MOJIM PRIJATELJIMA

mail
mail


Uvjeravamo sami sebe da će život biti bolji kad se vjenčamo, dobijemo bebu, a zatim drugu bebu. Onda smo isfrustrirani zato što djeca nisu dovoljno velika i bit ćemo zadovoljniji kada narastu. Nakon toga, isfrustrirani smo zato što imamo posla s pubertetlijama.
Sigurno ćemo biti sretniji kada izađu iz tog razdoblja.
Govorimo sebi da će nam život biti potpun kad naš supružnik dođe pameti, kada kupimo ljepši auto, kad budemo u mogućnosti da odemo na lijepo putovanje, ili kada odemo u penziju.
Prava je istina da ne postoji bolji trenutak za sreću od ovog trenutka.
Ako ne sada, kada?
Tvoj će život uvijek biti ispunjen teškoćama.
mail



Najbolje je da to priznaš sebi i odlučiš da svejedno budeš sretan.
Sreća je pravi put. Zato, čuvaj svaki trenutak koji imaš, i čuvaj ga još više zato što si ga podijelio s nekim posebnim, dovoljno posebnim da bi provodio vrijeme s njim... i zapamti da vrijeme nikoga ne čeka!!!


Zato, prestani čekati ...

Da otplatiš auto.
Da kupiš novu kuću ili auto.
Da ti djeca odu od kuće.
Da se vratiš na fakultet.
Da završiš fakultet .
Da izgubiš 10 kg.
Da dobiješ 10 kg.
Da se oženiš (udaš).
Da se razvedeš.
Da dobiješ decu.
Da odeš u penziju .
Da dođe ljeto.
Da dođe proljeće.
Da dođe zima.
Da dođe jesen.
Da umreš.




Nema boljeg trenutka za sreću od ovog. Sreća je put, a ne cilj!

Zato ......
radi kao da ti ne treba novac,
voli kao da nikada nisi bio povrijeđen,
i pleši kao da te nitko ne gleda ...

mail

˝Život je škola. Svaka osoba i svako iskustvo donose nam pouku koja nam je u tom trenutku našeg života najpotrebnija. Mi možemo shvatiti taj čin prirode ili ga zanemariti, te nastaviti ponavljati pogreške iz prošlosti sve dok bol ne postane toliko jaka da smo prisiljeni na promjenu˝
 
Da,sitina je sve to.Samo,ljudi su navikli da vecito nesto kukaju i zaboravili su da budu srecni.Sa nesrecom i tugom nemaju sta da izgube,ako se dotaknu srece bice jos vise povredjeni...Iz tog razloga se sve vise ususkavaju u siguricu,kolotecinu i to je to.Inace,blog ti je divan. Mene je malo trgao text.Nadam se da ce i druge...:klap:
 
reci..reci...ZASTO i ne delamo?M?
da li nas mrrrrzi? Pa je lakshe nekoga probosti strelom..no zagrliti i podariti osmeh i poljubac?
ZAsto smo licemerni, egoisti...sujetni..looooshi???
ZAr nije lepsha emocija koja opusta...veseli..no samo zlo...zlo..
necemo se druziti..jer MI to tako zelimo...necemo popustati..jer KO su oni tamo?..necemo prashtati...jer MI to ne radimo..itd..

da ne budu samo slova koja sklapaju trivijalu jutros...
VOLIM VAS LJUDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DAjte sansu lepoti da vas osvoji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikada se ne gubi..pa i kada to pomislimo...UVEK..U V E K !!! smo na dobitku., jer nesto naucimo....ZNANJE pobedjuje.

1272051450_183557-melisenta.jpg
 

Back
Top