osecaj

ne znam da li ste bilo kada prisustvovali nekom dogadjaju koji je mobilisao ceo narod, ali lepom dogadjaju, ne izazvanom nekom tragedijom ili sl. mogu vam samo reci da se to ne da opisati. dok sam kuci, malo sam "hladniji" i nekako vise razmisljam o nekom "bitnijem" kasnijem egzistencijalnom momentu, mislim na narod a ne na pojedinca, ali kada se izadjete vani, kada vidite sav taj narod, bez obzira da li ima pet ili sedamdest i pet g. kako se raduje, peva, place, vristi, igra, onda se jednostavno taj osecaj opsteg raspolozenja prenosi i na vas i u tom momentu nista nije bitno osim tog trenutka. osecate se da pripadate nekom trenutku koji se vise nikada nece ponoviti, da i vi ma kako bili mozda nebitni stvarate nesto, samim tim sto ste tu u tom trenutku, da cete to moci sa ponosom pricati nekom pokoljenju koje to nije dozivelo. mozda bas i ne mogu napisati sve sto osecam, mislim na tu atmosferu koja se dozivljava vani, ali je sam osecaj nemerljiv. mozda kasnije dodam jos nesto, u ovom momentu toliko od mene u vezi opste atmosfere narodnog slavlja. nadam se da shvatate da zelim da komentarisem sam osecaj a ne i politiku i razlog istog.
 
Pa i treba sve da se privatizuje!
Zivim u Srbiji, pa znam da i u njoj postoji sverc, nema drzave u kojoj nema sverca... Ja sam samo konstatovala da Srbija nema proizvodnju, a cim zemlja ne proizvodi, zna se u kom je stanju.
 
: Glupachica
Pogresno si mislila,ovo je doba tranzicije nasa privreda je rasprodata ali postoji,verovatno nisi upznata sa cinjenicom da na Kosovu postoji jedino sverc,i trgovina,u svakom ostalom smislu oni su zakrzljali

da bi te iko ozbiljnije shavatio, prvo promeni nick, posle ce mozda neko pokusati da te demantuje, ovako ja licno ne vidim razloga za bilo kakav demanti tvojih "tvrdnji".
 
Ona je Pametnica, samo treba to prepoznati u njoj. :)

Nije najveća budala onaj koji ne zna čitati, nego onaj koji misli da je sve što pročita istina.

Ovo nije uopste istina. Da je obrnuto, bilo mozda bi istina.
Ja verujem vecinu sto procitam, a ne predstavlja mi nikakav problem.
 
Almsiv
Ovo nije uopste istina. Da je obrnuto, bilo mozda bi istina.
Ja verujem vecinu sto procitam, a ne predstavlja mi nikakav problem
.

posto si napisao "vecina" necu ti protivreciti, ali u mom potpisu stoji "sve", mislim da se razumemo, i da je ta tvrdnja ipak tacna. ali to vredi samo za one koji se sami prepoznaju u tome.
 
S obzirom na to, 'ovaj textic' sam 'procitao' znaci ako verujem u njega
sam lakoveran, a ako ne onda protivrecim samom sebi. Ma nije
vazo, to sam tako usput ubacio. Imam razumevanje, samo se cesto
recima sukobljavam ovde o logikama, verovanjima, pa sam vec
sit skepticizma, i mislim- daj ljudi verujte, sta je lose u tome da se veruje.. ;)
 
da bi te iko ozbiljnije shavatio, prvo promeni nick, posle ce mozda neko pokusati da te demantuje, ovako ja licno ne vidim razloga za bilo kakav demanti tvojih "tvrdnji".
@adem necu promeniti nick...koliko si zreo dokazuje to sto sudis o ljudima po nicku a ne po njihovim postovima,ipak mislim da razlog tvog cutanja nije moj nick vec to sto i sam znas da je to sto sam napisala istina:p
 
Zivim u Srbiji, pa znam da i u njoj postoji sverc, nema drzave u kojoj nema sverca... Ja sam samo konstatovala da Srbija nema proizvodnju, a cim zemlja ne proizvodi, zna se u kom je stanju.

Ma daj molim te! Uporedjujes Srbiju sa Kosovom!!! Ne znas o cemu govoris.Necu se ni truditi da ti objasnjavam,jednostavno zbog toga sto i sama znas koliko je besmisleno ovo sto si napisala,ako zaista ne znas zao mi te.
 
Ne verujem svima, verujem uglavnom religijskim vodjama, mudracima,
svetim spisima, alternativnoj nauci.. itd. ;)

A evo, ja NEMAM pojma o svercu! Znam da ima svaceg, ali ja
licno nisam video neke prevare i svercere. A o Kosovu nemam blage
veze, za mene je to kao partija saha, nista vazno, a ljudi non stop
dizu prasinu oko te partije saha. Umest da se pomire sa situacijom.
 
A o Kosovu nemam blage
veze, za mene je to kao partija saha, nista vazno, a ljudi non stop
dizu prasinu oko te partije saha. Umest da se pomire sa situacijom.
Objavljeno danas u 20:10, autor: Almsivi

zato sto ne zivis na Kosovu,zato sto ti tu nije dedovina i ocevina,zabolelo bi i tebe i ti bi dizao prasinu.
 
Joj dedovina i ocevina. Pa vidi, ovaj svet je bez granica. Granice su
samo zamisljene, svi su ljudi, dobro ima i aliena, ali su svi ziva bica.
Ne bi trebalo da nekog boli time sto tamo neki politicar na papirima
odredi drugacije granice. Kosovo je i dalje deo zemlje, gde se zivi.

Procitaj temu koju je ILLUMINAT postavio o Lirijancima, pa ces
videti da nasa mala i kratka istorija je zrnce peska u odnosu na
ono sto se u svemiru zaista dogadja. :)

http://forum.krstarica.com/threads/202607

Dobro Pametnica, ja imam razumevanje za bol. Ali zamisli krmacicu
kako se ona oseca kada joj ljudi prasice vrte na ognju, i to za 1.Maj.
I niko ne pita te jadne zivotinje za njihova prava, a veruj mi njihova
svest je isto kao i ljudska, samo manje razvijen intelekt. ;)
Imam razumevanje, i retko ko ima vise od mene. :)
Samo nije poenta u granicama, vec unutar samih bica, ukratko- u srcu!
 
Ne razumes ti mene Almsivi,nije stvar u tome da li cu ja hteti da zivim tamo gde mi odredjuje srce nego da li cu moci i smeti.To je nesto o cemu ti izgleda nisi citao ili slusao pa ne znas...
 
Pa mozda, mozda te ne razumem. Jer malo drugacije to posmatramo.

Ono sto srce zeli, nista nece spreciti da i dobije. Tacka . . .

Znam i verujem. :D . Granice i tudje odluke ne mogu ograniciti
duboke odluke srca. Pa probaj, relaxiraj se potpuno i meditiraj,
sve poce izgledati moguce, a mir i spokojstvo prestanu da zavise
od okoline. :)
 
Mi znamo kakav je to osecaj kad narod slavi i kad je izasao jer je ponosan...Docekujemo kosarkase, vaterpoliste, Mariju, Novaka...Sto si ti izlazio i sta se to kod vas slavilo ne smem ni da pomislim!
 

Back
Top