osecaj

ne znam da li ste bilo kada prisustvovali nekom dogadjaju koji je mobilisao ceo narod, ali lepom dogadjaju, ne izazvanom nekom tragedijom ili sl. mogu vam samo reci da se to ne da opisati. dok sam kuci, malo sam "hladniji" i nekako vise razmisljam o nekom "bitnijem" kasnijem egzistencijalnom momentu, mislim na narod a ne na pojedinca, ali kada se izadjete vani, kada vidite sav taj narod, bez obzira da li ima pet ili sedamdest i pet g. kako se raduje, peva, place, vristi, igra, onda se jednostavno taj osecaj opsteg raspolozenja prenosi i na vas i u tom momentu nista nije bitno osim tog trenutka. osecate se da pripadate nekom trenutku koji se vise nikada nece ponoviti, da i vi ma kako bili mozda nebitni stvarate nesto, samim tim sto ste tu u tom trenutku, da cete to moci sa ponosom pricati nekom pokoljenju koje to nije dozivelo. mozda bas i ne mogu napisati sve sto osecam, mislim na tu atmosferu koja se dozivljava vani, ali je sam osecaj nemerljiv. mozda kasnije dodam jos nesto, u ovom momentu toliko od mene u vezi opste atmosfere narodnog slavlja. nadam se da shvatate da zelim da komentarisem sam osecaj a ne i politiku i razlog istog.
 
super su situacije kad se svi raduju. SVI. i oni koji su na ulicama i oni koji su kod kuće i oni koji su daleko od kuće.
biće valjda i takvih situacija.

j. te sa koliko velikim očima gledam u tu evropu
 
: Снага Воље@
delimicno, ali ja sam bio na ulici i onog 17, koji broj a??? ali kada sam video kakve emocije vladaju, lepo ostavio gomilu i otisao kuci. znaci ipak biras koje emocije primas a koje ne. a ove su bile... radost, radost, radost, iskazivana na razne nacine
 
bas mi drago sto konacno raskidamo,da smo bili pametniji zavrsilo bi se jos 99 ali nema nista dok nas sve ne izjebu amerikanci.
samo zastava vam je krs,ali bas : )
 
: Снага Воље@
pa sam taj osecaj da pripadas "gomili" koja menja istoriju, kada stotine hiljada ljudi stremi ka istom cilju a ti si jedan od njih. znaci taj osecaj
 
ovo sto se desilo je katastrofa...
ako ima iceg dobrog u tome jeste da konacno znamo na cemu smo, nema vise varki i lazi...
a i sipci ce videti da nema promena u standardu i ekonomiji, da cemo im spreciti da udju u bilo koju organizaciju u svetu, i da im tek sad predstoji suocavanje sa problemima...debelo ce se razocarati....
a inace zastava je smesnija od bosanske...
 
заиграће мечка..., ничија није до зоре...,ко се последњи...без мотике нема...,ко другоме јаму...,лако је туђим кцем глогиње...,пробудиће марка шарац па ће...
 
Naravno da nikad više nećeš doživeti to kolektivno proseravanje jer nećete imati razloga. I naravno da ti je to prvi put u životu. Šta si očekivao od tolike zaostalosti, čemu vi da se radujete jadni? Sportskim uspesima? BWHAHA
Imali ste blagonaklonost Amerike ali neće ni oni moći dugo da se bave vama, imaće pregršt svojih problema. Ajd, da Bog, da vam bilo ono što zaslužujete.
 
Sto se mene tice, iskreno mi je zao sto ste se odvojili...
Osecaj koji si opisao, potpuno sam razumela. Konstatujem
situaciju pitanjem, koji se narod ne bi obradovao toliko, a isto tako
koji narod ne bi iskoristio ponudjen (mu) istorijski trenutak?
 
razuljivo je sto se radujete,to je ono sto ste cekali cetristo godina,prisecate se svega sto ste radili da bi ostvarili svoje ciljeve,sad mislite da je tome kraj...vreme ce pokazati sve,ti dobro znas kako Kosovo stoji sa privredom i proizvodnjom...
 
Ako su gomili namere ispravne, mozda je i neko zadovoljstvo
ucestvovati, mogu da zamislim. Kao ratnici koji se mlate za svoju
domovinu. Kao na Gospodar Prstenova. ;)

Adem_ks, cudno si ovo izjavio, pokazao si svoje emocije nama. Lepo.
 
@@@:razuljivo je sto se radujete,to je ono sto ste cekali cetristo godina,prisecate se svega sto ste radili da bi ostvarili svoje ciljeve,sad mislite da je tome kraj...vreme ce pokazati sve,ti dobro znas kako Kosovo stoji sa privredom i proizvodnjom...

Mislila sam da su po tom pitanju, sve balkanske zemlje tu negde na istom nivou
 
Mislila sam da su po tom pitanju, sve balkanske zemlje tu negde na istom nivou

Pogresno si mislila,ovo je doba tranzicije nasa privreda je rasprodata ali postoji,verovatno nisi upznata sa cinjenicom da na Kosovu postoji jedino sverc,i trgovina,u svakom ostalom smislu oni su zakrzljali
 

Back
Top