendikep.
    Elbert Habard

Najgluplji ljudi koje ja znam su oni koji sve znaju.
    Malkolm Forbs

Mudar čovjek priča zato što ima nešto da kaže, budala priča zato što mora nešto da kaže. Platon

Glupog čovjeka je nemoguće poraziti argumentima.
    Vilijem Makadu

Predrasude su jedan od najuočljivijih oblika gluposti.
    P. Tabori

Čovjek može istovremeno biti i iskren i glup.
    Čarls Ketering

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore.
    Anoniman

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2009/06/kornjaca.jpg[/IMG] :bye:
  3. vinAda (avatar)
    Ima jos jedna, mudrost, glup uvek kopira zato i jeste glup.
    Ažurirano 29.04.2010. u 04:11, autor: vinAda
  4. bleu soleil (avatar)
    [B]MRŽNJA[/B]

Ja samog sebe držim za nesposobnog da mrzim bilo koje živo biće na zemlji. Na dugom putu discipline molitve prestao sam prije više od četrdeset godina da mrzim bilo koga. Ja znam da je to veliki zahtjev, ipak ga se pridržavam sa humanošću.
    Mahatma Gandi

Nema te mržnje koja je tako odvratna kao ljubav u stadijumu raspadanja.
    Svetislav Basara

U mržnji je strah.
    Niče

Mržnja je sa intelektualnog stajališta, vječita negacija, a posmatrana sa gledišta osjećanja, mržnja je oblik atrofije koji ubija sve osim same sebe.
    Ovidije

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom. Ako mrziš nekoga, ti ustvari mrziš nešto u toj osobi što je dio tebe samoga. Ono što nije dio nas ne može nas ni na koji način ni uznemiriti.
    Herman Hese

U zemlji mržnje najviše mrze onoga ko ne umije da mrzi.
    Ivo Andrić

Mržnja je pogrešno usmjerena ljubav.
    Autor nepoznat

Kada mrzim, oduzimam sebi nešto; kada volim, postajem bogatiji za ono što volim. Praštanje je ponovno nalaženje otuđene svojine – mržnja produženo samoubistvo.
    Fridrih Šiler

Strogost rađa strah, ali grubost rađa mržnju
    Frensis Bejkon

Mrak ne može otjerati mrak; samo svjetlo to može. Mržnja ne može otjerati mržnju; samo ljubav to može.
    Martin Luter King

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2009/10/hatred.gif[/IMG]
  5. vinAda (avatar)
    Mrznja je osecaj koji ne zelimo da priznamo i lakse ga je pripisati onima koje mrzimo,tako da imamo opravdanje sto mrzimo.
    Ažurirano 29.04.2010. u 04:22, autor: vinAda
  6. bleu soleil (avatar)
    [QUOTE=vinAda;bt87052]Mrznja je osecaj koji ne zelimo da priznamo i lakse ga je pripisati onima koje mrzimo,tako da imamo opravdanje sto mrzimo.:whistling::mazi:[/QUOTE]

Tako je. Prvo lice množine te spasilo od još jednog copy-paste pokopavanja.

[I]Volim i ja vas![/I] :heart: