KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Re:evolucija

KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV

Oceni ovaj blog
Grupi djece u uzrastu od 4-8 godina postavljeno je pitanje: “Šta je ljubav?”
Njihovi odgovori bili su dublji i širi nego što je to iko mogao očekivati. I evo šta nam djeca kažu:

“Kad vas neko iskreno voli onda taj neko izgovara vaše ime sasvim drugačije. Vi znate da je vaše ime sigurno u njenim ustima.“ – 4 godine

“Ljubav je kada se djevojka naparfemiše, a momak stavi na lice kolonjsku vodu i oni onda izađu i mirišu jedno drugo” – 5 godina

“Ljubav je kada izađete sa nekim da jedete pomfrit i date mu većinu svog pomfrita i ne očekujete ništa zauzvrat.” – 6 godina

“Ljubav je ono što vas tjera da se smijete čak i kad ste umorni” – 4 godine

“Ljubav je kad moja mama skuva kafu za mog tatu i onda ona prva proba tu kafu da se uvjeri da je kafa lijepog ukusa” – 7 godina

“Dok sam recitovala pjesmu na bini, bila sam jako uplašena. Gledala sam u ljude koji su me gledali i među njima vidjela moga oca koji se smijao i mahao mi. On je bio jedini koji je to radio. I više nisam bila uplašena. “ – 8 godina

“Ljubav je kad me moja mama ljubi više nego iko. Vi to ne možete vidjeti, ali ona me ljubi najviše od svih kad ja spavam” – 6 godina

“Ljubav je kada moja mama da mome tati najbolji dio pečenog pileta” – 5 godina

“Ljubav je kada vam vaše kuče liže lice, iako ste ga cijeli dan ostavili samog.” – 4 godine

“Kada volite nekoga vaše trepavice idu gore pa dole i mnogo zvijezda izlazi iz vas.” – 7 godina

“Vi stvarno ne trebate govoriti ‘volim te’ osim ako to baš stvarno ne mislite. Ali ako to već mislite, onda to trebate reći puno puta, jer inače ljudi zaboravljaju.” – 8 godina.

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2010/02/Djeca.jpg[/IMG]

Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na Facebook Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na Google Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na My Yahoo! Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na Live Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na MySpace Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na Twitter Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na Digg Pošalji "KAKO DJECA DEFINIŠU LJUBAV" na del.icio.us

Oznake: re:evolucija
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 222551 (avatar)
    Jao bre,sto je ovo divno....prelijepo.....:)