Welcome

Zaista cesto zalim sto nemam slikarski talenat jer ljepotu nedodirljivog rijeci samo mogu da ostete, a slikarstvo je umjetnost koja ima tu srecu da moze da odcuti. Nazalost, cetkica u mojim rukama stvara samo skrabotine, a cak i rijeci, koje su mi jedino oruzje i orudje, vrlo rijetko hoce da me poslusaju. Cim izadju iz glave postanu nesto drugo i ne daju mi da sliku sacuvam i opet uzivam u njoj kad pozelim.

Welocome vas doceka kad ulazite u moju kucu. A koliko puta se ne obradujem gostima jer mi je haos u stanu ili zato sto nemam nista pogodno za pocastiti. :roll:

Kupila sam skoro policu za knjige, naredjala sve koje su mogle stati i danima je s ponosom pogledam, ko zna koliko puta dnevno. Jos samo jedna mi treba! Napravila sam plan, ali realizacija ce morati pricekati da kriza prodje.

Dagi je kupio kompjuter, ne znam koliko piksela, ne znam koja rezolucija, ne znam koja konfiguracija i glanca ga redovno, kao kucnog ljubimca. Jos da kupi Sony 3 i smirice se, kaze.:dash:

Nervozni i uzurbani smo izletjeli iz kuce, ostavili haos za sobom, utrcali u skupo auto koje trosi vise nego sto nam je trenutno podnosljivo, a onda morali usporiti da bi pustili njih da prodju,

Welcome, leprsa na otiracu za noge prikacenom na zadnjem dijelu njihovog kabrija, ofarbanom juce ili mozda bas jutros, u crveno-bijelo! Garderoba nabacana na gomilu, limarija uredno naslozena, sve sija, a privezak ponosno okacen bocno, samo jedan, da bi bilo sa stilom. Daske su nove, a konj u odlicnom stanju. Ne zure jer im je nemoguce zakasniti, cerga i buvljak nisu zahtjevni. Zapalili su po cigaretu, nije im zagusljivo, i odvezose se nekud beskrajno ponosni, beskrajno srecni, beskrajno slobodni i spokojni.
Welcome, slijepci, welcome.
 
Šta reći !
Sve je veliko nebitno, ako nemaš ono malo bitno.

Postoji još jedna izreka koja mi sada pada na pamet.
" U tuđim očima svačija sreća je veća od sopstvene, a tuga manja."
Pojma nemam ko je ovo rekao, al možda čak i ja nekada davno. Ko bi ga znao?
Budi jaka i neka te Bog čuva na tvom putu.
 
Kada ti zasmeta po nekad to gizdavo, prenatpano i prenaglašeno....to samo govori da vidiš a ne da samo držiš podignute kapke. Samo ti nastavi da gledaš sa ponosom u svoju policu sa knjigama a dragi da glanca kompjuter.....i ne nerviraj se oko nebitnih stvari i nebitnih ljudi :zag::zag::zag:
 

Back
Top